Неприємний запах з рота або галітоз – досить поширена проблема серед дорослого населення. Несвіже дихання викликає у більшості людей збентеження при спілкуванні з близькими, друзями і колегами.
Скутість в комунікації через неприємний запах з рота може сильно турбувати людину і навіть призвести до зниження її самооцінки. Часто це негативно позначається на розвитку особистих і ділових відносин.
Тим, хто зіткнувся з такою проблемою, важливо знати, чим усунути запах з рота, і як позбутися причин його появи.
Галітоз є третьою з найбільш поширених проблем гігієни ротової порожнини. За оцінками фахівців у всьому світі неприємний запах з рота з’являється, принаймні, у однієї з кожних чотирьох осіб.
Зазвичай, до причин, що викликають несвіже дихання, відносять погану гігієну ротової порожнини, а також:
- сухість в роті;
- інфікування зубів і ясен;
- шкідливі звички (куріння);
- деякі загальні захворювання (ангіна, нежить, патології шлунково-кишкового тракту та ін.).
Однак найбільш частими винуватцями появи неприємного запаху з рота є шкідливі мікроорганізми, які живуть в ротовій порожнині, і продукти їх життєдіяльності.
Виявити головну причину появи галітоза і визначити шляхи її усунення може тільки стоматолог після ретельного обстеження ротової порожнини пацієнта.
Сучасна стоматологія пропонує кілька клінічних та природних способів терапії галітоза. Одним з найновіших і унікальних методів лікування несвіжого дихання є використання йогурту.
Що нейтралізує запах з рота при вживанні йогурту?
Йогурт – молочний продукт, який виготовляється шляхом природної бактеріальної ферментації молока.
В процесі виробництва йогурту використовуються особливі культури бактерій, які в основному містять Lactobacillus bulgaricus і Streptococcus termophillus.
Саме ці бактерії допомагають відновити здорову мікрофлору в роті і природним чином позбавитися від неприємного запаху. У лікувальних цілях слід використовувати тільки йогурт, виготовлений з натуральних інгредієнтів, без цукру.
Дослідження японських учених показали, що щоденний прийом двох порцій простого йогурту в обсязі по 3 унції кожна (приблизно 85 г) призводить до знищення шкідливих бактерій в роті.
Ці бактерії в основному осідають на поверхні язика. Вони переробляють частки їжі, виділяючи неприємний запах.
Корисні бактеріальні культури йогурту Lactobacillus bulgaricus і Streptococcus termophillus є допомогою від галітоза.
Діють ці бактерії подібно пробіотиків. Вони пригнічують безконтрольний розвиток шкідливих мікроорганізмів і відновлюють нормальний баланс мікрофлори, що прибирає запах з рота і забезпечує свіжість подиху.
В ході клінічних досліджень встановлено, що бактерії, які знаходяться в йогурті, також сприяють зниженню рівня сірководню. Ця хімічна сполука утворюється в процесі життєдіяльності шкідливих анаеробних бактерій, присутніх в ротовій порожнині.
Сірководень в більшості випадків є головною причиною появи несвіжого дихання. Як показали дослідження, знизити рівень неприємного запаху з рота на 80% можна при щоденному вживанні йогурту протягом шести і більше тижнів.
Крім того, лужна властивість йогурту допомагає відновити здоровий кислотно-лужний баланс (pH) в ротовій порожнині. Це дозволяє знизити ризик розвитку карієсу, який є вторинною причиною виникнення зубного інфекції і появи неприємного запаху.
Також вживання йогурту допомагає скоротити накопичення зубного нальоту в роті і знизити частоту розвитку гінгівіту (хвороба ясен).
Профілактика неприємного запаху з рота
Використовуючи всі корисні властивості йогурту для лікування і профілактики галітоза, важливо не забувати про правила гігієни ротової порожнини. Для підтримки свіжості дихання необхідно:
- чистити зуби зубною щіткою не менше двох разів на день, не забуваючи очищати язик;
- використовувати зубну нитку для очищення міжзубного простору;
- полоскати рот після кожного прийому їжі.
Крім того, необхідно двічі на рік відвідувати стоматолога для профілактичного огляду і проведення професійного чищення порожнини рота.
Усі проблеми, що стосуються методів лікування і профілактики галітоза, ви можете обговорити з досвідченими стоматологами.
А якщо у вас виникло бажання зробити вдома йогурт – то тримайте коротенький рецепт
Всі статті – Головна.