4 поради по облаштуванню зони для спільного відпочинку усією сім’єю

0
762 Переглядів
Як облаштувати зону сімейного відпочинк
Hillary-shop UA

Діти в школі, на гуртках чи зайняті виконанням домашніх завдань; батьки віддають багато часу роботі та домашнім обов’язкам. Доки всі впораються зі своїми справами, вже час лягати спати. Тому буває непросто зібратись разом та зайнятись чимось усією родиною. Коли нарешті з’являється вільна година-дві, які можна провести разом, хочеться, щоб вдома для цього було гарне та комфортне місце. Така зона стане серцем вашого помешкання, особливо якщо ви прикладете для цього трохи зусиль та кмітливості.

Зона сімейного відпочинку має бути універсальною: підходити як для вашого дошкільнятка та його ігор з машинками, так і для вечірніх кіносеансів у більш старшому віці, а також всього, що відбуватиметься в проміжку між цими заняттями.

Якщо ваш сімейний простір якісно зростатиме разом з вашою родиною, у вас завжди знаходитимуться причини провести час разом.

Обирайте меблі, які легко буде пристосувати під ваші потреби

Облаштовуючи зону сімейного відпочинку, найкраще обрати меблі, які буде легко пересунути чи прибрати при потребі. Це означає, що перевагу слід віддавати окремим стільцям чи кріслам, а не м’якому куточку, розкладному столу, модульним меблям, які можна скласти один на одного, тим самим вивільнивши додатковий простір. Так ви отримаєте можливість пристосовувати меблі до ваших поточних потреб, що зробить сімейну зону істотно комфортнішою для перебування.

Не забудьте додати трохи меблів для найменших членів вашої родини: хоча б маленький столик та стілець, де їм комфортно буде гратися чи займатися творчістю.

Розташування – ключ до успіху

Розташування вашої сімейної зони прямо і безпосередньо вплине на те, скільки часу тут проводитиме ваша сім’я. Якщо вона буде у дальній кімнаті вашої квартири, або ж на горищі вашого будинку, навряд чи ви туди часто навідуватиметесь. А от якщо вона буде сполучена з кухнею – це безпрограшний варіант. У чому секрет? Оскільки прийоми їжі та перекуси – важлива складова соціальної взаємодії, саме кухня є чи не найголовнішою частиною помешкання, де вдень найчастіше збираються усі члени родини. Крім того, готуючи вечерю чи чекаючи поки закипить молоко, ви матимете можливість одним оком поглядати чим займаються дітлахи.

Ретельно продумайте, де зберігатимуться речі

Нікому не хочеться проводити вільний час, прибираючи з-під ніг конструктор чи розкладаючи по полицях розкидані книжки. Однак, саме так часто й трапляється, особливо в зоні, де проводять час всі члени родини. Саме тому, дуже важливо правильно організувати зберігання речей, які часто тут використовуються, аби їх можна було легко і швидко поскладати на місця, і щоб зробити це могли навіть малюки. Розподіліть зони відповідальності між всіма членами родини, можете навіть скласти список поіменно, хто за що відповідає. Переконайтесь, що всі дістають до поличок чи шухляд, підпишіть коробки для іграшок (або ж наклейте зрозумілі зображення, якщо ще не всі вміють читати) – тоді ймовірність того, що Lego буде у своїй коробці, а динозаврики – у своїй істотно підвищиться.

Простота та лаконічність

Не ускладнюйте собі життя, оздоблюючи сімейну зону прикрасами, з яких ваші діти виростуть за кілька років. Віддайте перевагу нейтральним базовим кольорам стін, тоді вам не доведеться переклеювати шпалери чи здирати наклейки, коли ваша донечка раптом вирішить, що героїні Монстер Хай крутіші за Свинку Пепу. Приємний бонус світлих нейтральних стін: їх можна використати як полотно для проектора, коли забажаєте насолодитись сімейним кіно.

Крім того, віддавайте перевагу тканинам та поверхням, які легко чистити, а ще краще – не брудняться і не промокають.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами workingmother.com

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.