Вчені з’ясували, від кого діти успадковують інтелект

0
236 Переглядів
Вчені з'ясували, від кого діти успадковують інтелект
Hillary-shop UA

Розумний, як тато, гарний, як мама. Чи працює ця формула насправді?

Хто з батьків «відповідає» за стать новонародженого, більш-менш зрозуміло: в організмі мами Y-хромосоми, яка відповідає за народження хлопчика, немає, оскільки вона може потрапити в яйцеклітину тільки зі сперматозоїдом. Відповідно, тут вся відповідальність на татові. А ось розум? Від кого дитині дістаються інтелектуальні здібності?

Тут треба зробити застереження: інтелект дитини визначається спадковими факторами лише на 40-60 відсотків, все інше залежить від впливу середовища. Але в цих відсотках, як з’ясували вчені, головна – мама.

Х-хромосома, яка відповідає за дівочу стать, несе інтелектуальний ген. Батькова Х-хромосома теж, але її ген дезактивується: працює тільки той, що виходить від мами. Вчені з’ясували це, експериментуючи на мишах. Виявилося, якщо миша отримує подвійну дозу маминих інтелектуальних генів, вона народжується з маленькою тушкою, проте з великим мозком. А ось якщо батьківських генів вдвічі більше, то мозок буде маленьким, а тушка – великою.

Більш того, з’ясувалося, що батьківські гени в більшій частині відповідають за сексуальну поведінку, ступінь агресивності, харчову поведінку. А ось за когнітивні функції відповідають мамині гени: мислення, аналітичні здібності, прогнозування і т.д., залежать саме від жінки.

Інша група вчених вирішила застосувати більш людяний підхід і протягом декількох років опитували молодих людей у ​​віці від 14 до 22 років. Всього в дослідженні взяли участь 12 686 осіб. Всі належали до різних соціально-економічних груп, у всіх була різна освіта, раса, національність, але висновки були схожими: інтелект опитаних відрізнявся від IQ мам максимум на 15 пунктів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.