Чоловік і жінка: чому ми не чуємо одне одного

0
166 Переглядів
Чоловік і жінка: чому ми не чуємо одне одного
Hillary-shop UA

Різниця гендерних ролей проявляється в різних сферах життя частіше, ніж нам здається. З’ясовуючи стосунки, він і вона можуть говорити на одній мові, при цьому спотворюючи інтерпретацію сказаного. В результаті вони не розуміють один одного. Або просто не можуть почути один одного?

Всі шляхи ведуть в дитинство

Різниця у стилях спілкування обумовлена ​​особливостями виховання хлопчиків і дівчаток в різних «мовних світах». Згідно сформованим соціальним стереотипам, дівчинка повинна бути ідеалом краси і скромності. Кожна хоч раз чула в свою адресу горезвісне «хороші дівчатка себе так не поводять». У зв’язку з цим виховання в дусі скромності, ненав’язливості, емоційності, співчуття і допомоги іншим стає головним лейтмотивом для батьків маленьких принцес.

Хлопцям з дитинства прищеплюють шаблонний образ «справжнього чоловіка», яким від природи властиві ініціативність, підприємливість, активність, честолюбство і агресивність. Звідси ж беруть початок чергові фрази типу «справжній чоловік так не поводиться», адже він повинен бути «годувальником і захисником». Саме тому ігри хлопчиків відрізняються чіткою ієрархією, виявленням свого місця в ній і визначенням лідера, в той час як у дівчаток переважає ієрархія дружби, а не панування і досягнення.

Світ очима чоловіків і жінок відрізняється. Індивідуаліст по натурі, чоловік сприймає життя як конкурентну боротьбу за своє «місце під сонцем». У світі жінки життя є спільнотою, в якій люди прагнуть знайти і дати один одному допомогу і підтримку, досягти згоди. Усе заради того, щоб зберегти близькі стосунки і уникнути самотності. Ці особливості знаходять своє відображення в комунікації.

Мета

Чоловік вважає, що спілкування повинно мати чітку мету. За кожною розмовою стоїть проблема, яку потрібно вирішити, чи завдання, що вимагає виконання. Спілкування використовується для того, щоб максимально ефективно розібратися в корені дилеми.

Жінка в розмові орієнтується швидше на сам процес. Вона використовує розмову, щоб знайти «вдячного слухача», який допоможе їй розібратися в своїх думках і почуттях.

Стиль

Жіночий стиль комунікації відрізняється від чоловічого «м’якістю». У спілкуванні жінка частіше використовує питальні речення і слова невпевненості, наприклад, «ну знаєш, щось в цьому дусі, напевно», тому вона легко може відмовитися від своєї думки і уникнути конфліктної ситуації. Колорит жіночого мовлення підкреслюють паралінгвістичні вислови на кшталт «е-е, м-м, ага». Чоловікові властиво керуватися лідерським принципом «не можеш змінити – очоль»: він не ставить під сумнів своє прохання, а прямолінійно і однозначно висловлює свої думки. Примітно, що жінка в своєму оповіданні частіше говорить від першої особи і використовує минулий час. Чоловік же швидше віддасть перевагу третій особі, а також сьогоденню ті майбутньому часу в оповіданні.

Експресія

Жінка за своєю природою більш емоційно відкрита, тоді як чоловік схильний заміщати і пригнічувати експресію своїх емоцій, що робить його менш «читабельним». В арсеналі жінки присутній більше широкий спектр позитивних емоцій, який дозволяє їй бути усміхненою, навіть відчуваючи невдоволення і роздратування. Чоловікові легше вдається тримати емоції під контролем і зберігати покерфейс у ділових ситуаціях. Жінка звучить більш емоційно, так як в розмові вона використовує приблизно п’ять тонів, а її голос підвищується в стані стресу. Чоловік використовує тільки три тони, і його глибокий голос звучить більш впевнено. Однак відсутність широкого музичного діапазону часто робить чоловічу мова монотонною.

Тема

Істотно відрізняється і тематика спілкування у представників протилежної статі. Чоловіки у своєму спілкуванні частіше намагаються обговорити наявні перед ними завдання і прагнуть отримати інформацію. Вони кажуть про спорт, фінанси, бізнес. Жінки ж більше цікавляться відносинами між людьми, здоров’ям, фігурою. Їм важливіше поділитися інформацією з подругами, отримати допомогу або надати підтримку.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.