Як правильно ставити цілі

0
371 Переглядів
Як правильно ставити цілі
Hillary-shop UA

Перед нами часто постає питання постановки цілей. Тому сьогодні давайте розберемося, як же ставити їх грамотно, екологічно та так, щоб через рік, підбиваючи підсумки, бути максимально задоволеними собою і своїми результатами.

І перше, що потрібно зробити – це зрозуміти істинність своїх справжніх бажань

Про помилки у постановці цілей

Часто буває так, що людина живе зовсім не своїми цілями і бажаннями. Чому? Тому що з самого дитинства вона чує, якою повинна бути, чого хотіти, як виглядати, і як себе вести. Це нескінченно транслюють суспільство, батьки, оточення, телебачення і інші.

Найцікавіше, що в такому стані речей є і вигода теж. Яка?

Бажання сподобатись, зробити комусь приємно. Мамі, бабусі, начальнику, чоловікові – не важливо. Свої інтереси при цьому можуть не враховуватися, найголовніше показати оточуючим, який я чудовий.

Бажання бути поміченим. Це не завжди погано, питання лише в тому, наскільки екологічно людина це робить. Погодьтеся, що привернути увагу можна по-різному: вийти роздягненим на вулицю або написати цікаву книгу, наприклад.

Тому при постановці цілей, обов’язково прислухайтеся до себе, своїх дійсних бажань. Перестаньте бути зручною для когось, відкиньте цілі, які були нав’язані, залиште лише ті, що йдуть від самого серця і запалюють вас.

До речі, є простий спосіб перевірити бажання на істинність: зверніть увагу на те, як ви його формулюєте. Через слово «хочу» або через слово «треба»? Перше – як раз про справжні бажання, друге – про нав’язані.

Що робити далі?

Коли ви розібралися в істинності своїх бажань, найважливіше питання, яке потрібно задати собі для постановки цілі – що я дійсно хочу отримати в результаті?

Тому що, коли знаєш, чого прагнеш, набагато простіше зробити вибір на певному етапі досягнення мети. Легше прийняти рішення і на якийсь час відмовитися від чого-небудь на користь майбутнього результату.

Правила постановки цілей

З упевненістю можемо сказати, що 80% успіху знаходиться саме на етапі планування. Від того, яку мету ви поставите, як її сформулюєте, буде залежати ваш результат у підсумку.

Тому беріть свій список цілей і проганяйте кожну з них по всім 8 пунктам нижче. Якщо мета буде відповідати всім умовам – сміливо залишайте її. Якщо ні – спробуйте перефразувати або викресліть зі свого списку.

·         Позитивне, чітке формулювання

Уникайте частки «ні» і всього, що несе негативне забарвлення. Наприклад, «не хочу жити в цьому районі» краще замінити на «хочу свій двоповерховий котедж».

Досягнення мети повинно бути під вашим контролем.

При великому бажанні ви не можете змусити всіх оточуючих робити щось за вашою вказівкою. Тому досягнення вашої мети повинно залежати від вас і ваших дій.

·         Опис мети

Ще на моменті постановки мети, обов’язково опишіть її сенсорною мовою. Що ви будете відчувати, коли її досягнете? Що бачити? Що чути? Наприклад, «я буду відчувати теплий бриз, який розвіює моє волосся», «я в м’якому шкіряному кріслі свого автомобіля, їду за кермом по нічному місту» і т.д.

·         Відповідність контексту

Перевірте, чи підходить поставлена ​​мета вам і вашому способу життя в цілому. Чи варто ставити мету – жити на Кубі, якщо у вас успішна кар’єра в центрі Києва, і вам це шалено подобається?

·         Відповідний розмір

Проаналізуйте, чи зможете ви досягти своєї мети протягом 3-5 років самостійно. Якщо ні – потрібно її ставити. Інакше ваша мотивація швидко пропаде, і мета буде занедбана.

·         Екологічність

Задайте собі питання: «Чи не зашкодить досягнення моєї мети оточуючим? А мені?» Якщо ваша відповідь так, то варто переглянути мету або її формулювання, щоб це влаштовувало вас і ваших близьких.

·         Ресурси

Коли ви ставите мету, вам необхідно розуміти, чи володієте ви ресурсами для її досягнення. Якщо ні – для початку знайдіть їх.

·         Перешкоди на шляху

А тепер подумайте, з якими перешкодами ви можете зіткнутися на шляху до своєї мети? Ви можете їх подолати? Якщо ні, спробуйте знову ж її переформулювати.

·         Перший крок

Це те, що ви можете зробити прямо сьогодні для досягнення своєї мети. Обов’язково пропишіть свій перший крок!

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.