Застосовуйте скраб для обличчя правильно, відповідно до типу вашої шкіри

0
2 821 Переглядів
Hillary-shop UA

Ексфоліація – це один з найважливіших етапів у догляді за шкірою обличчя. Регулярне відлущення відмерлих клітин шкіри допомагає досягти свіжого та сяючого вигляду і дозволяє корисним компонентам ваших улюблених сироваток та зволожуючих засобів глибоко проникати у шкіру, замість того, щоби вкрити її плівкою. Однак неправильне застосування скрабу може нанести шкірі великої шкоди:  зробити суху ще сухішою, а жирну ще жирнішою.

Щоб уникнути цього, потрібно враховувати тип своєї шкіри при виборі скрабу. Для того, аби визначити, який у вас тип шкіри, зовсім не обов’язково йти до дерматолога. Достатньо уважно до неї придивитися. «Якщо часто виникають почервоніння, ви маєте чутливу шкіру; часто відчуваєте поколювання чи печіння – суха; маєте великі пори, постійно з’являються прищі  – жирна,» – пояснює Доріс Дей, експерт-дерматолог з Нью-Йорка. Знаючи це, можна визначитись, що вам більше підходить: пілінг з використанням альфагідроксидних, чи може бетагідроксидних кислот, або ж механічний пілінг вручну скрабом на основі виноградної кісточки.

Визначити, наскільки часто шкіра потребує застосування цієї процедури вже трохи складніше. Слід враховувати, як ви за нею доглядаєте: як давно ви використовуєте різноманітні засоби та наскільки часто. Наприклад, якщо активно користуєтесь засобами з ретинолом, процедуру пілінгу можна проходити рідше, оскільки ретинол має здатність усувати відмерлі клітини на мікро-рівні. За словами доктора Доріс Дей, універсальної інструкції у даному випадку не існує. Найкраще починати з однієї процедури на тиждень і слідкувати, як реагує шкіра.

Ось ще декілька моментів, про які варто пам’ятати.

Жирна шкіра

«Найбільша помилка, якої допускаються люди з жирною шкірою – це занадто інтенсивний пілінг,» – стверджує Еріка Серпа, засновник та провідний косметолог салону краси EC Beauty Studio в місті Хобокен, Нью-Джерсі. – «Поширена хибна думка, що жінкам з жирною шкірою слід її підсушувати, що насправді тільки погіршує ситуацію.»  Ексфоліацію слід проводити один раз на тиждень, масажувати обличчя з нанесеним скрабом слід не надто інтенсивно, щоб не пошкодити шкіру; після процедури слід нанести зволожуючий крем.

Суха шкіра

Для сухої шкіри уникайте використання засобів на основі виноградних кісточок та інших механічних скрабів, які здатні перетворити її на надто чутливу. Натомість віддайте перевагу засобам з фруктовими ензимами, які ніжно розщеплюють ороговілі часточки. Такий пілінг можна проводити двічі на тиждень, залежно від реакції.

Чутлива шкіра

Для чутливої шкіри теж найкраще обрати засоби на основі фруктових кислот і проводити процедуру слід не частіше, аніж раз на місяць. Обираючи засіб для пілінгу в магазині чи аптеці, слід віддавати перевагу тим, на яких вказано, що вони розроблені спеціально для чутливої шкіри.

Нормальна шкіра

Щасливиці з таким типом шкіри можуть на власний розсуд обирати, який варіант ексфоліації їм більше до вподоби: механічний чи хімічний. Однак дерматолог Мона Гохара рекомендує все ж віддати перевагу хімічному. Такі засоби часто мають додаткову властивість стимулювати вироблення колагену, який в свою чергу згладжує дрібні зморшки. Доктор Дей погоджується з цим та додає, що пілінг з використанням альфагідроксидних кислот допомагає прискорити утворення нових клітин шкіри та вирівняти її тон. Якщо вам все ж більше до вподоби механічний скраб, пам’ятайте, що шкіру слід масажувати ним дуже обережно, аби не пошкодити.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами
https://www.wellandgood.com

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.