Результати дослідження підтверджують: через ці дві шкідливі звички обличчя старітиме швидше!

Як шкідливі звички прискорюють старіння

З віком ми все більше прагнемо виглядати молодшими. Головним чинником, який відповідає за те, наскільки швидко людина візуально постаріє, виступають гени, однак є багато способів активної боротьби з видимими ознаками старіння. Якщо ж вирішите поринути у дві, м’яко кажучи, нездорові звички, то процес старіння обличчя значно прискориться, як довело нещодавнє дослідження, результати якого були опубліковані в медичному журналі Journal of Epidemiology & Community Health.

Данські науковці провели аналіз даних, зібраних у процесі масштабного Копенгагенського дослідження (Copenhagen City Heart Study) впродовж 11 років за участі 11500 учасників дорослого віку з метою визначити закономірності появи видимих ознак старіння. Учасники дослідження періодично проходили опитування щодо їхнього стилю життя та звичок, в тому числі щодо кількості випитого спиртного та випалених цигарок. Крім того, науковці проводили регулярні огляди їхньої шкіри обличчя, очей та волосся.

У результаті вони дійшли висновку, що нездоровий спосіб життя прискорює появу ознак старіння. У жінок, які випивали 28 та більше порцій спиртного на тиждень, знебарвлення рогівки очей, що є однією з ознак старіння, проявлялось на 33% частіше, аніж у жінок, які випивали менше семи порцій алкоголю на тиждень. Щодо чоловіків, то у них ризик появи такого симптому підвищувався на 35% при вживанні 35 та більше чарок міцних напоїв на тиждень. У жінок, які впродовж 15 років палили більше пачки цигарок на день, вірогідність появи ознак старіння очей збільшилась на 41% у порівнянні з тими, хто не палить взагалі; у чоловіків-курців цей ризик підвищився на 12%.

«Це перше дослідження, спрямоване на доведення впливу алкоголю та куріння на появу окремих видимих ознак старіння та набуття людиною старшого вигляду загалом,» — зазначають науковці.  «Його результати дозволяють прослідкувати прямий вплив надмірного вживання спиртного та частого паління цигарок на прискорення старіння тіла людини.»

Оскільки в ході дослідження вчені лише спостерігали за змінами, що відбувались в організмі учасників, зробити однозначні та комплексні висновки наразі неможливо, за словами його авторів. Наприклад, вчені не мали можливості обмежити вплив стресових чинників на піддослідних.

Більшість з нас користується різноманітними пристосуваннями аби нічого не забути: нагадування у телефоні, списки запланованих справ, записки, розклеєні на видних місцях, тощо. Результати нещодавнього дослідження, проведеного на базі Університету Ватерлоо в Канаді, показали, що шанси не забути щось значно підвищуються, якщо Ви прочитаєте це вголос. Так, все настільки просто.

Науковці виявили, що коли Ви одночасно читаєте і чуєте те, що читаєте, інформація ефективніше вловлюється мозком та фіксується в пам’яті, а отже імовірність того, що Ви її забудете знижується.

В ході дослідження було розглянуто чотири варіанти опрацювання нової інформації: читання про себе, сприймання її на слух поки хтось інший читає вголос, прослуховування запису, на якому Ви читаєте текст та читання вголос в режимі реального часу.

Порівнявши результати для 95 учасників, науковці зробили висновок, що найкраще запам’ятовується інформація тоді, коли людина читає вголос і чує, що вона читає. Крім того, вчені помітили, що рух та фізичні вправи також сприяють кращому запам’ятовуванню.

«Результати дослідження підтверджують, що активна участь сприяє покращенню здатності до засвоєння та запам’ятовування нової інформації,» — зазначає співавтор дослідження Колін М. МакЛеод, підсумовуючи отримані результати. «Коли ми поєднуємо слово з дією, воно краще відкладається у довгостроковій пам’яті, а отже пам’ятатимемо ми його довше.»

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами rd.com

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.