Як попередити виникнення святкового стресу та втоми у дитини? Перелік порад для батьків

0
655 Переглядів
Стрес у дитини під час новорічних свят
Hillary-shop UA

Період новорічних свят – надзвичайно захоплюючий час для дітей та їхніх батьків! Але різноманітні розважальні заходи, святкування у школі або садочку, а потім ще у сімейному колі, можуть призвести до надмірного збудження дитини, а потім – і до перевтоми.

Як це попередити, як зробити так, щоб свята принесли дітям лише позитивні емоції, а не виснаження? Пропонуємо кілька простих порад, які допоможуть батькам правильно організувати дозвілля та попередити надмірне навантаження для дитини.

1.    Подавайте дітям гарний приклад

Батьки дуже часто відчувають стрес під час новорічних свят. Як встигнути купити всім подарунки, як потрапити на цікаві заходи, як вчасно закінчити роботу, як спланувати поїздки до рідних! Це все призводить до нервового напруження, яке передається дитині. Слідкуйте за своєю поведінкою. Не дуже добре, коли дитина бачить заклопотаних і знервованих батьків, які женуться за чимось, що неможливо наздогнати!

2.    Не забувайте про режим дня

І у малюків, і у старших дітей є певний режим дня, який формується з прийому їжі у певний час, прогулянок, розваг, виконання домашнього завдання та іншого. Спробуйте слідувати такому режиму і під час новорічних свят, хоча б частково. Так ви зменшите ступінь змін у житті дитини та рівень нервового напруження. Крім того, якщо напередодні у вас була активна святкова програма і відвідування якогось гучного заходу, проведіть наступний день у спокійному темпі.

3.    Слідкуйте за харчуванням

Надмірне вживання цукру під час свят майже неминуче, але не варто зловживати солодким. Багато шоколаду та цукерок може призвести до перезбудження. Дуже важливо не забувати про корисні продукти, такі як овочі, фрукти, йогурти, сир. Обов’язково у раціоні дитини мають бути присутніми перші страви. Новорічні свята – це не привід забути про здоров’я та відмовитись від корисного заради солодкого!

4.    Багато рухайтесь

Хороводи навколо ялинки у дитсадочку – це добре, але недостатньо для підтримання фізичної активності дитини. Тож обов’язково виділяйте час для прогулянок та рухливих ігор. Не заміняйте катання на ковзанах іграми на смартфоні. Відповідальність батьків – слідкувати, щоб їхня донька або син підтримували достатню фізичну активність. Крім того, це добре впливає на настрій і самопочуття, додає сил для того, щоб насолоджуватись новорічним святкуванням!

5.    Уникайте занадто насиченого графіку

Усі родичі та друзі запрошують до них у гості? І дуже хочеться усіх відвідати? Пам’ятайте, що для вашої дитини це може бути занадто виснажливим. Не плануйте одразу кілька заходів на один день, щоб це не призвело до сильної втоми ввечері. Розподіліть відвідини рідних на кілька днів. Якщо бачите, що ваш малюк може перевтомитись, краще від чогось відмовитись, аби не зіпсувати враження дитини від святкування.

6.    Запровадьте “тиху годину”

Виділяйте кілька годин для того, щоб провести їх у тиші та спокої, без галасу, бігання по магазинах, закупівлі подарунків та продуктів. Посидьте з дитиною, почитайте їй, або обговоріть ваші майбутні плани. Трохи релаксу допоможе відновити сили для активних заходів.

7.    Нагадайте дітям про справжню сутність свят

Треба пам’ятати, що святкування і радість не тільки у тому, щоб отримати багато подарунків та солодощів, а й тому, щоб дарувати радість іншим. Поговоріть з дитиною про те, що важливо дбати про дітей, які живуть поряд, але не мають змоги отримувати подарунки. Наприклад, зберіть іграшки та речі, які вже не потрібні вашому малюку, та віддайте їх до благочинного фонду. Можна власноруч зробити новорічне пакування для усіх іграшок. Розуміння того, що ти робиш щось добре для інших – це справжнє задоволення.

Бажаємо вам та вашим діткам весело провести новорічні свята, щоб вони залишили лише приємні спогади!

Статтю підготувала Альона Кочерга

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.