5 ефективних способів заохотити малюка почати говорити

0
346 Переглядів
Як заохотити малюка говорити
Hillary-shop UA

Чекаєте, коли ваш малюк вимовить свої перші слова? Думаєте, його розвиток займає більше часу ніж в інших дітей ясельного віку? Хочете йому допомогти?

Якщо ви шукаєте спосіб навчити дитину говорити, чи бажаєте долучитися до її розвитку, наша стаття вам у цьому допоможе.

Коли мій малюк почне говорити?

Перш ніж ви почуєте перші слова дитини, початковим натяком на це буде просте дитяче бурмотіння. Навіть якщо вона робить такі звуки протягом тривалого часу, може пройти чималий період перш ніж вона заговорить. Зазвичай діти починають говорити в 1-3 роки.

Деякі малюки роблять це одразу після свого першого дня народження, в той час як інші вражають своїх батьків вмінням розмовляти вже приблизно у три роки. Все це є нормальною ситуацією, якщо ваш педіатр не наголошує на протилежному.

Звісно, як батьки, ви хочете бачити й чути, що ваша дитина говорить. Розмовляти більше з вашим малюком – це хороший спосіб прискорити його розвиток у цьому плані.

Як навчити вашого малюка говорити?

Ось кілька простих та веселих способів, за допомогою яких ви можете допомогти своєму малюку навчитися говорити.

1.     Почніть з мови жестів

Першим кроком є навчання не самих слів, а жестів.

 • Навіть коли ваша дитина маленька, важливо починати спілкуватися з нею за допомогою жестів.
 • Перші жести використовуйте для пояснення першочергових речей, таких як вода, молоко, їжа, прощання, привітання, усмішка, добраніч тощо. Вивчивши такі жести, дитина зможе виразити свої потреби у зрозумілий для інших людей спосіб.
 • Після того як вивчите основні жести, починайте пов’язувати їх із відповідними словами.
 • Використовуйте мову жестів постійно, коли малюк вас бачить, щоб вони закріплювалися у його свідомості.
 • Звісно дитина не зможе досконало скопіювати вас, але те, що вона розробить для цього свою версію, буде хорошим початком.

2.     Говоріть, говоріть і ще більше говоріть

Постійні розмови з вашою дитиною є найкращим способом заохочення її до говоріння.

 • Ваш малюк збирає слова від вас, тому дуже важливо, щоб ви постійно обговорювали з ним навіть прості, не варті уваги речі. Саме вони можуть відкрити світ розмов для вашої дитини.
 • Ви не завжди повинні фільтрувати що і як ви говорите. Звичайно, не потрібно використовувати слова, які б ви не хотіли почути від вашої дитини. Наприклад, коли вона грається біля вас, в той час як ви говорите, ви можете просто промовляти якийсь рецепт, або покрокове приготування страви. Говоріть щось на кшталт: «Я беру помідор. Я нарізаю помідор. Червоний помідор. Я куховарю». Коли ви погодуєте дитину, скажіть щось типу «смачна страва», «дитина їсть», «мама їсть», «я голодний» та інші прості фрази. Повторюйте їх знову і знову.
 • Коли ваша дитина вивчить кілька основних слів, відштовхуйтеся від них і використовуйте у словосполученнях. Наприклад, коли ваша дитина дає вам м’яч і каже «М’яч», називайте його великою кулею чи ще якось інакше. Використовуйте фрази з 3-5 слів. Це допоможе вашій дитині поєднати якусь дію з її назвою.

3.     Вимовляйте кожне слово правильно і чітко

При навчанні вашої дитини переконайтесь, що вона вимовляє вивчені слова правильно.

