4 психологічні типи людей, яким підходять різні умови роботи

Як наша особистість визначає умови праці, в яких нам комфортно

Хтось скаже, що шукати роботу, яка підходитиме для вашого типу особистості – це пуста примха, адже досить того, щоб вона не дратувала і приносила дохід. Гретхен Рубін, автор низки бестселерів по психології, переконана, що ваша особистість безпосередньо впливає не тільки на те, наскільки вам подобатиметься робота, але й на те, наскільки успішно ви з нею справлятиметесь. У своїй останній книзі «Чотири типи схильностей» («The Four Tendencies») вона пропонує новий поділ людей на чотири типи. Гретхен переконана, що усі ми можемо впоратися практично з будь-якою роботою, однак люди кожного типу проявляють себе краще при конкретних обставинах та умовах.

Ось ці чотири типи особистості:

  1. Відповідальні;
  2. Борці;
  3. Скептики;
  4. Бунтарі.

Борці переважно відповідають внутрішнім та зовнішнім очікуванням, тобто тому, чого чекають від них оточуючі та вони самі. Скептики слідують тільки власним переконанням: вони роблять тільки те, що на їхню власну думку має сенс. Відповідальні становлять найбільш чисельну категорію. Вони завжди дотримуються чужих інструкцій, однак часто полишають власні плани та цілі; їм необхідна певна форма зовнішнього контролю та звітності. Бунтарі опираються і зовнішнім, і внутрішнім очікуванням. Попросіть таку людину виконати щось, і в більшості випадків вона знайде причину цього не робити.

Гретхен Рубін стверджує, що кожному з цих типів особистостей найкраще підходять певні умови роботи:

1.    Відповідальні

«З людьми цього типу добре мати справу,» — розповідає Рубін. – «Вони є цінними членами команди та далекоглядними лідерами, однак, потребують зовнішнього контролю у певній формі.»

На щастя, більшість видів роботи передбачає наявність контролю та звітності у тій чи іншій формі. Але у сфері фрилансу та індивідуального підприємництва люди цього типу часто стикаються зі значними труднощами. Проте, і їх можна подолати, якщо знайти правильний підхід. У своїй книзі Рубін описує ситуацію, в якій один підприємець оголосив, що перші 20 підписників сайту отримають безкоштовну електронну брошуру і, таким чином, створив для себе потужний стимул нарешті взятися за написання цієї брошури.

2.    Борці

У книзі Рубін стверджує, що завдяки відмінній здатності до самомотивації, з борців виходять чудові підприємці та фрилансери. Вони добре вміють визначати свої цілі та завдання, та виконувати їх, навіть в період відсутності клієнтів, покупців чи начальника, який би їх контролював. Негативною рисою борців є те, що їх дратує, коли оточуючі, особливо безпосередні підлеглі, не виправдовують їхніх очікувань.

3.    Скептики

«У скептиків часто виникають труднощі на робочому місці, оскільки їхній скептицизм стосовно всього навколо часто виснажує та дратує оточуючих,» — каже Рубін. – «Якщо ж у них не надто впевнений у своїх силах начальник, він може вгледіти в їхній поведінці виклик своєму авторитету та сумнів у праві займати високу посаду.»

Якщо ви належите до типу скептиків, намагайтесь потрапити в робоче середовище, де ваша безкінечна допитливість та готовність кинути виклик начальству будуть на вагу золота.

4.    Бунтарі

За словами Рубін: «Бунтарям найкраще живеться в умовах постійних змін. Вони люблять спонтанність і ненавидять робити одне й теж з дня на день.»

Саме тому з бунтарів виходять хороші торгові представники та спеціалісти споріднених професій. Адже їм доводиться постійно змінювати локацію в пошуку нових клієнтів та шукати нові підходи та стратегії для успішної роботи. Бунтарі вміють виходити за рамки стереотипного мислення та почувають себе комфортно в умовах, що постійно змінюються.

Якщо ви знайшли себе в одному з розглянутих психологічних типів, спробуйте проаналізувати свою роботу, можливо, у вас є схильності, які будуть корисними для вашої кар’єри.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами www.businessinsider.com

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.