8 трюків з освітленням, які допоможуть створити затишну атмосферу

0
448 Переглядів
Освітлення для оселі
Hillary-shop UA

Коли ви думаєте про те як покращити атмосферу у вашій оселі, то зробити це можна за допомогою освітлення. Яскраве світло не дасть вам змоги розслабитись, тоді як м’яке освітлення може впливати на вас заспокійливо.

Ми зібрали для вас поради, як ефективно використати освітлення, щоб надати дому атмосфери затишку і тепла.

Складіть план освітлення

Якщо ви робите косметичний ремонт чи починаєте оформлювати кімнату з нуля, то варто створити план освітлення, який допоможе підкреслити необхідні деталі. Подумайте про функції кімнати (будете ви використовувати її для відпочинку чи роботи), які ключові особливості приміщення ви бажаєте виділити, та які архітектурні бар’єри треба подолати.

Розгляньте стиль, масштаб, потужність та навіть кольорову температуру світла, перш ніж приймати подальші рішення.

Планування на перших стадіях ремонту дозволить уникнути проблем у майбутньому.

Використовуйте різні джерела освітлення

Для того щоб створити правильну атмосферу у кімнаті, зробіть освітлення багаторівневим, використовуйте різні джерела світла.

За допомогою освітлення можна візуально розширити кімнату чи змінити її форму – якщо джерело освітлення буде розміщене знизу, то це зробить кімнату більшою, підвісні лампи нададуть приміщенню висоти, а скупчене освітлення зробить велику кімнату затишнішою.

Переконайтесь, що джерела освітлення розміщенні правильно

Розглянемо, для чого вам потрібно освітлення в кімнаті. Наприклад, приготування їжі вимагає багато світла над робочою зоною, тому у кухні варто поєднувати лампи на стелі із точковим освітленням.

Для читання у спальні вам потрібне бра, яке чітко повернуте у ваш бік. Діммери (пристрої для регулювання яскравості світла) стануть вашим найкращим помічником – завдяки ним ви зможете швидко змінити атмосферу у кімнаті.

Вибирайте лампи відповідально

При виборі лампочок варто враховувати наступні нюанси:

  • Наскільки яскравими повинно бути освітлення;
  • Яку атмосферу ви хочете досягти у кімнаті (якщо використовувати лампочки з теплим світлом, вони будуть схожі на світло від свічок, тоді як лампочки з холодним світлом будуть давати біле яскраве світіння);
  • Зверніть увагу на енергоефективність ламп;
  • Ви будете використовувати лампи для загального чи точкового освітлення?

Використовуйте точкові світильники, щоб підкреслити необхідні деталі

Використовуйте освітлення, щоб тонко (чи не тонко) зосередити увагу на цікавому архітектурному елементі або центральному предметі у кімнаті (це може бути шкіряний диван з червоного дерева чи незвичайне крісло). Світильники, що розміщені по обидва боки від дзеркала, яке висить над каміном, додасть теплоти, вишуканості та елегантності кімнаті.

Зробіть так, щоб ваші гості відчували себе у центрі уваги

Ви можете розмістити точкові світильники над обіднім столом, добре освітивши його – у такому разі, гості відразу відчують себе бажаними у вашому домі.

Зробіть світлову доріжку

Йти у ванну кімнату навпомацки може бути не дуже приємно. Зробіть спрямоване нижнє освітлення у коридорі, на сходинках та у ванній кімнаті, щоб відчувати себе впевн.

Дотримуйтесь єдиного стилю при виборі освітлення.

Дотримуйтесь єдиного стилю джерел освітлення у всьому домі. Занадто багато різних стильових рішень по всьому будинку може збивати з пантелику та викликати ніяковість. Нейтральні, світлі обрамленні джерела освітлення будуть розширювати простір, використання настільних ламп з абажуром додасть цікавості інтер’єру, тоді як темні відтінки у декоруванні будуть викликати відчуття розкоші та затишку.

Статтю підготувала Ксенія Фіфіна

За матеріалами housebeautiful.com

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.