9 ознак, що вам не подобається ваша робота, та як знайти роботу до душі

1
476 Переглядів
Коли робота не подобається
Hillary-shop UA

Більше третини з нас незадоволені своєю роботою, а приблизно три четверті розглядає перехід на іншу роботу, показують дані міжнародних соцопитувань.

Які основні скарги персоналу? Невелика заробітна плата, обмежені можливості просування по кар’єрній драбині, зміна фаху та проблеми з роботодавцем. Ось по яким критеріям можна дізнатися, що вам потрібно змінити роботу чи напрямок діяльності.

Ви залишаєте роботу без поважної причини

Кожен має потребу у відпочинку від роботи, але якщо ви телефонуєте керівнику та кажете, що захворіли, коли насправді ви цілком здорові, але вам набридло приходити на роботу, то це тривожний сигнал.

«Якщо ви бажаєте опинитися де завгодно, тільки не на своєму робочому місці, то вам потрібна відпустка або зміна роботи», – говорить Еван Пеллет, рекрутер та фахівець з пошуку персоналу. Але нецікава робота теж може зробити вас свого роду хворим – ви будете менш щасливим, менш продуктивним та матимете поганий настрій.

Ви ігноруєте деякі аспекти вашої роботи

Людина не може бути відмінним професіоналом в усьому, але це не означає, що можна ігнорувати завдання, яке ви не вмієте або не хочете робити. Технічні можливості, організація роботи, інші деталі – це те, з чим люди постійно борються.

Наприклад, деяким не подобається займатися продажами чи знаходити клієнтів. Але, якщо цим не займатися, це може призвести до втрати компетентності. Приблизно раз на пів року слід добре замислитись, чи влаштовує вас ця робота.

У всіх нас є завдання, які нам не хочеться робити, але робочий процес не є стійкою формою, тому і ви повинні змінюватись.

Люди говорять вам, що варто спробувати себе в іншій діяльності

Така порада може бути компліментом чи натяком, що ви не ідеально виконуєте свою роботу. Часто найближчі нам люди бачать наші таланти краще, ніж ми самі. Вчіться слухати та приймайте подібні поради від позитивних та чесних людей.

Ваше тіло протестує

Ще одна вірна ознака того, що вам некомфортно на нинішній роботі, це коли ваше здоров’я починає підводити. Ваша спина болить, у вас проблеми із травленням, чи робота викликає часті мігрені – це тіло дає вам сигнали.

Коли робота перестає нас задовольняти, і організм починає про це говорити, як правило, люди ігнорують ці сигнали. Це виглядає нормальним, тому що ми бачимо багато людей із подібними симптомами, або списуємо все на старіння. Насправді, це перші ознаки стресу та серйозної хвороби у майбутньому.

Ви морально виснажені

Інша ознака того, що робота вам не подобається, це коли після робочого дня ви морально виснажені та відчуваєте, що нічого не досягли. У кожного існують такі дні, наповнені втомою та безсиллям, але якщо ви відчуваєте це постійно, то, можливо, вам не підходить ваша робота.

Робота має приносити задоволення, ви може втомлюватись від неї, але не почуватися спустошеним. Якщо виходить навпаки, то на роботі ви більше втрачаєте, ніж знаходите.

Вам нудно

Ознакою того, що вам потрібно змінити професію, є неможливість подальшого просування по кар’єрній драбині у вашій нинішній галузі. «Якщо вам нудно на роботі, то варто змінити напрямок діяльності», – каже Лорі Шервін, засновниця фірми, що допомагає людям зробити стрімку кар’єру. Постійне самовдосконалення – це вірний шлях для досягнення нових успіхів, тож варто зосередитись саме на цьому.

Ви більше зосереджені на хобі

«Часто, через відсутність задоволення на роботі, людина починає шукати шляхи самовираження в іншій області», – каже Ніколь Казанова, тренер та професійний стратег із розвитку. “Більшість людей знаходять нові незвичні захоплення, такі як сальса чи виготовлення меблів, – каже вона, – розвиток творчих здібностей є корисним та захоплюючим заняттям, тільки коли ми не приділяємо хобі надто багато уваги.”

Бізнес та особисте є повністю відокремленими

Професіоналізм дуже важливий для успішної кар’єри, але і за межами вашої робочої діяльності ви повинні розвиватися як особистість. Якщо ж робота займає весь ваш час, то ви знаходитеся у неправильному положенні.

Щоб мати роботу, яка вам по душі, потрібно самовиражатись у процесі робочої діяльності, навіть якщо це буде відбуватися не кожен день.

Ви не викладаєтесь на повну

Якщо ви більше не нервуєте перед важливою зустріччю та здачею великого проекту? чи дозволяєте іншим скористатися можливостями, які ви могли б мати – це ознака того, що вам не подобається робота так, як раніше.

«Ви не так гостро реагуєте на форс-мажор, як раніше, – каже Сенді Гулд, голова відділу культури, тренування та комунікацій, – гарні спеціалісти можуть впоратись із великою кількістю поразок та невдач, якщо вони прогресують. Після того, як, на вашу думку, просування вперед зупинилося, ви втрачаєте бажання працювати та інстинктивно починаєте жадати змін.”

Змініть рід діяльності

Якщо ви вважаєте, що ваша робота вас не влаштовує, варто знайти застосування власним навичкам та сильним сторонам в іншій області. Відмінним способом спробувати щось нове може бути безоплатна робота на іншій посаді. Візьміть відпустку та отримайте досвід виконання тієї роботи, яка вам цікава.

Відкрийте для себе нові захоплення

Перед тим, як знайти ще одну роботу, що, можливо, також буде вам не до душі, варто з’ясувати, що вас дійсно цікавить. «Вам потрібно оцінити, у якій сфері ви бажаєте розвиватись, та чи є у вас для цього всі необхідні навички», – каже Хізер Уайт, директор центру з підбору персоналу, – «Ви також можете попросити ваших друзів чи наставника розповісти де б, на їхню думку, вам було краще працювати».

Щоб легше було визначитись, запитайте себе: якщо всі мої видатки на наступний рік були б покриті, чим би я хотів займатись?

Визначте ваші професійні навички

Це ті навички, які зможуть стати вам в нагоді на наступній роботі – організаторські навички, управління проектами, здатність знаходити клієнтів і інше. Майже кожен має набір навичок, що знадобляться йому на новій посаді.

Будьте соціально активними

Спілкуйтеся із бізнес партнерами та цікавими людьми у соціальних мережах. Використовуйте свої соціальні зв’язки, щоб назначити зустріч з професіоналами з фірми, що вас цікавить. Пригостіть їх чашечкою кави та обговоріть з ними можливість роботи у компанії.

Складіть план дій

Створіть покроковий план для досягнення того, що вам дійсно важливо. Це може бути посада чи досвід, гарний заробіток або знайомство з новими людьми – треба зосередити увагу на тому, що зробить вас щасливим. Не варто зважати на усталені суспільні правила, варто сфокусуватися на власних бажаннях.

1 КОМЕНТАР

  1. Лично я вместе с родными не сомневаемся, очень быстро Вся ваша газета станет наиболее модной в мире

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.