Результати дослідження підтверджують: через ці дві шкідливі звички обличчя старітиме швидше!

0
1 093 Переглядів
Як шкідливі звички прискорюють старіння
Hillary-shop UA

З віком ми все більше прагнемо виглядати молодшими. Головним чинником, який відповідає за те, наскільки швидко людина візуально постаріє, виступають гени, однак є багато способів активної боротьби з видимими ознаками старіння. Якщо ж вирішите поринути у дві, м’яко кажучи, нездорові звички, то процес старіння обличчя значно прискориться, як довело нещодавнє дослідження, результати якого були опубліковані в медичному журналі Journal of Epidemiology & Community Health.

Данські науковці провели аналіз даних, зібраних у процесі масштабного Копенгагенського дослідження (Copenhagen City Heart Study) впродовж 11 років за участі 11500 учасників дорослого віку з метою визначити закономірності появи видимих ознак старіння. Учасники дослідження періодично проходили опитування щодо їхнього стилю життя та звичок, в тому числі щодо кількості випитого спиртного та випалених цигарок. Крім того, науковці проводили регулярні огляди їхньої шкіри обличчя, очей та волосся.

У результаті вони дійшли висновку, що нездоровий спосіб життя прискорює появу ознак старіння. У жінок, які випивали 28 та більше порцій спиртного на тиждень, знебарвлення рогівки очей, що є однією з ознак старіння, проявлялось на 33% частіше, аніж у жінок, які випивали менше семи порцій алкоголю на тиждень. Щодо чоловіків, то у них ризик появи такого симптому підвищувався на 35% при вживанні 35 та більше чарок міцних напоїв на тиждень. У жінок, які впродовж 15 років палили більше пачки цигарок на день, вірогідність появи ознак старіння очей збільшилась на 41% у порівнянні з тими, хто не палить взагалі; у чоловіків-курців цей ризик підвищився на 12%.

«Це перше дослідження, спрямоване на доведення впливу алкоголю та куріння на появу окремих видимих ознак старіння та набуття людиною старшого вигляду загалом,» – зазначають науковці.  «Його результати дозволяють прослідкувати прямий вплив надмірного вживання спиртного та частого паління цигарок на прискорення старіння тіла людини.»

Оскільки в ході дослідження вчені лише спостерігали за змінами, що відбувались в організмі учасників, зробити однозначні та комплексні висновки наразі неможливо, за словами його авторів. Наприклад, вчені не мали можливості обмежити вплив стресових чинників на піддослідних.

Більшість з нас користується різноманітними пристосуваннями аби нічого не забути: нагадування у телефоні, списки запланованих справ, записки, розклеєні на видних місцях, тощо. Результати нещодавнього дослідження, проведеного на базі Університету Ватерлоо в Канаді, показали, що шанси не забути щось значно підвищуються, якщо Ви прочитаєте це вголос. Так, все настільки просто.

Науковці виявили, що коли Ви одночасно читаєте і чуєте те, що читаєте, інформація ефективніше вловлюється мозком та фіксується в пам’яті, а отже імовірність того, що Ви її забудете знижується.

В ході дослідження було розглянуто чотири варіанти опрацювання нової інформації: читання про себе, сприймання її на слух поки хтось інший читає вголос, прослуховування запису, на якому Ви читаєте текст та читання вголос в режимі реального часу.

Порівнявши результати для 95 учасників, науковці зробили висновок, що найкраще запам’ятовується інформація тоді, коли людина читає вголос і чує, що вона читає. Крім того, вчені помітили, що рух та фізичні вправи також сприяють кращому запам’ятовуванню.

«Результати дослідження підтверджують, що активна участь сприяє покращенню здатності до засвоєння та запам’ятовування нової інформації,» – зазначає співавтор дослідження Колін М. МакЛеод, підсумовуючи отримані результати. «Коли ми поєднуємо слово з дією, воно краще відкладається у довгостроковій пам’яті, а отже пам’ятатимемо ми його довше.»

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами rd.com

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.