Як за допомогою метода Мюррей можна вилікувати будь-яку психотравму?

0
2 235 Переглядів

Експертна стаття від психолога та арт-терапевта Міли Міленкової.

Тема психологічної травми сьогодні дуже актуальна, якщо не сказати – критично важлива. Про психотравмуючі фактори особистості говорять всі і всюди. Однак навіть світлі вчені голови не можуть прийти до єдиної думки, що ж таке психотравма, і як вона впливає на особистість. У той же час практично всі дослідники цієї проблеми одноголосно заявляють, що психологічна травма не менш небезпечна, ніж фізична хвороба, а ось вплинути на здоров’я вона може набагато сильніше і глибше.

Що таке психотравма

У психологічному словнику психотравма визначена як шкода, завдана психічному здоров’ю людини в результаті інтенсивного впливу несприятливих факторів середовища або гостроемоційних, стресових впливів на психіку індивіда.

Багато дослідників зробили значний внесок у висвітлення даної проблематики, проте мало хто з них досяг комплексної терапії подій з минулого, які завдали шкоди.

Піонером в області лікування травм називають Мерилін Мюррей. Визнана на міжнародному рівні як автор, педагог, теоретик і практик-психотерапевт, вона з 1983 року викладає свою теорію і методи лікування, які сьогодні успішно застосовуються фахівцями у 45 країнах світу.

Про метод Мюррей

Метод Мюррей дає чітке пояснення наслідків дитячого болю і посилається на те, як травми, жорстоке ставлення, зневага (а також виникаючі внаслідок цього захисні механізми) створюють спотворене мислення та емоції, що в значній мірі впливають на здоров’я і поведінку людини.

Метод Мюррей являє собою корисні практичні інструменти, які легко зрозуміти і використовувати у лікуванні дітей, підлітків, дорослих, пар і сімей. Він довів свою довгострокову ефективність для клієнтів, що стикалися з:

  • фізичним, сексуальним, емоційним та/або духовним насильством;
  • емоційною депривацією та зневагою;
  • складнощами у відносинах;
  • залежностями і співзалежністю;

Унікальна психокорекційна методика відкриває можливість працювати на глибинних рівнях. Метод переконує, що тільки робота з глибинними причинами, що породили залежність, може стати успішною, в той час як поверхнева терапія зі зміни поведінки провокує заміну однієї залежності на іншу. Більш того, якщо травма не буде опрацьована і знівельована, будь-які інші види психологічної роботи виявляться малоефективними.


Унікальний психологічний тренінг по становленню здорової особистості методом Мюррей.

Стартує 22 січня. Працюємо в міні-групі до шести осіб. Переходьте за посиланням, щоб дізнатися більше та подивитись відгуки учасників.

Після реєстрації Ви отримаєте безкоштовну 20-хвилинну консультацію психолога, щоб зрозуміти, як цей тренінг допоможе саме Вам.


Як працює метод Мюррей?

Концепція методу базується на тому, що всі ми задумані унікальними «природними дітьми», яким притаманне почуття радості і щастя. Однак травми, пережиті нами в дитинстві, породжують хворобливі переживання і створюють «поранену дитину, що плаче» і так зване «море болю».

Наш захисний механізм ( «контролююча дитина») всіляко «рятує» нас від болю, використовуючи три способи:

– придушення неприємних відчуттів;

– «знеболювання» (через їжу, алкоголь, наркотики, тютюн, секс);

– відволікання (відносини з іншими людьми, соціальне життя, гаджети).

Захисний механізм надає нам тимчасову анестезію в моменти нестерпного болю, що дозволяє знизити вплив психологічної травми. Якщо ж фактори, що її викликають, не вдається усунути, то спосіб «втечі від болю» фіксується і стає постійно діючим. Іншими словами, з’являється залежна поведінка.

Крім того, пригнічені хворобливі почуття і дія неусвідомлюваної роботи захисних механізмів стає родючим грунтом для прояву гніву – відкритого («сердита бунтуюча дитина») або прихованого («вперта егоїстична дитина»). Наша «природна дитина» виявляється «похованою» під усіма цими нашаруваннями. У результаті людина втрачає себе і втрачає природну здатність до радості, любові і творення свого життя на власний смак.

Психолог Міла Міленкова

Чому метод Мюррей кращий серед методів, які працюють з психотравмою?

У мене на це питання є єдина відповідь – тому що я випробувала його особисто і отримала приголомшливі результати, з якими не посперечаєшся.

Методом я зацікавилась, коли шукала психологічні інструменти, щоб допомогти людям, які перебувають в критичних життєвих ситуаціях. Однак, коли я прийшла на тренінг, виявилося, що допомога потрібна мені самій, оскільки я на той час перебувала у тривалій співзалежності. З цього почався мій шлях до цілющого методу Мюррей.

Тут я зустрічала величезну кількість жінок, які також не розуміли, що вони живуть чужим, а не своїм життям. Тренінг нам допоміг побачити наслідки психотравми і деструктивні форми поведінки.

Практичний тренінг через глибинне опрацювання травм

Я, як і Мерилін Мюррей, в результаті особистого досвіду лікування отримала можливість усвідомити і зрозуміти наслідки психотравм, пережитих у дитячому віці. Сьогодні я з успіхом проводжу тренінги, що дозволяють людям переродитися і стати здоровою, щасливою особистістю.

У мене є багато практичних, простих для розуміння інструментів і методів, які довели свою ефективність для людей, що виявляють бажання розірвати старі ланцюги насилля, дисфункцій та  залежностей – перепрограмувати і створити новий заповіт любові, радості і здоров’я.

Цей метод допоможе і вам «переписати» своє життя, якщо ви:

– хочете дізнатися, ким ви спочатку були створені;

– втомилися від того, що робите для інших, але цього ніколи не буває достатньо;

– перетворюєтесь на жертву, що приваблює аб’юзерів;

– чи відчуваєте себе самотньо та ізольовано, не маючи ані найменшого уявлення про те, як будувати відносини;

– залежність вийшла з-під контролю, і ви втрачаєте те, що цінуєте найбільше. Метод Мюррей – визнаний на міжнародному рівні підхід, що представляє собою дорожню карту, яка направляє людей на життєвий шлях зцілення.

Всі статті – Головна.


Сайт автора – https://milamilenkova.com

Соц. мережі автора:

Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Якщо у вас є, що доповнити – будемо раді вашим коментарям. Якщо ви експерт і бажаєте розмістити авторську статтю на нашому сайті, надсилайте лист з інформацію про себе та темою статті до нашої редакції – cikavoznatymag@gmail.com

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.