Чому байдикування так само важливо, як і тренування?

0
678 Переглядів
Чому байдикування так само важливо, як і тренування?
Hillary-shop UA

Професійні спортсмени знають, що фізичні вправи потрібно чергувати з повноцінним відпочинком. Подібний підхід допомагає організму не тільки звикнути до навантаження, а й закріпити отриманий результат. У період «перепочинку» м’язи тіла відновлюються, що дає нові сили для подальших занять як у фізичному, так і в емоційному плані. Як знайти золоту середину в різних видах тренувань?

Інтервальні тренування

Вирішивши включити в загальну тренувальну програму інтервальні тренування для розвитку витривалості і опрацювання рельєфу, відводьте на заняття два або три дні на тиждень. В інші дні є сенс приділити увагу силовим вправам або розтяжці, пілатесу, а також йозі.

Заняття в залі з залізом

По-перше, займаючись силовими тренуваннями, необхідно між заняттями робити перерву хоча б добу, щоб організм міг відновитися. По-друге, для найбільшої ефективності і виключення можливих травм навантаження краще чергувати, тобто виконувати кожне заняття тільки ноги або плечі: наприклад, сьогодні упор на спину, завтра – на сідниці або ноги, потім – на руки або плечі.

Для бажаючих швидко позбутися декількох кілограмів стане відмінним варіантом займатися через день. Що стосується підтримки форми, то тут необхідно відводити на тренування два або три дні на тиждень, при цьому викладаючись на повну. А для тих, хто приступає до навантажень після довгої перерви, потрібно поступове нарощування навантаження за схемою: один день тренування, два дні відпочинку.

Біг

Від бігу також краще відпочивати добу, якщо тренування проходять в темпі звичного сильного навантаження. У тому випадку, коли людина планує здійснювати пробіжки щодня, потрібно, щоб навантаження було невелике з невисоким темпом. В ідеалі краще чергувати тренування: в перший день біг по пульсу (трохи вище звичного), у другий день – біг на відстань (трохи далі звичного або зовсім велика дистанція, наприклад від 10 до 20 кілометрів), потім перерва на добу, а на наступний день – інтервальний біг по часу або відстані.

Розтяжка або йога

Розтяжкою і йогою можна й потрібно займатися щодня, але при цьому слід постійно прислухатися до організму, щоб в процесі не отримати травму. Тут важлива дисципліна. М’язи досить швидко повертаються в «дерево», тому їх потрібно безперервно тримати в гнучкому тонусі. Винятком є ​​травма. У разі пошкоджень необхідно «дати відпочити» травмованим м’язам. Часовий відрізок «перепочинку» може варіюватися від тижня і довше.

Тренування, які проходять щодня, призведуть до швидкої перетренованості тіла. Як підсумок – щоденна кріпатура м’язів, тобто поява больових відчуттів, внаслідок чого з’являється найбільша ймовірність отримання травм.

Побічні ефекти при надмірних фізичних навантаженнях

Порушення сну є побічним ефектом надмірної фізичної активності. Перетренованість порушує роботу центральної нервової системи, через що виникають проблеми зі сном, настроєм, а також загальним самопочуттям.

На здоровий сон можуть вплинути і вечірні заняття спортом. Хтось після занять хоче спати, а у когось прокидається друге дихання. Це залежить від гормонального фону і рухливості нервової системи людини. Людям з легкозбудливою нервовою системою рекомендується займатися вранці. Крім того що тренування надміру впливають на сон, вони можуть змінити в негативну сторону відношення людини до спорту в цілому. Це відбувається поступово. Людина начебто і хоче займатися, вимагає від себе підвищувати планку, а тіло не дозволяє. Хронічна втома від занять на тлі надмірної вимогливості до себе та результатів призводить до повної відрази до цього роду діяльності. Тому вкрай важливо відновлення і поступове нарощування навантаження без фанатичного прагнення до результатів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.