Як визначити, чи дитина готова залишатись вдома наодинці?

Ознаки того, що дитину можна залишити вдома саму

Якщо вам постійно доводиться викручуватись, аби кудись прилаштувати дитину після школи, поки не прийдете з роботи, усвідомлення того, що ваше дитя вже достатньо підросло, аби самостійно добратись додому і побути там кілька годин на самоті, може принести істотне полегшення у ваше життя. Однак, якщо поспішите з цим, проблем у вашому житті може значно побільшати.

Перша ознака того, що ваша дитина ще не готова залишатись вдома одна – це те, що вона біжить до вас по допомогу навіть при найменших труднощах — стверджує Тім Елмор, автор низки бестселерів з дитячої педагогіки. Така поведінка означає, що вона поки що не може подбати про себе сама. Також варто зважити, чи дотримується ваш син чи донька встановлених правил, і як він чи вона поводиться у нестандартних ситуаціях.

Ще один момент, на який слід звернути увагу: як сама дитина ставиться до перспективи залишитись вдома наодинці. На думку Айлін Кенеді-Мур, досвідченого психолога та автора книг по вихованню, якщо ваша дитина помітно хвилюється, коли ви обговорюєте таку можливість, цілком імовірно, що для цього ще рано.

Як підготувати себе і дитину?

Якщо ж і батьки, і дитина однозначно готові до важливого кроку, слід підготуватись перед тим як віддати дитині дублікат ключів. Ямаліс Діас, доцент кафедри дитячої та юнацької психіатрії в медичному центрі Лангеон Нью-Йоркського університету, радить скласти список телефонів, які можуть знадобитись при виникненні надзвичайної ситуації. Не забудьте додати до нього всі номери телефонів, за якими можна зв’язатись з вами та з вашим чоловіком чи дружиною, а також телефони сусідів, яким довіряєте, та родичів, що мешкають неподалік. Крім того, запишіть інструкції, що потрібно робити в найбільш поширених потенційно небезпечних ситуаціях. Наприклад, якщо незнайомець дзвонить в двері і просить впустити його в помешкання. Повісьте їх на видному місці і переконайтесь, що дитина неодмінно їх побачить, якщо виникне необхідність.

Також встановіть, скільки часу ваша дитина може провести перед телевізором чи комп’ютером, поки вас немає. Однак будьте реалістом – якщо у дитини є вільний доступ до смартфону чи планшету, навряд чи ви зможете проконтролювати, скільки часу вона за ними просидить. Також слід регулярно повторювати базові правила особистої безпеки, у тому числі безпечного користування мережею.

Перед тим, як ваша дитина почне залишатись сама вдома після уроків, доктор Кенеді-Мур радить почати з невеликих пробних інтервалів: 10-20 хвилин. Коли побачите, що ваш син чи донька залишається наодинці без жодних проблем, можна збільшувати періоди самостійності.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами www.workingmother.com

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.