Як навчитись відпускати негативні думки і зайвий раз не перейматись?

0
2 522 Переглядів
Hillary-shop UA

Іноді у житті трапляються неочікувані складні ситуації, коли хочеться просто опустити руки і доручити комусь іншому розгрібати всі проблеми. Однак у більшості випадків про такий варіант, на жаль, мова не йде. Отож, видихніть, абстрагуйтесь від негативних емоцій та думок і розслабтесь. А ми спробуємо вам у цьому допомогти.

Для початку, обміркуйте, що саме вас турбує

Наприклад, ви змушені затриматись на роботі, і не залишається іншого вибору, як просити маму або подругу забрати дітей зі школи. Саме та ситуація, в якій ви сподівались ніколи не опинятись. На хвилинку припиніть панічно строчити смски одну за одною з  детальними інструкціями, що і як потрібно зробити, і задумайтесь, що ж саме викликає стрес та хвилювання. Можливо, це невдалий попередній досвід, коли ви просили когось про важливу для вас послугу, а вас підвели. Або ж причина криється у почутті провини за нездатність виконати свої обов’язки. З’ясувавши, що є джерелом стресу, ви зможете зрозуміти, чому вам настільки складно відступити від звичного сценарію розвитку подій.

Далі подумайте, яким може бути результат у найгіршому випадку

У прикладі, який ми розглядаємо, можливі два варіанти розвитку подій: ви повернетесь додому і побачите, що діти, живі й здорові, та ще й нагодовані, сидять за столом і виконують домашнє завдання. Або ж все піде зовсім наперекосяк: подруга застрягне в заторі, всі розійдуться додому, і школа закриється, а діти чекатимуть на порозі самотні й налякані. Так, все може трапитись. Однак, те, що ви даєте власним страхам панувати над вами, ніяк не вплине на вашу здатність контролювати ситуацію. Краще подумайте, чи дійсно для ваших побоювань є підстави, і пам’ятайте, що навіть якщо щось піде не так, ваша мама або подруга – доросла людина, яка цілком може протистояти непередбачуваним труднощам самотужки. Просто довіртесь їй.

Припиніть намагатись прорахувати все до найменших нюансів

Визнайте: абсолютно все передбачити ви однаково не зможете. Але цілком ймовірно, вас просто розпирає від бажання хоча б спробувати. Звісно ж, зручніше, коли життя тече плавно та гладенько, без неприємних несподіванок. Проте, ми з вами у реальному світі, де слід вчитися жити теперішнім моментом і чекати неочікуваного. Інакше ризикуєте змарнувати відведений вам час на безплідні намагання контролювати всі ймовірні ситуації та пов’язаних з ними людей. Як же бути? Зосередьтесь на теперішньому. Вірте у власні сили, швидше за все ви навіть не здогадуєтесь, скільки у вас їх є.

Зосередьтесь на тому, на що можете вплинути

Як би стандартно це не прозвучало, перш за все, ви можете вплинути на власне ставлення до ситуації. Наприклад, ви не можете контролювати затори на дорогах. Але можете впливати на свої почуття та настрій, коли опинитесь в одному з них. Ви не можете змінити те, що ваша подруга чи друг прийняли, на ваш погляд, нерозумне рішення. Але саме ви обираєте, скільки емоційної енергії спрямувати на обмірковування цього рішення та його наслідків. Ви здатні вплинути на самого себе. От і все. А що стосується оточуючих та шаленого світу загалом, повторюйте про себе мантру: «Все буде добре. Я не дам цій ситуації вибити землю у мене з-під ніг».

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами www.purewow.com

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.