Безліч кулінарних телевізійних шоу радять нам готувати вдома. Як правило, рецепти пропонуються досить складні з великою кількістю інгредієнтів. Тому бажання повторити їх немає.
Якщо ви думаєте, як навчитися готувати, то не варто відвідувати кулінарні курси або дивитися ролики шеф-майстрів. Досить знати деякі секрети приготування страв.
Порада 1: вивчаємо техніки приготування продуктів
Найпростішими методами приготування страв для будь-якого початківця-кулінара є варіння і тушкування. Якщо не хочеться стояти біля плити, контролювати температуру і час приготування страви, то використовуйте сучасні побутові пристрої: пароварку або мультиварку. Вони дозволяють приготувати будь-які страви зі збереженням їх натурального смаку і без змін вітамінно-мінерального складу.
Порада 2: вчіться міксувати компоненти
Перед тим як навчитися смачно готувати, дізнайтеся: які продукти ідеально поєднуються один з одним. При правильному змішуванні компонентів зіпсувати готову страву буде дуже складно.
Риба та лимон – одне з кращих поєднань. У рибі містяться поліненасичені жирні кислоти, які краще засвоюються у поєднанні з аскорбіновою кислотою. Страву можна приготувати на пару, грилі або запекти в духовці;
Помідори, часник і болгарський перець – стануть відмінною основою для соусів і заправок. Ці компоненти прекрасно поєднуються з пастою. Для посилення смакових властивостей їх можна доповнити сиром;
Риба/курка/м’ясо і овочі. Овочі можуть бути як свіжими, так і тушкованими. Поєднання вуглеводних і білкових продуктів дає організму необхідну енергію і відмінно насичує на тривалий час;
Птах і фрукти. Курка відмінно поєднується з ананасами, мандаринами, ну а популярна качка з яблуками і чорносливом є традиційною стравою багатьох святкових заходів. З фруктів можна приготувати соус або маринад, який зробить просте блюдо незвичайним і пікантним.
Порада 3: використовуйте спеції
Спеції та приправи підсилюють роботу шлунково-кишкового тракту, стимулюють смакові рецептори, роблячи страву незвичайною. Крім того, використання прянощів дозволяє замінити кухонну сіль. У магазинах представлені суміші спецій для різних страв. Можна вивчити їх склад і зібрати композицію самостійно, щоб бути впевненим у якості інгредієнтів.
Порада4: додавайте соуси
Якщо ви не знаєте як навчитися готувати з нуля, то запасіться соусами. Традиційний соєвий соус стане відмінним доповненням до рису. Він зробить його неймовірно смачним і незвичайним. У соєвому соусі можна маринувати креветки, рибу, мідії. Він замінює кухонну сіль. Тому страви виходять солонуватими і смачними!
Порада 5: починайте з простих страв
Якщо ви не знаєте як навчитися готувати смачно з нуля, то починайте з приготування простих страв. Навчіться варити гарніри, тушкувати овочі. Сучасні кухонні помічники зроблять процес неймовірно приємним і необтяжливим.
Домашня їжа набагато смачніша і корисніша за магазинні напівфабрикатів. До того ж вона вийде дешевше і допоможе заощадити кошти. Вміти готувати потрібно в першу чергу для себе. Згодом приготування страв може стати чудовим хобі, яке приносить безліч позитивних емоцій!
І наостанок пропонуємо вам добірку простих та смачних рецептів з курятини.
Всі статті – Головна.