Здоров’я зубів. 7 частих міфів

0
275 Переглядів
7 частих міфів про здоров'я зубів
Hillary-shop UA

Багато людей вірять міфам щодо догляду за зубами і збереження їх здоров’я. Серед найпоширеніших стоматологічних міфів ми часто чуємо:

  • дитячі зубки можна не лікувати;
  • якщо зуби не болять, значить з ними все в порядку.

Скільки разів ви чули подібні твердження? Прочитавши цю статтю, ви зможете дізнатися правду про найбільш «популярні» міфи, які стоматологи чують від пацієнтів щодня. Ми розвінчаємо небезпечні помилки і дамо вам кілька корисних порад для зубів.

Міф 1. Йти до стоматолога потрібно тоді, коли з’явився зубний біль

Є гарне правило: легше попередити хворобу, ніж її лікувати. Це правило стосується і здоров’я ротової порожнини. Усунення стоматологічних проблем на ранній стадії набагато простіше й економічніше, ніж їх вирішення після розвитку серйозних патологій.

Тому, навіть якщо ви не відчуваєте зубний біль, рекомендуємо відвідувати стоматолога не менше двох разів на рік. Якщо ви будете ігнорувати профілактичні огляди, можливо, вам в майбутньому доведеться витратити значні кошти на дороге лікування у дантиста.

Міф 2. Зубна нитка може збільшувати міжзубні проміжки

Це ще один міф про догляд за зубами. Насправді, зубна нитка допомагає зберегти здоров’я ротової порожнини. За допомогою нитки ви можете видаляти залишки їжі і бактеріальний зубний наліт з міжзубного простору.

У перший час після чистки ниткою у вас може з’являтися кров з ясен. Зазвичай це відбувається через кілька тижнів. Але, якщо кровоточивість триває – зверніться до стоматолога для виявлення причини і лікування ясен.

Для спрощення процедури чистки ниткою – регулярно відвідуйте гігієніста для видалення відкладень зубного каменю.

Міф 3. Молочні зубки можна не лікувати

Здорові зуби у дітей важливі для правильного розвитку і здоров’я постійного зубного ряду. Крім того, передчасна втрата молочних зубних одиниць негативно впливає на здатність дитини пережовувати їжу і вимовляти звуки.

Привчіть малюка доглядати за молочними зубками. Ця звичка залишиться у нього на все життя, що важливо для здоров’я дорослого зубного ряду.

Міф 4. Не важливо, в який час дня чистити зуби

Правила гігієни ротової порожнини включають чистку зубів щіткою не менше двох разів на день. Але особливо важлива така чистка перед нічним сном і вранці.

Під час сну наші слинні залози виробляють мало слини, яка забезпечує природне очищення зубної поверхні від частинок їжі і шкідливих бактерій. Тому, якщо ви не чистите зуби перед сном, зростає ризик налипання на них бактеріального нальоту вночі.

Бактерії, що живуть в нальоті, виділяють кислоту, яка руйнує зубну емаль. Згодом це може призвести до розвитку карієсу і руйнування зубних тканин.

Чищення зубів вранці допомагає боротися зі шкідливими бактеріями і з неприємним запахом з рота. Крім того, для запобігання карієсу корисно чистити зуби після вживання їжі і напоїв з високим вмістом цукру і вуглеводів.

Міф 5. Дієтичні газовані напої без цукру безпечні для зубів

Але в таких газованих напоях все одно присутня кислота, яка роз’їдає зубну емаль і збільшує ефективність кислотних атак на емаль з боку бактерій. При постійному вживанні несолодкої газованої води ваш організм не встигає виробляти стільки слини, щоб нейтралізувати кислотне середовище в роті. Тому для вашої зубної емалі шкідлива навіть дієтична газована вода, а також кислі соки з цитрусових.

Найбільш здорова альтернатива для підтримки гідратації вашого організму – проста вода, овочеві соки та молоко.

Міф 6. Здоров’я порожнини рота не пов’язане із загальним здоров’ям

Від стоматологічного здоров’я залежить здоров’я всіх систем організму людини. Якщо у вас є серйозні захворювання пародонту, велика ймовірність того, що бактерії з рота можуть потрапити в загальний кровоток. Це може викликати небезпечні запальні процеси в організмі.

Багато досліджень виявили прямий зв’язок між патологіями пародонту і хворобами серця, а також з розвитком діабету.

Міф 7. Мої зуби не здорові, тому що я старію

Старіння не є автоматичним фактором погіршення здоров’я ротової порожнини. У тих, хто постійно піклується про своє стоматологічне здоров’я, зубний ряд може зберегтися здоровим навіть у старості.

У той час як в молодості людина може мати серйозні стоматологічні проблеми, якщо він не знає, як зберегти зуби на все життя здоровими.

Піклуйтесь про своє стоматологічне здоров’я

У будь-якому віці важливо щодня чистити зуби, регулярно відвідувати стоматолога-гігієніста, проводити професійну чистку зубів.

Не вірте небезпечним міфам і не відкладайте візити до стоматолога!

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.