Як визначити, наскільки якісні ваші діаманти? Розповідаємо про систему оцінки дорогоцінного каміння 4C (Cut, Carat, Clarity, Color)

0
517 Переглядів
якість діамантів
Hillary-shop UA

Діаманти одразу звертають на себе увагу, приваблюють погляди і навіть викликають заздрощі. Саме тому стільки жінок мріють про каблучку з діамантом, сережки або кольє!

Хоча всі діаманти блищать, вони дуже відрізняються, і можуть бути різної якості. Визначити, наскільки діамант якісний та коштовний, може тільки професійна експертиза.

У статті ми глибше зануримось у світ діамантів та дізнаємось:

  • Що таке система оцінки 4С (Cut, Carat, Clarity, Color)?
  • Які критерії оцінюються за цією системою?
  • Що таке імітація діамантів та синтетичні (штучні) діаманти?
  • Де можна зробити професійну експертизу дорогоцінного каміння, щоб зрозуміти його справжню цінність.

Що собою являє система 4C

Існує міжнародна система оцінювання діамантів та інших видів дорогоцінного каміння. Вона допомагає експертам визначити та оцінити певні характеристики діамантів, що впливають на його якість.

У результаті кожному каменю присвоюється певний рейтинг за певним критерієм, що допомагає зробити експертні висновки про його цінність.

До цих критеріїв відносять:

  • вагу діаманта в каратах;
  • колір;
  • чистоту;
  • огранювання.

Розглянемо детальніше кожен з них.

вага діамантів

Вага діамантів в каратах

Це найбільш зрозумілий та відомий критерій. Спеціальні відкалібровані цифрові ваги визначають вагу діаманту.

Ви напевно чули про дробовий опис ваги діамантів. Наприклад, ½, ¼ Карату. Але краще визначити цінність дорогоцінного каміння допомагає десятковий вираз. Наприклад, 0.5 Карату.

Крім того, варто пам’ятати, що вага – це лише один з критеріїв. Тож діамант вагою 2 Карати, що має низький рейтинг за чистотою, кольором і огранюванням, буде менш цінним, ніж діамант вагою 1 Карат з високим рейтингом за іншими показниками.

До речі, іноді діаманти з меншою вагою візуально можуть виглядати більшими. На це впливає форма та огранювання дорогоцінного каміння.

Якість кольору діаманту

Колір дуже впливає на загальну оцінку діамантів. Ідеальний діамант має бути безбарвним. І будь-який натяк на якийсь відтінок значно впливає на його вартість.

Кольоровий відтінок діаманту зазвичай зовсім непомітний нетренованому оку. Але його виявлення при проведенні експертизи значно впливає на підсумкову вартість та цінність діаманту.

Є і деякі винятки. Якщо діамант має дійсно незвичний та рідкісний колір, наприклад, яскраво-жовтий або блакитний, тоді навпаки його ціна може значно вирости.

чистота діамантів

Рейтинг чистоти діаманту

Цей критерій теж дуже важливий для загальної оцінки діаманту. Бездоганний алмаз не має включень та дефектів поверхні. А діамант низької якості може мати вкраплення та тріщини, які видно навіть неозброєним оком.

Чистота впливає на загальну оцінку, тому що діаманти з високою чистотою рідше зустрічаються в природі. Крім того, при низькій чистоті дорогоцінний камінь буде менше виблискувати, мати тьмяний вигляд та навіть розколотись при недбалому поводженні.

Визначення чистоти дорогоцінного каміння проходить при 10-тикратному збільшенні, щоб максимально проаналізувати поверхню. Також існує спеціальна шкала, щоб дати професійний висновок щодо чистоти діаманту.

Якість огранювання діамантів

Цей показник дуже впливає на зовнішній вигляд діаманту. При якісному огранюванні діамант буде засліплювати своєю яскравістю, тому що кожен кут і сторона чудово взаємодіє зі світлом.

Найбільш об’єктивним цей критерій є для круглих діамантів.

Головна ідея та мета огранювання у тому, щоб досягти оптимального контрасту між світлими і темними відблисками світла.

Діамант може мати кругле огранювання, або специфічне, наприклад, “принцеса”, “груша”, “подушка”, “смарагд”, “овал”. 

Для визначення якості огранювання експерти використовують спеціальну шкалу, яка допомагає присвоїти певний рейтинг за цим критерієм.

Яке каміння називають імітацією (підробкою) діаманта?

Як і багато інших коштовних речей, діаманти часто намагаються підробити. Майстри створюють різноманітні імітації алмазів. Для цього використовують або природне каміння, або штучно вирощені кристали.

Найкращою імітацією діаманту вважається муассаніт. Природній муассаніт дуже рідко зустрічається, тому вже з 90-х років його почали вирощувати в лабораторіях.

Іноді дуже важко візуально відрізнити справжній діамант від його імітації, якщо ви не маєте професійного досвіду. Тому визначити достеменно, чи є дорогоцінний камінь діамантом, можна лише в лабораторних умовах під час проведення експертизи.

синтетичні даіманти

Що варто знати про синтетичні діаманти?

Про синтетичні діаманти багато говорять, існують певні міфи, які не відповідають дійсності. Тож спробуємо розібратися детальніше у деяких питаннях.

Спочатку вирощування штучних діамантів мало шахрайський характер, тому що їх намагалися видати за природні алмази. Але згодом цей напрям перетворився на цілу індустрію, яка дає свої переваги для покупців і користується популярністю у деяких людей.

Справа в тому, що штучні діаманти мають такий самий яскравий вигляд, як і природні. Вони мають однакову хімічну та кристалічну структуру. Але природні камені мільйони років формувались у земній корі, а штучні були вирощені за лічені дні у лабораторії.

Зараз існує багато виробників, які вирощують штучні діаманти, роблячи акцент на екологічності та етичності цього методу.

Багато споживачів високо оцінюють такі вироби та обирають їх замість природних діамантів. Звісно ж, вони відрізняються нижчою ціною.

На жаль, проблема підробок існує, тому що багато виробників намагаються видати свої “творіння” за оригінал, а без належної експертизи відрізнити їх неможливо.

Де зробити експертизу дорогоцінного каміння?    

Ми платимо за ювелірні вироби високу ціну, тому маємо право упевнитись у їхній якості.

У науково-дослідній лабораторії компанії “Ін Консалтинг” ви можете провести гемологічну експертизу, оцінку та діагностику дорогоцінного, напівдорогоцінного і декоративного каміння.

Високотехнологічне сучасне обладнання, кваліфікація експертів та значний досвід роботи у цій сфері забезпечують достеменний результат перевірки.

Ви можете надати для експертизи каміння у необробленому вигляді або у вигляді ювелірних виробів.

Пропонуємо вам ознайомитись з детальним прайсом, а також замовити експертні послуги на офіційному сайті компанії “Ін Консалтинг”.

Будьте впевненими у своїх рішеннях і володійте речами, які мають цінність!

Компанія ІН КОНСАЛТИНГ
+38 (067) 2-316-316     +38 (044) 536-4-666
м. Київ, вул. Руденко Лариси, 6а,
офіс 630, 6 поверх Бізнес-центр Колізей https://inconsulting.com.ua/


Партнерська стаття.


Автор – Альона Лайн.
Всі статті – Головна.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.