Мікроклімат приміщення – важлива частина в житті людини. Навіть якщо це не завжди помітно. Від нього залежить самопочуття і працездатність. Крім того, він впливає на формування імунітету.
Для комфортного життя потрібна нормальна температура повітря 22-25 °С у теплу пору і 20-23 °С у холодну. Необхідно, щоб рівень вологості в кімнаті був у проміжку від 40 до 60%. Дотримуватися таких вимог без підготовки нелегко. Тому ми склали добірку порад, які допоможуть взимку створити комфортний мікроклімат у приміщенні.
Зволожити повітря
З цим може впоратися спеціальний зволожувач повітря. Особливо він потрібен у зимовий час, коли вологість повітря не перевищує 25-30%, тому що працюють батареї, які висушують його. Ще сухість може виникнути через вмикання електричних приладів – телевізора, комп’ютера і плити. Сухе повітря викликає головний біль і втрату концентрації.
При використанні зволожувача знижується ймовірність виникнення вірусних інфекцій. Крім того, поліпшується стан шкіри – вона стає м’якою і менше піддається старінню.
Використовувати кондиціонер
Кондиціонер підтримує необхідну температуру в кімнаті і очищує повітря від бруду і пилу. З його допомогою можна забезпечити комфортні умови навіть взимку, рекомендуємо підтримувати температуру приміщення на рівні 20-23 °С. Однак треба не забувати, що кожні два-три місяці кондиціонер потребує очищення – в ньому накопичується пил, який може нашкодити людині.
Робити вологе прибирання
Після неї повітря стане чистим, а пил і бактерії пропадуть з поверхонь. Бажано кілька разів на тиждень протирати пилові місця вологою ганчіркою, мити підлогу і щоденно провітрювати приміщення. Під час прибирання потрібно обов’язково чистити столи, шафи та підвіконня.
Якщо у вас є книги, то їх краще прибрати з відкритих поверхонь – вони накопичують пил.
Постійні вологі прибирання знижують ризик захворювань дихальних шляхів. Це важливо взимку, коли ймовірність захворіти підвищена через холод і перепади температур.
Придбати соляну лампу
Соляна лампа – світильник, зроблений зі шматка солі. Вона очищає повітря і наповнює його сіллю, яка добре впливає на людину – підвищує тонус організму і зміцнює імунітет. Крім того, лампа використовується для профілактики захворювань, пов’язаних з органами дихання.
Однак головний її плюс – підвищення рівня вологості у приміщенні, що так важливо у зимовий час.
Очищати повітря
Для цього підійде очисник повітря. На відміну від зволожувача і кондиціонера він бореться зі шкідливими бактеріями. Очисники видаляють з повітря грибки, пилових кліщів, токсичні гази, алергени і пил.
Більше того, очищувач бореться з неприємними запахами. Наприклад, із тютюновим димом.
Такий прилад дозволяє тримати квартиру чистою і робити її нешкідливою у будь-яку пору року.
Використовувати обігрівачі
Якщо у вас в квартирі холодно навіть з працюючими батареями, то на допомогу прийдуть обігрівачі. Вони зручні – їх можна пересувати по всьому будинку, а також налаштовувати температуру. Обігрівач не пересушує повітря, тому що не використовує кисень для свого функціонування. Цей прилад зручний тим, що швидко прогріває кімнату – за 15-20 хвилин.
І наостанок радимо переглянути це коротеньке відео з порадами про те, як зволожити сухе повітря в квартирі без зволжувача повітря.
Всі статті – Головна.