Робимо перерви в роботі, щоб підвищити продуктивність

1
2 561 Переглядів
Hillary-shop UA

Кожна людина, що слідкує за якістю та ефективністю своєї роботи, знає: у будь-якій інтенсивній діяльності треба періодично робити перерви. На жаль, часом робота поглинає з головою, і ми забуваємо про таку необхідність. Занурюючись в роботу на довгі години кожного дня, нам здається, що ми встигаємо багато, однак, насправді продуктивність від такого ритму роботи сильно знижується. А отже – і результати могли би бути кращими.

Низка досліджень підтвердила: люди, які роблять перерви щогодини, працюють краще, аніж ті, хто трудиться кілька годин поспіль без зупинки. Крім того, відволікаючись думками від роботи і даючи їм волю, ми стимулюємо  мозкову активність та здатність до когнітивної діяльності. Щоб зробити ваші перерви максимально ефективними, радимо використати 3 корисні поради.

1.     Структуруйте паузи в роботі

Спробуйте застосувати так званий «метод помодоро»: робіть 5-хвилинну перерву після кожних 25 хвилин роботи. Думаєте, що не встигатимете доводити порції роботи до кінця? Навпаки, такий підхід стимулюватиме вас працювати швидше. Автори цього методу радять зорієнтуватись, скільки ви встигаєте зробити за 25 хвилин і, відштовхуючись від цих даних, планувати скільки маєте зробити за день.

Звичайно ж, є посади та види професійної діяльності, при яких просто неможливо дозволити собі часті перерви згідно наперед запланованого графіку. Якщо це ваш випадок, плануйте перерви після виконання кожного завдання чи порції роботи: перед або після зустрічей, після виконання доручення, перед зміною локації чи проекту. Таким чином ви дасте мозку можливість «переварити» все, з чим він щойно мав справу, перед тим, як взятись за щось нове.

2.     Дайте мозку відпочити

Для досягнення найбільшого ефекту від перерви в роботі, найкраще під час відпочинку нічого не робити. Безсумнівно, для заядлих трудоголіків це стане неабияким випробуванням. Однак, не піддавайтесь спокусі швиденько доробити кілька незначних справ, полистати стрічки соцмереж чи зробити будь-що, у чому братиме участь ваш мозок. Хоча безцільне сидіння, стояння чи ходіння туди-сюди може здатись марнуванням дорогоцінного часу, саме таке проведення перерв є найбільш сприятливим для оптимізації подальшої продуктивності. Науковці довели, що без періодичних перерв у своїй роботі, мозку стає все важче справлятися з різноманітними процесами на зразок обробки спогадів, формування рішень та підтримки уявлення про доречну поведінку в різних ситуаціях. Уявіть, що ваш мозок – це комп’ютер. Коли він починає працювати повільніше і часто глючить, іноді допомагає перезавантаження системи. Дайте мозку повністю відключитись і перезавантажитись.

3.     Плануйте перерви з метою соціалізації

Перерви – це чудовий час для зміцнення стосунків зі співробітниками, особливо якщо виконання більшості ваших обов’язків не передбачає участі колег. Якщо це можливо, синхронізуйте свої перерви з їхніми, щоб мати можливість перекинутись кількома словами, разом перекусити чи переглянути цікавий відеоролик. Це позитивно вплине на ваші відносини, а також ваше самопочуття та задоволення від роботи. Результати одного дослідження показали, що працівники кол-центру, які періодично спілкувались між собою впродовж дня, приймали більшу кількість дзвінків та загалом показували кращі результати.

Чергування індивідуальних та соціально-активних перерв впродовж дня допоможе зберегти енергію, натхнення та залишитись на піку активності, виконуючи важливі справи.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами www.entrepreneur.com

1 КОМЕНТАР

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.