Прості поради, щоб допомогти дитині навчитися тримати пляшечку

0
299 Переглядів
Навчаємо малюка тримати пляшечку
Hillary-shop UA

Шість місяців – це час для того, щоб почати експериментувати із раціоном дитини. Можна поступово відучувати дитину від грудного вигодовування. Для того, щоб привчити малюка їсти із пляшечки, ми зібрали кілька корисних порад.

Дитина повинна вміти тримати пляшечку із 6 місяців – це той час, коли розвиваються рухові навички, здатність перекладати предмети із руки в руку. Насправді, така здібність – один із показників здорового розвитку дитини.

Малюк розвиває примітивну здатність тримати предмети з 5 місяців. Тому, цілком ймовірно, що вона може тримати пляшку у 6 місяців. Однак, іноді дитина розвиває подібні навички значно пізніше, у 10 місяців, і в цьому теж нема нічого поганого. Просто поки вона розвиває інші навички, і даний факт не повинен вас непокоїти. Також не дивуйтеся, якщо дитина навчиться тримати предмети, коли їй ще не виповнилося 3 місяці.

Як зробити так, щоб дитина тримала пляшечку

Цей процес може бути поступовим. Вам доведеться втратити час та бути терплячим у процесі навчання.

  • Познайомте дитину з пляшечкою під час годування, дайте їй відчути іі форму, розмір та вагу.
  • Спочатку дайте малюку потримати пусту пляшечку, вкладіть її у руки дитині.
  • Якщо їй сподобається тримати пляшечку, то можете наповнювати її рідиною спочатку на чверть, потім на половину та повністю.
  • Потім повільно перемістіть пляшечку ближче до рота малюка, при цьому залишаючи пляшку в руках у дитини.
  • Якщо вона почне смоктати, почувши запах молока, то це просто успіх. В іншому випадку, намагайтеся направити соску до рота.

Уважно стежте за тим, як дитя тримає пляшку в руках, при необхідності підтримуйте пляшку за дно.

6 порад, які допоможуть тримати пляшечку дитині

Вашій дитині може сподобатись тримати пляшечку та їсти із неї, якщо ви будете заохочувати її до цього. Дотримуйтесь даних порад, та ви навчите її тримати пляшечку, та привчите асоціювати пляшку із прийомом їжі.

Спостерігайте за особливостями моторики вашої дитини

Не змушуйте дитину тримати пляшку під час годування. Замість цього, розвивайте її моторику рухів. Діти зазвичай вчаться згинати та розгинати пальці у віці 3-х місяців. З цього періоду дитина може брати власні іграшки. Подивіться, якщо їй подобається цей процес, то варто спробувати дати їй пляшечку.

Покажіть користь від використання пляшечки

Потрібно, щоб ваша дитина зрозуміла зв’язок між відчуттям голоду та годуванням із пляшечки. Ви можете привчити її, даючи малюку пляшку, коли він хоче їсти. Діти вчаться розпізнавати предмети та обличчя у віці 3 місяців, а це означає, що вони можуть із легкістю зв’язати об’єкт із метою. Потренуйте дитину, і тоді вона зрозуміє, що пляшечка – це джерело їжі, тому буде брати її, коли голодна.

Пригорніть її

Ваша дитина відчуває тепло вашого тіла, коли ви годуєте її грудьми. Відтворіть ці почуття, навіть якщо вона їсть із пляшечки – це дасть їй зрозуміти, що ви завжди поруч. Тримаючи малюка на руках, ви полегшите процес пристосування до пляшечки.

Створіть атмосферу миру та спокою під час годування

Не відволікайте дитину гучними звуками, коли вона їсть. Якщо навколо неї буде відбуватися багато цікавого, то вона не зможе поїсти належним чином. Тримайте малюка на руках під час годування – таким чином ви будете контролювати дитину, а тепло вашого тіла заспокоїть її.

Надайте дитині допомогу

Тримаючи пляшечку протягом довгого часу, малюк може втомитися. Забезпечити підтримку дитині можливо, підклавши під ніжні ручки подушку або будь-який м’який об’єкт. Також ви можете використовувати спеціальні тримачі для пляшечки. Це допоможе дитині відпочити та зафіксує пляшечку в правильному положенні під час годування.

Цілком нормально, якщо дитина не зможе тримати пляшечку у певні дні

Деколи ваша дитина не захоче тримати пляшечку. Як і у дорослих, у дітей можуть бути перепади настрою. Вона може не захотіти тримати пляшечку. Якщо так відбувається, просто залиште все як є. Не змушуйте її їсти з пляшки. Вона сама потягнеться до пляшечки, коли буде голодна.

Найголовніше, не примушуйте дитину їсти з пляшки – це може нашкодити її фізично чи у дитини може виникнути відчуття огиди до пляшечки. Поводьтесь обережно, щоб не травмувати малюка.

Запобіжні заходи, які слід вжити, коли дитина тримає пляшечку

  1. Розмістіть дитину у правильному положенні

Краще положення для годування дитини з пляшечки – положення грудного вигодовування. Якщо бажаєте покласти дитину на пласку поверхню, тоді збережіть цю округлу позу, яка імітує природну позу при грудному вигодовуванні.

Ніколи не дозволяйте дитині тримати пляшку вертикально чи піднятою високо вгору – дитина може поперхнутися. Пильно слідкуйте за тим, який кут нахилу у пляшечки.

  • Не залишайте дитину без нагляду

Навіть якщо ваша дитина вже може їсти з пляшечки самостійно, не залишайте її саму. Перебувайте завжди поруч та контролюйте рухи дитини у процесі годування. Якщо ви відчуваєте, що пляшечка випадає з рук чи дитина втрачає рівновагу, допоможіть їй.

  • Уважно прислухайтесь до звуків, що видає дитина

Якщо ваша дитина душе шумно п’є із пляшечки то, можливо, вона всмоктує надто багато повітря. Перевірте, чи не закупорилася соска, переконайтесь, що соска належним чином розміщується у роті.

  • Допоможіть забрати соску із рота дитини

Навіть якщо ваша дитина навчилась їсти з пляшечки, їй все ще може знадобитися допомога у видаленні соски зі рота, особливо, якщо дитина почала їсти з пляшечки у ранньому віці. Не можна надовго залишати соску в роті у малюка. Тому акуратно вийміть соску із рота дитини після того, як вона поїла. Якщо малюк чинить опір, можливо, він ще голодний.

  • Ніколи не дозволяйте дитині засинати із пляшечкою у роті

Пляшечка – це не іграшка, тому не варто залишати дитину із нею без нагляду. Вона може нашкодити собі, засунувши соску надто далеко у рота. Будьте особливо пильними коли дитина тільки призвичаюється до пляшечки.

Тримати пляшечку – не надто складне завдання, і ваша дитина із ним впорається. Вона може призвичаїтися до неї в найкоротші терміни, особливо якщо їй сподобається вміст пляшечки.

Майте терпіння та всіляко допомагайте дитині в процесі навчання!

Статтю підготувала Ксенія Фіфіна

За матеріалами Momjunction

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.