Ваш малюк дуже перебірливий у їжі? Вихід є

0
1 150 Переглядів
Hillary-shop UA

У кожної мами в голові постійно крутиться безкінечний список речей, про які потрібно подбати впродовж дня. Коли ж ваш малюк відмовляється їсти або обмежується низкою страв, які можна полічити на пальцях однієї руки, це питання виходить на перше місце. Адже вам неодмінно хочеться, щоб ваше чадо отримувало всю добірку корисних речовин, чи не так?

На щастя, існує кілька способів переконати маленького вередулю спробувати різну їжу та розширити асортимент улюблених страв. Пам’ятайте, що перебірливість у їжі – це нормальний етап розвитку, через який проходить більшість дітей, і зовсім не є свідченням вашого невміння готувати чи провалу в ролі мами.

Пропонуємо декілька ідей, які допоможуть усунути з порядку денного проблему годування вашого вибагливого малюка.

Великий вибір

Можливо, найкращим підходом до вирішення проблеми, чим же нагодувати перебірливу дитину, буде запропонувати їй широкий вибір варіантів. Таким чином малюк отримує можливість самостійно зробити вибір, а отже й відчуття контролю над своїм харчуванням. Це не означає, що вам доведеться цілими днями не відходити від плити. Обмежтесь простими в приготуванні стравами та завжди тримайте під рукою кілька варіантів здорового перекусу, який можна запропонувати впродовж дня.

Не вдавайтесь  до примусу

Під дією стресу в процесі годування велика кількість батьків готова запхати їжу в дитину незалежно від того хоче вона цього, чи ні. Багато дорослих, яких в дитинстві примушували їсти щось проти їхнього бажання, продовжує відчувати відразу до цієї їжі і в старшому віці. Краще зайняти позицію позитивного заохочення та похвали, коли дитина пробує щось нове. Так ви маєте шанс прищепити їй поняття про здорове харчування змалечку.

Не затягуйте з трапезою

У віці, коли більшість дітей починає їсти щось крім молока чи суміші, енергія б’є ключем і всидіти на місці довше, ніж кілька хвилин, практично неможливо. То й не чекайте від дитини, що вона буде сидіти за столом півгодини, поки вся сім’я не закінчить вечеряти. Погодуйте малюка першим, причому нехай їжа вже буде повністю готовою до споживання, коли він буде готовий її їсти, і відпускайте гратись, коли він наїсться. Ваша дитина не сприйматиме споживання їжі як нудне та неприємне заняття.

Пам’ятайте, що всі діти різні

Є багато способів змусити дитину їсти те, що ви вважаєте за потрібне. Вам, швидше за все, доведеться витратити певну кількість часу, щоб методом спроб і помилок підібрати ті страви, які працюватимуть у вашому випадку. Будьте терплячими, і з часом все неодмінно налагодиться.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами www.workingmother.com

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.