 • Дитяча розмова звучить мило. Часто, щоб зробити її зрозумілішою, ви можете самі закінчувати деякі слова. Будьте певними, що говорите слова правильно і чітко. Вивчаючи нове слово, говоріть його трохи повільніше, щоб ваш малюк міг почути правильне звучання.
 • Попросіть кожного в домі регулярно говорити, і не промовляйте слів дитячим голоском. Це може тільки збити її з пантелику, і вона не зрозуміє правильної вимови того чи іншого слова.
 • Кожного разу, коли розмовляєте з малюком, намагайтеся знаходитися на рівні його очей. Це допоможе йому побачити рухи ваших губ та зрозуміти вимову краще. За необхідності повторюйте слова по кілька разів. При введенні нового слова намагайтеся використовувати його частіше, приділяйте цьому слову більше уваги.

4.     Складайте чіткі інструкції

Ваш малюк буде навчатися краще й швидше, якщо ви будете робити щоразу чіткіші і ясніші інструкції.

 • Те, як ви говорити з малюком, допоможе йому зрозуміти, що ви хочете сказати, і як треба на це реагувати.
 • Переконайтеся, що ви використовуєте спеціальні слова тільки для певних інструкцій. Наприклад, при використанні слова «ні» будьте певними, що ви говорите його завжди з однаковою інтонацією. Слово «ні» означає тільки те, що дитина не має чогось робити або вести себе певним чином. Не треба плутати дитину, промовляючи слово «ні» в ігровій формі чи з посмішкою на обличчі. Після такого дитина не буде певна, що саме означає слово «ні».
 • Коли ваш малюк буде чути слово «ні» в певному контексті, він зрозуміє, що це слово потрібно використовувати для відмови від чогось чи для того, щоб щось припинити. Якщо ви будете правильно навчати дитину, вона буде чітко розуміти, як саме потрібно використовувати те чи інше слово в реченні.

5.     Почніть читати вголос та зменшіть навколишній шум

 • Було доведено, що читання вголос для дитини є одним з найефективніших способів поліпшення її словникового запасу, а також підвищення інтересу дитини до розмов.
 • Якщо ви ще не робили цього, то почніть купувати книги для відповідного віку дитини. Ви можете підібрати книги, які легко тримати. Малюк зможе сам тримати книжки, і нічого не станеться, якщо він впустить її на себе. Є книжки з яскравими малюнками, вони обов’язково сподобаються вашому малюку, і він чекатиме з нетерпінням наступного разу.
 • Складіть графік читання. Це можна робити перед сном, під час обіду, чи в якийсь інший час. Просто знайдіть час і дотримуйтесь цього щоденного графіку.
 • Перечитуйте певну групу книг знову і знову. Якщо малюк проявляє інтерес до якоїсь книги, повторюйте її, доки дитині не набридне. Повторювання однієї книжки і читання того ж самого тексту, тими ж словами допоможе вашому малюку згадати ці слова через певний період часу.
 • Після введення читання для вашого малюка, зменшіть час на перегляд телевізору. Самі також менше дивіться телевізор у присутності дитини. Під час навчальних занять будьте певні, що в будинку немає фонових шумів, наприклад, музики. Вони будуть відвертати увагу вашого малюка, і він не матиме змоги чітко вас чути.
 • Якщо ви читаєте для дитини, водіть пальцем по тексту, щоб вона звертала увагу на написання слів. Якщо зустрічаєте знайоме для дитини слово, трохи зупиніться на ньому. Якщо навколо вас є живий приклад побаченого в книзі слова, покажіть його дитині. Наприклад, якщо в книзі є слово «стілець», то покажіть малюку на стілець в кімнаті.
 • Після того як у дитини розвинеться звичка слухати, як ви читаєте, або вона почне читати сама, не кидайте цієї традиції. Продовжуйте читати нові, більш складні та цікаві тексти. Тримайте ваш голос м’яко, але досить голосно для кращого розуміння. Не їжте та не пийте нічого під час читання, так як це може змінити вашу вимову.

Ваша дитина скоро почне говорити, і ви будете дуже радіти тій швидкості, з якою вона навчається. До тих пір приділяйте велику увагу навчанню і розвитку отриманих навичок за допомогою наших практичних порад.

За матеріалами momjunction.com

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.