3 ознаки того, що вам не варто погоджуватись на запропоновану роботу

0
2 654 Переглядів
Hillary-shop UA

До того як підписати контракт і обійняти нову посаду, зробіть крок назад і задумайтесь, чи не збираєтесь зробити величезну помилку. Ні, ми не закликаємо вас зайвий раз поставити під сумнів правильність прийнятого рішення. Лише радимо оцінити ситуацію об’єктивно. Піддатись ейфорії від отримання цікавої пропозиції дуже легко, однак ви ж не хочете, аби через якийсь час виявилось, що ваше уявлення про роботу розійшлося з реальністю? Ось три тривожних дзвіночки, що вам слід добре обдумати, чи варто погоджуватись на запропоновану роботу.

1.    Організація не пропонує жодних можливостей навчання та подальшого підвищення кваліфікації

Обираючи роботу, варто орієнтуватись не тільки на те, скільки грошей вона вам приноситиме та наскільки дозволить реалізуватись у професійному плані. Важливо також мати можливість продовжувати професійно зростати та готуватись до майбутнього, незалежно від того, наскільки довго ви працюватимете в цій компанії.

«Вибір роботи – це дуже важливе рішення, адже вона буде впливовою частиною вашого життя впродовж, хотілося б сподіватись, тривалого періоду,» – заявляє Рос Сапір, президент логістичної компанії Roadway Moving, який курує професійне тренування 150 працівників компанії. – «Якщо на новій роботі вам не пропонують стажування чи навчання, я би не радив приймати цю пропозицію. Якщо керівництво не вбачає сенсу в тому, аби вкладати у своїх працівників час та зусилля, то й вам немає великого сенсу витрачати свій час на роботу у цій компанії.»

Отож не полініться поцікавитись, які перспективи в плані навчання та розвитку пропонують на новому місці роботи.

2.    Вам не імпонують цінності, які сповідує компанія

 «Коли я шукав собі першу роботу, тато порадив мені звертати увагу не так на посаду, як на саму компанію,» – ділиться Бред Сміт, гендиректор компанії Intuit, що спеціалізується на розробці програмного забезпечення для фінансистів. – «Іншими словами, репутація, потенціал та внутрішня атмосфера компанії є набагато важливішими, аніж посада, кваліфікаційний рівень чи зарплатня, яку наразі вона може запропонувати. З часом я зрозумів, наскільки мудрою була ця порада.»

Якщо ваш світогляд дисгармоніює з тим, що сповідує компанія, не варто розраховувати на успішне кар’єрне та професійне зростання. Гроші та посада можуть частково компенсувати ці недоліки, однак, швидше за все, ви приречете себе на щоденне роздратування та професійну стагнацію.

Аби зрозуміти, чи зможете ви пристосуватись до бачення цінностей вашого потенційного роботодавця, перш за все, будьте чесні самі з собою. Не варто покладатись лише на слоган та рекламний опис на головній сторінці вебсайту компанії. Кожен може назвати себе інноваційним, прозорим та яким завгодно. Краще промоніторити новини на предмет репортажів про компанію: і позитивних, і негативних, які допоможуть зорієнтуватись, що ж собою представляє ваше потенційне середовище роботи.

«Шукайте компанію, яка націлена на досягнення результатів, наймає талановитий персонал та ставитиме перед вами складні й цікаві завдання, надаючи можливість для постійного навчання і росту,» – радить Сміт. – «Якщо виявите, що рішення та дії компанії протирічать вашим особистим принципам, це ознака того, що вам слід шукати інше місце роботи.»

3.    Погані відгуки про компанію

Знаєте, хто може дати вам найкращу пораду, чи варто зв’язуватись з певним роботодавцем? Його колишні працівники. Якщо серед ваших знайомих немає таких людей, пошукайте відгуки в інтернеті.

Чисельні негативні відгуки про гендерну дискримінацію чи випадки шахрайства в компанії мають вас неодмінно насторожити. Так само, як і випадки реструктуризації та скорочень, що свідчать про нестабільність всередині компанії.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами www.entrepreneur.com

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.