Як визначити, чи дитина готова залишатись вдома наодинці?

0
1 187 Переглядів
Hillary-shop UA

Якщо вам постійно доводиться викручуватись, аби кудись прилаштувати дитину після школи, поки не прийдете з роботи, усвідомлення того, що ваше дитя вже достатньо підросло, аби самостійно добратись додому і побути там кілька годин на самоті, може принести істотне полегшення у ваше життя. Однак, якщо поспішите з цим, проблем у вашому житті може значно побільшати.

Перша ознака того, що ваша дитина ще не готова залишатись вдома одна – це те, що вона біжить до вас по допомогу навіть при найменших труднощах – стверджує Тім Елмор, автор низки бестселерів з дитячої педагогіки. Така поведінка означає, що вона поки що не може подбати про себе сама. Також варто зважити, чи дотримується ваш син чи донька встановлених правил, і як він чи вона поводиться у нестандартних ситуаціях.

Ще один момент, на який слід звернути увагу: як сама дитина ставиться до перспективи залишитись вдома наодинці. На думку Айлін Кенеді-Мур, досвідченого психолога та автора книг по вихованню, якщо ваша дитина помітно хвилюється, коли ви обговорюєте таку можливість, цілком імовірно, що для цього ще рано.

Як підготувати себе і дитину?

Якщо ж і батьки, і дитина однозначно готові до важливого кроку, слід підготуватись перед тим як віддати дитині дублікат ключів. Ямаліс Діас, доцент кафедри дитячої та юнацької психіатрії в медичному центрі Лангеон Нью-Йоркського університету, радить скласти список телефонів, які можуть знадобитись при виникненні надзвичайної ситуації. Не забудьте додати до нього всі номери телефонів, за якими можна зв’язатись з вами та з вашим чоловіком чи дружиною, а також телефони сусідів, яким довіряєте, та родичів, що мешкають неподалік. Крім того, запишіть інструкції, що потрібно робити в найбільш поширених потенційно небезпечних ситуаціях. Наприклад, якщо незнайомець дзвонить в двері і просить впустити його в помешкання. Повісьте їх на видному місці і переконайтесь, що дитина неодмінно їх побачить, якщо виникне необхідність.

Також встановіть, скільки часу ваша дитина може провести перед телевізором чи комп’ютером, поки вас немає. Однак будьте реалістом – якщо у дитини є вільний доступ до смартфону чи планшету, навряд чи ви зможете проконтролювати, скільки часу вона за ними просидить. Також слід регулярно повторювати базові правила особистої безпеки, у тому числі безпечного користування мережею.

Перед тим, як ваша дитина почне залишатись сама вдома після уроків, доктор Кенеді-Мур радить почати з невеликих пробних інтервалів: 10-20 хвилин. Коли побачите, що ваш син чи донька залишається наодинці без жодних проблем, можна збільшувати періоди самостійності.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами www.workingmother.com

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.