4 психологічні типи людей, яким підходять різні умови роботи

0
2 064 Переглядів
Hillary-shop UA

Хтось скаже, що шукати роботу, яка підходитиме для вашого типу особистості – це пуста примха, адже досить того, щоб вона не дратувала і приносила дохід. Гретхен Рубін, автор низки бестселерів по психології, переконана, що ваша особистість безпосередньо впливає не тільки на те, наскільки вам подобатиметься робота, але й на те, наскільки успішно ви з нею справлятиметесь. У своїй останній книзі «Чотири типи схильностей» (“The Four Tendencies”) вона пропонує новий поділ людей на чотири типи. Гретхен переконана, що усі ми можемо впоратися практично з будь-якою роботою, однак люди кожного типу проявляють себе краще при конкретних обставинах та умовах.

Ось ці чотири типи особистості:

  1. Відповідальні;
  2. Борці;
  3. Скептики;
  4. Бунтарі.

Борці переважно відповідають внутрішнім та зовнішнім очікуванням, тобто тому, чого чекають від них оточуючі та вони самі. Скептики слідують тільки власним переконанням: вони роблять тільки те, що на їхню власну думку має сенс. Відповідальні становлять найбільш чисельну категорію. Вони завжди дотримуються чужих інструкцій, однак часто полишають власні плани та цілі; їм необхідна певна форма зовнішнього контролю та звітності. Бунтарі опираються і зовнішнім, і внутрішнім очікуванням. Попросіть таку людину виконати щось, і в більшості випадків вона знайде причину цього не робити.

Гретхен Рубін стверджує, що кожному з цих типів особистостей найкраще підходять певні умови роботи:

1.    Відповідальні

«З людьми цього типу добре мати справу,» – розповідає Рубін. – «Вони є цінними членами команди та далекоглядними лідерами, однак, потребують зовнішнього контролю у певній формі.»

На щастя, більшість видів роботи передбачає наявність контролю та звітності у тій чи іншій формі. Але у сфері фрилансу та індивідуального підприємництва люди цього типу часто стикаються зі значними труднощами. Проте, і їх можна подолати, якщо знайти правильний підхід. У своїй книзі Рубін описує ситуацію, в якій один підприємець оголосив, що перші 20 підписників сайту отримають безкоштовну електронну брошуру і, таким чином, створив для себе потужний стимул нарешті взятися за написання цієї брошури.

2.    Борці

У книзі Рубін стверджує, що завдяки відмінній здатності до самомотивації, з борців виходять чудові підприємці та фрилансери. Вони добре вміють визначати свої цілі та завдання, та виконувати їх, навіть в період відсутності клієнтів, покупців чи начальника, який би їх контролював. Негативною рисою борців є те, що їх дратує, коли оточуючі, особливо безпосередні підлеглі, не виправдовують їхніх очікувань.

3.    Скептики

«У скептиків часто виникають труднощі на робочому місці, оскільки їхній скептицизм стосовно всього навколо часто виснажує та дратує оточуючих,» – каже Рубін. – «Якщо ж у них не надто впевнений у своїх силах начальник, він може вгледіти в їхній поведінці виклик своєму авторитету та сумнів у праві займати високу посаду.»

Якщо ви належите до типу скептиків, намагайтесь потрапити в робоче середовище, де ваша безкінечна допитливість та готовність кинути виклик начальству будуть на вагу золота.

4.    Бунтарі

За словами Рубін: «Бунтарям найкраще живеться в умовах постійних змін. Вони люблять спонтанність і ненавидять робити одне й теж з дня на день.»

Саме тому з бунтарів виходять хороші торгові представники та спеціалісти споріднених професій. Адже їм доводиться постійно змінювати локацію в пошуку нових клієнтів та шукати нові підходи та стратегії для успішної роботи. Бунтарі вміють виходити за рамки стереотипного мислення та почувають себе комфортно в умовах, що постійно змінюються.

Якщо ви знайшли себе в одному з розглянутих психологічних типів, спробуйте проаналізувати свою роботу, можливо, у вас є схильності, які будуть корисними для вашої кар’єри.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами www.businessinsider.com

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.