Чому дитині обов’язково потрібно грати з татом

0
258 Переглядів
Чому дитині обов'язково потрібно грати з татом
Hillary-shop UA

Нове дослідження британських вчених наполегливо стверджує, що батьки повинні бути максимально залучені до виховання і розвитку дітей.

Втім, це і так має бути ясно, без будь-яких вчених: тато потрібен дитині не менше ніж мама. Але про всяк випадок вчені наводять все нові і нові аргументи на користь того, що батькам варто проводити зі своїми нащадками більше часу – якщо, звичайно, їх хвилює майбутнє дитини. Ось і черговий наспів: виявляється, дітям дуже важливо грати з татом.

Тобто тепер вже недостатньо просто потріпати по голові, коли прийшов додому, запитати про уроки або навіть грізно сказати щось про «слухайся маму». З дитиною треба грати – це з’ясував педагогічний факультет Кембриджського університету спільно з Lego Foundation.

Справа в тому, що тата вважають за краще активні ігри: катають дитину на плечах, підкидають, наздоганяють і тікають, навіть лоскіт. І всі ці активності допомагають дітям навчитися краще контролювати свої емоції і керувати ними. Діти, з якими часто грали тата, краще вміють справлятися з нападами агресії, у них рідше виявляли гіперактивність, емоційні та поведінкові труднощі. У шкільні бійки і конфлікти вони цілком передбачувано вплутувалися рідше.

«Фізично активні ігри створюють ситуації, коли дітям доводиться застосовувати саморегуляцію. Десь потрібно контролювати силу, десь вчасно зупинитися, десь впоратися з негативними емоціями, якщо тато випадково наступив на ногу, наприклад. Активні ігри – це таке безпечне середовище, де діти можуть попрактикуватися в різних реакціях. Якщо відреагують неправильно, їх можуть насварити, але це не кінець світу. Проте патерн правильної поведінки заклали», – говорить Пол Рамчандані, професор Кембриджського університету і один з авторів дослідження. Втім, це не означає, що ігри з мамами менш важливі. Будь-який контакт з батьками багато значить для дитини в когнітивному та соціально-емоційному плані. А якщо мама теж любить активні ігри, це просто чудово.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.