Як захистити шкіру від негативного впливу гаджетів: думка експертів

0
229 Переглядів
Як захистити шкіру від впливу гаджетів
Hillary-shop UA

Спойлер: доведеться все-таки почати читати склад засобів догляду, висипатися і змінити на гаджетах окремі налаштування. Але про все по порядку.

Що таке синє світло?

Синє світло (High-Energy Visible Light або HEV) – це видимий діапазон сонячного випромінювання. По сусідству на цій шкалі розташовуються інфрачервоне випромінювання і ультрафіолет, які наше око вловити вже не здатне. Саме тому небо здається нам блакитним. Якби ми могли бачити інші діапазони випромінювання, то колір неба для нас був би іншим.

Ми опромінюємось синім світлом щодня, оскільки воно йде в “пакеті” сонячних променів, як невід’ємна і фізіологічно необхідна частина денного світла. Але через велику кількість гаджетів, які його теж випромінюють, в житті сучасної людини синього світла стало занадто багато – мінімум в три рази більше, ніж, наприклад, десять років тому.

Синє світло несе високу енергію і проникає в шкіру глибше, ніж УФ-промені. При контрольованому впливі він навіть корисний. Терапія синім світлом широко застосовується дерматологами для лікування акне, псоріазу, атопічного дерматиту та інших станів шкіри. Її використовують для прискорення процесів регенерації шкіри.

У природних умовах, як частина спектра сонячного випромінювання, синє світло безпечне. На відміну від ультрафіолетового випромінювання, воно не може привести до опіків або спровокувати рак шкіри. Шкоди завдає тільки HEV-випромінювання, яке виходить від екранів телевізорів, ноутбуків і мобільних, оскільки йому ми піддаємося майже 24/7. Досить подивитися статистику в телефоні, щоб в цьому переконатися.

Синє світло здатне проникати глибоко в шкіру, пошкоджуючи її на клітинному рівні. Там воно викликає утворення вільних радикалів і запускає процеси мікрозапалення, що призводить до прискорення утворення зморшок і пігментних плям. Особливо схильні до ризику люди зі смаглявою шкірою, а також ті, хто страждає мелазма.

Також доведено, що синє світло порушує циркадні ритми людини або, простіше кажучи, збиває режим. Воно «обманює» наш організм, змушуючи його вірити, що на вулиці як і раніше день. Саме тому, зависнувши в Tik-Tok перед сном, потім ми ворочаємося до 3-4 ранку. Відновлювальні процеси в шкірі найактивніше відбуваються в нічні години, коли ми відпочиваємо. Відповідно, якщо ви нормально не спите, шкіра починає виглядати погано, але синє світло тут винне тільки побічно.

Синє світло випромінюють абсолютно всі монітори ноутбуків, екрани мобільних телефонів, планшетів, телевізорів і такі нешкідливі начебто предмети побуту, як люмінесцентні та енергозберігаючі лампи. Але, до речі, в налаштуваннях деяких гаджетів є спеціальні настройки, які зменшують його кількість.

Як від нього захиститися?

Найбільш очевидне і найбільш ефективне рішення – контролювати свій “екранний час”. Якщо ви працюєте за ноутбуком, періодично робіть перерви – це буде корисно для організму в цілому. За допомогою функції зміни підсвічування екрану, щоб його яскравість плавно змінювалася залежно від освітлення. Замовте захисну плівку на монітор, яка скорочує випромінювання синього світла. Не варто нехтувати і банальним світлом та відкладати всі електронні пристрої за дві години до сну.

По можливості обмежте контакт з гаджетами і моніторами, хоча зараз це зробити вкрай непросто.

Щоб захистити очі від шкідливого впливу синього світла, скористайтеся спеціальними окулярами з функцією blue blocking, а в якості жорсткого “фейс-контролю” для шкіри встануть (знову ж) спеціальні засоби догляду.

Також вам потрібні засоби з сонцезахисними фільтрами, які містять в своєму складі потужні антиоксиданти (це вітамін С і Е, а також ретинол, ніацинамід, зелений чай, флавоніди, екстракти водоростей, коензим Q10, ферулова кислота).

Оксид заліза поглинає випромінювання в потрібному спектральному діапазоні для захисту від синього світла.

Єдиний інгредієнт, спеціально розроблений для захисту шкіри від HEV-випромінювання, – це фракціонований меланін. Меланін – пігмент, який виробляється в шкірі для природного захисту від сонячних променів. Фракціонований меланін – це форма меланіну, спеціально адаптована для поглинання променів шкідливого синьо-фіолетового спектру в діапазоні довжини хвилі 400-500 нм.

Як потрібно користуватися б’юті засобами?

Тут ми вам Америку не відкриємо: уважно вивчіть інструкцію і дійте згідно з протоколом. Якщо сказано «два рази», то нанесіть засіб два рази, якщо засіб нічний, то скористайтеся ним перед сном (за годину, щоб воно встигло всмоктатися), рухаючись по масажних лініях.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.