Правила етикету споживання японських страв, про які варто знати

0
986 Переглядів
Корисні поради щодо японського етикету
Hillary-shop UA

Якщо маєте бажання подорожувати та достатні фінансові можливості, в наш час перед вами відкриті кордони майже будь-якої країни світу. Однак, не слід забувати, що кожна культура має свою низку правил етикету, про які варто знати, аби не осоромитись, чи гірше того, не образити її носіїв. Пропонуємо вам поповнити свої знання того, як слід поводити себе, завітавши до японського ресторану.

Застосовуйте мокрий рушник виключно за призначенням

У більшості японських ресторанів одразу ж після того, як вас посадять за столик, офіціант принесе ємність з вологим рушником. Він призначений виключно для витирання ваших рук, адже багато страв японської кухні їдять саме ними. Отже, коли закінчите витирати руки, просто складіть його і покладіть убік. Протирати ним обличчя, шию, стіл чи інші поверхні однозначно не варто.

Не соромтесь сьорбати!

У нас сьорбати за столом не прийнято; суп чи чай слід споживати без зайвих звуків. У японському етикеті до цього питання кардинально протилежний підхід. Коли замовите місоширу, чи інший суп, сміливо підносьте тарілку поближче до рота та сьорбайте юшечку, допомагаючи собі ложкою у вільній руці виловлювати тверді інгредієнти. Сьорбання в японському етикеті – це ознака задоволення від смачної їжі, тому не дивуйтесь, коли почуєте ці звуки в ресторані і не соромтесь видавати такі ж.

Не пийте на самоті

Саке та пиво супроводжують чи не кожну трапезу в японських ресторанах. Однак пам’ятайте, що пити наодинці в Японії не прийнято. Натомість, потрібно дочекатись, коли всі бокали за столом будуть наповнені і хтось з присутніх скаже тост чи просто «кампай!» – японський аналог «будьмо!» – тоді можна підняти бокал, теж промовити «кампай!» і вже тоді пити. Майте на увазі, що японці полюбляють наливати напої один одному, а от самому собі наливати не прийнято, краще дочекатись, коли це зробить хтось з ваших супутників.

Не засовуйте палички вертикально в тарілку з рисом

Іноді важко зорієнтуватись, куди діти столові прибори, коли виникає потреба звільнити руки. Те саме буває і з паличками. Однак, не піддавайтесь спокусі просто засунути їх у тарілку з рисом і так залишити – серед японців це вважається неписаним табу. Причина в тому, що на похоронах в Японії є традиція класти тарілку з рисом і запханими в нього вертикально паличками перед труною покійного. Отже, коли виникне така потреба, краще покладіть палички прямо перед собою, паралельно до краю стола.

Не використовуйте палички, аби передати комусь шматочок їжі

Коли хтось попросить Вас передати кілька шматочків тієї чи іншої страви, ні в якому разі не використовуйте для цього палички. Знову ж таки, причина в японських похоронних традиціях: кістки після кремації передають саме паличками. Натомість, покладіть потрібну кількість шматочків на маленьку тарілку, і вже її передавайте далі.

Корисні поради щодо японського етикету

Їжте у правильній послідовності

Так само як і європейці, японці починають трапезу з більш легких страв – білої та не надто жирної риби – а вже потім переходять до більш калорійних та ситних.

Не кладіть васабі у соєвий соус

У дорогих ресторанах суші-шеф ще на кухні додає потрібну кількість васабі та соєвого соусу для забезпечення ідеальних смакових якостей страви. В іншому ж випадку, васабі слід накладати прямо на шматочок нігірі чи суші після того, як занурите його у соєвий соус. Слід також зауважити, що мокати треба рибою донизу, інакше рис розмокне і розпадеться. До того ж, так смачніше.

Не залишайте недоїдків

Якщо вам спаде на думку ідея залишити трохи їжі на тарілці, щоб не здатись ненажерою, одразу ж женіть її геть. Особливо, якщо замовите так зване «омакасе» – страву від шефа. Шеф-повар прикладає особливі зусилля, аби приємно здивувати вас, а отже не доїсти те, що він приготував, буде грубо і неввічливо. Замовляйте тільки те, що дійсно зможете з’їсти. Крім того, не варто перемішувати чи перекладати шматочки на тарілці, їх слід їсти у тому вигляді, в якому їх було презентовано. Шеф-повар ретельно обирає інгредієнти страв і старанно викладає їх на тарілці таким чином, аби вони смакували якнайкраще.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.