7 ефективних кроків до набуття нової звички

0
1 027 Переглядів
Прості кроки до опанування звички
Hillary-shop UA

Скільки часу потрібно на те, щоб закріпити певну звичку? Від однієї секунди до кількох років. Швидкість цього процесу дуже сильно залежить від інтенсивності емоцій, що супроводжують рішення почати діяти певним чином.

Для прикладу, уявіть наступну ситуацію. Людина роками планує схуднути та зайнятись спортом, однак, все ніяк не може взятись за діло. Тоді, одного дня, на прийомі у лікаря чує, що їй необхідно негайно скинути вагу і зайнятись своєю фізичною формою, інакше їй загрожує серйозне погіршення здоров’я. Стрес від отримання інформації такого роду може бути настільки сильним, що спонукає людину одразу ж кардинально змінити спосіб харчування, кинути палити та почати відвідувати спортзал. У результаті, багаторічні плани втілюються у стислий термін, і людина нарешті худне та стає більш фізично здоровою. Дуже інтенсивні емоції, такі як радість чи біль, можуть за короткий час зафіксувати нову модель поведінки, яка супроводжуватиме людину все її життя.

 Те саме відбувається внаслідок сильного опіку об гарячу праску чи електричного розряду від оголеного дроту тощо. Больові відчуття тривають лічені секунди, однак є настільки сильним потрясінням, що ми до кінця життя рефлекторно оминаємо гарячі праски і електричні дроти. Ця звичка формується моментально і на все життя.

Якщо вірити експертам, закріплення звички середньої складності відбувається впродовж 21 дня. Звичка вставати раніше, починати ранок з зарядки, прослуховувати інформаційні подкасти по дорозі на роботу, лягати спати у певний час і їм подібні – це все звички середньої складності, які можна сформувати за 3 тижні шляхом регулярного повторення.

То що ж треба робити, аби довести певну поведінку до автоматизму? Пропонуємо вам простий та перевірений підхід для ефективного закріплення нових корисних звичок.

1.    Прийміть рішення

Почніть з твердого рішення діяти у певний спосіб і неухильно його дотримуйтесь. Якщо вирішили вставати раніше і починати ранок з зарядки – заведіть будильник, після його сигналу одразу вставайте з ліжка, одягайте спортивний одяг та починайте тренування.

2.    Не допускайте винятків

На етапі формування звички не допускайте навіть думки про винятки. Не треба вигадувати виправдання та раціональні пояснення. Не дозволяйте собі дати слабину. Якщо вирішили вставати о 6 ранку, прикладіть всю силу волі для того, аби дотримуватись цього рішення кожнісінького ранку поки не доведете цю звичку до автоматизму.

3.    Розкажіть оточуючим про своє рішення

Розповідайте друзям та близьким про ваше рішення слідувати певній поведінці. Думка про те, що ваші оточуючі уважно стежать за тим, чи стане вам сили волі здійснити задум, має на диво сильний стимулюючий та дисциплінуючий ефект.

4.    Візуалізуйте ваші дії

Коли видається вільна хвилинка, уявляйте, як ви виконуєте те, що задумали: біжите ранковим парком, встаєте після першого ж дзвінка будильника, складаєте план дій на день тощо. Чим частіше ви це робитимете, тим швидше ваша підсвідомість «звикне» до наявності нової звички та дозволить їй стати автоматичною.

5.    Сформулюйте афірмації

Повторюйте їх знову і знову. Це прискорить процес закріплення звички. Для прикладу, щоразу як лягатимете спати, кажіть собі: «Завтра я прокинусь о 6 ранку і одразу ж встану з ліжка». Цілком імовірно, що кілька ранків прокидатиметесь невдовзі перед тим, як має задзвонити будильник і скоро почнете обходитись без нього.

6.    Не розслабляйтесь

Продовжуйте працювати над закріпленням звички до того часу, як вона настільки міцно увійде у ваше життя, що вам стане некомфортно без виконання тих чи інших дій.

7.    Винагороджуйте себе

Вигадуйте невеличкі нагороди для себе у якості заохочення продовжувати практикувати нову модель поведінки. Через якийсь час задоволення від винагороди на підсвідомому рівні почне асоціюватись з тією звичкою, яку ви хочете закріпити.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами https://www.entrepreneur.com

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.