Чи варто дружити з підлеглими?

0
1 217 Переглядів
Дружити з підлеглими чи ні?
Hillary-shop UA

Однією з переваг власного бізнесу та керівної посади є можливість вирішувати, кого наймати на роботу та бачити кожного дня. Ви можете сформувати власний ідеальний колектив з дійсно талановитих та приємних людей, створити продуктивне та комфортне середовище для роботи.

Однак є невеличкий нюанс. Будучи начальником та керівником, ви перебуваєте на різних ієрархічних щаблях з людьми, яких наймаєте на роботу. Якщо вони вам імпонують та є приємними у спілкуванні, може виникнути спокуса з ними подружитись. Та чи є це хорошою ідеєю? Чи все ж дружба на роботі приречена на невдачу?

Переваги дружніх стосунків з підлеглими

Щира дружба в робочому колективі має кілька істотних плюсів:

Менший плин кадрів. Результати досліджень доводять, що дружні стосунки на роботі сприяють зменшенню плину кадрів.

Менший рівень стресу. Хороші стосунки зі співробітниками позитивно впливають на зниження стресу від роботи. Коли вас оточують люди, яких ви добре знаєте, та з якими легко знаходите спільну мову, вам легше висловлювати свої почуття та тривоги, і ви не почуваєте себе ізольованим та “під прицілом”, коли щось йде не так.

Відвертість. Якщо працівники почуватимуть себе, в першу чергу, вашими друзями, а не підлеглими, вони більш охоче висловлюватимуть зауваження та критику. У протилежному випадку, вони з більшою імовірністю робитимуть вигляд, що все в порядку, аби не втратити роботу.

Негативні побічні наслідки

Слід зауважити, що вказані вище позитивні моменти все ж більш характерні для дружніх стосунків між працівниками з приблизно однаковим ієрархічним статусом. Якщо спробуєте подружитись з підлеглими, цілком імовірно, що перед вами постануть такі неприємні дилеми.

Фаворитизм. Якщо вирішите завести друзів серед підлеглих, навряд чи вам вдасться подружитись зі всіма без винятку. А це одразу ж породить підозри у наявності фаворитів та особливого ставлення до них. Той чи інший працівник отримав підвищення тому, що дійсно цього заслуговує, чи тому що ви з ним дружите? Інший же отримав догану, причиною цього став його промах, чи недостатньо теплі стосунки з начальством?

Емоційні накладки. Жодна робота не обходиться без стресів та непорозумінь. Важкий день в офісі може стати причиною сварки з особистісними нотками, яка може зруйнувати вашу дружбу. Непорозуміння за межами офісу може негативно вплинути на подальші стосунки на робочому місці та можливість працювати як команда.

Нелегкі рішення. Рано чи пізно може виникнути необхідність прийняти неприємне рішення, яке матиме вплив як на ваші особисті, так і на ділові стосунки. Може виявитись, що ваш друг краде щось у вашій фірмі. Або ж з’явиться необхідність зменшити штат, і близька вам людина стане головним кандидатом для скорочення. Що ви робитимете, якщо ваш друг попросить про підвищення, якого на вашу думку не заслуговує? Й без того нелегкі рішення стають ще важчими, коли доводиться приймати їх стосовно друзів та небайдужих людей.

Порушення субординації. Близький друг може вирішити, що йому не обов’язково виконувати кожен ваш наказ, адже він теж має для цього достатній авторитет. Інцидент такого роду може негативно вплинути на продуктивність вашої компанії та ваш авторитет в очах інших працівників.

Делікатна особиста інформація. Досягнувши певних успіхів у професійній сфері, ви швидше за все, навчитесь з обережністю підходити до того, що постити у соцмережах. Адже будь-яка публікація може з легкістю стати загальнодоступною та добряче вдарити по вашій репутації. Близька дружба може завдати не меншої шкоди, аніж необдумані пости в соцмережах. Наприклад, якщо ваш працівник стане свідком вашої не надто пристойної поведінки у стані алкогольного сп’яніння чи сімейного скандалу, він чи вона може в майбутньому використати цю інформацію проти вас чи змінити на її основі свою думку про вас.

Надмірна близькість. Вам може здатись хорошою ідеєю оточити себе близькими людьми, однак не забувайте про необхідність розділення роботи та особистих стосунків. Вісім годин на день в офісі, а потім додатковий час спільного відпочинку по вечорах та на вихідних можуть стати причиною появи небажання бачитись якийсь час взагалі. Навіть якщо вас поєднує щира дружба.

Підсумуємо

Отже, чи хороша це ідея – завести друзів серед підлеглих? Швидше за все, що ні.

Незважаючи на певні плюси в якості підтримки та емоційного взаєморозуміння з працівниками-друзями, якщо хочете залишатись авторитетним керівником та уникнути низки потенційних проблем внаслідок такої дружби, краще розмежовувати дружні стосунки та роботу.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами Entrepreneur.com

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.