7 корисних звичок, які покращують роботу мозку

0
1 181 Переглядів
Hillary-shop UA

Жага до отримання нових знань

Згідно з результатами дослідження, опублікованими у науковому журналі «The Gerontologist», людям старшого віку, які впродовж 12 тижнів вчились користуватись айпадом та різноманітними додатками до нього, краще вдавалось пригадати нещодавні події та виконувати нескладні завдання, аніж учасникам інших досліджуваних груп, які займались речами, не пов’язаними з опануванням нових навичок, наприклад, дивились фільми чи спілкувались між собою. Науковці вважають, що причиною покращення розумової діяльності було не використання планшетів, а загалом активне вивчення чогось нового.

Складні ігри

Деякі види ігор можуть стимулювати покращення мозкової діяльності у вас та ваших дітей. Згідно з результатами дослідження, проведеного на базі Наньянського технологічного університету в Сингапурі, люди, які грали у гру жанру фізичної головоломки Cut the Rope, покращили свої навики до зосередження та переключення між завданнями, а також адаптації до нових умов у більшій мірі, аніж ті, хто грав у відеоігри інших жанрів. Науковці вважають, що складні головоломки, які передбачають необхідність розробки та зміни стратегії, можуть допомогти покращити пам’ять.

Контроль за стресом

Методична боротьба зі стресовими факторами у формі щоденних прогулянок, періодичних сеансів масажу та звички розслаблятись за переглядом свіжих журналів, може допомогти зберегти мозок здоровим впродовж тривалого часу. За даними дослідників з Університету штату Айова постійний та тривалий вплив стресу підвищує рівень гормону кортизолу, який негативно впливає на стан ділянок мозку, що відповідають за короткотривалу пам’ять.

Червоне вино

Червоне вино покращує роботу мозку та пам'ять

Низка досліджень підтвердила зв’язок між споживанням червоного вина та здоров’ям серця. Нещодавнє дослідження, проведене в Німеччині, дає підстави вважати вино корисним і для мозку теж. Автори цього дослідження виявили, що у людей, які вживали підвищену дозу резвератролу – антиоксиданту, що міститься у червоному вині, чорницях і чорному шоколаді, покращилась здатність до запам’ятовування. Дослідження показало, що в тих учасників, які приймали резвератрол, відбулися зміни у гіпокампусі – частині мозку, яка відповідає за пам’ять. Це покращило взаємодію нейронів, що й привело до поліпшення когнітивної роботи мозку. Хоча склянка червоного вина містить набагато меншу дозу резвератролу за ту, яку приймали досліджувані,науковці стверджують, що навіть в меншій кількості його прийом позитивно впливає на пам’ять. Але не забувайте, що вино – це алкогольний напій, який треба вживати помірно.

Відмова від цукру

Харчування, у якому багато цукру та простих вуглеводів, виснажує мозок – показують дані, отримані під час дослідження, проведеного на базі Медичного центру Університету Шаріте. Автори дослідження виявили, що люди, в чиїй крові аналізи показали менший рівень цукру, після 30-хвилинної перерви змогли згадати більшу кількість слів із запропонованих, аніж люди з високою концентрацією цукру в крові.

Повноцінний сон

Велика кількість досліджень підтвердила взаємозв’язок між достатньою тривалістю сну і здатністю до навчання; а одне з них, проведене при Нью-Йоркському Університеті Медицини, пояснює його детальніше. Спостерігаючи за мишами, науковці виявили, що під час фази повільного сну мозок програє події дня, допомагаючи їм відкластись у пам’яті. А це означає, що формування нових спогадів сильно ускладнюється без сну. Більше того, вчені Вашингтонського університету Медицини виявили, що люди, які часто просинаються вночі, в порівнянні з тими хто спить всю ніч, у п’ять разів більш схильні до нарощування амілоїдної бляшки, яка є симптомом хвороби Альцгеймера. Поки що не встановлено чи поганий сон спричиняє порушення когнітивних функцій мозку, чи порушення в структурі мозку внаслідок хвороби Альцгеймера спричиняють проблеми зі сном, однак повноцінний сон точно нікому не завадить.

Комбінація фізичних навантажень

Ходьба та фізичні навантаження для роботи мозку

Дослідження, результати якого були опубліковані у науковому журналі «The Journal of Aging Research», показало, що жінки з помірними когнітивними порушеннями, які багато ходили та займались важкою атлетикою впродовж шести місяців, продемонстрували покращення пам’яті. Під час того ж дослідження, жінки, які займались тільки розтяжкою та слідкували за загальним станом свого організму, відзначили погіршення пам’яті в порівнянні з показниками до початку дослідження. Ходьба та підйом вантажів покращує просторову пам’ять, тобто допомагає краще орієнтуватись в навколишньому середовищі: пам’ятати розташування предметів в кімнаті, згадати куди ви поклали ключі, тощо. Крім того, ходьба позитивно впливає на вербальну пам’ять. Отож, різні види фізичних навантажень мають різний вплив на роботу мозку і їх поєднання допоможе покращити її.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами https://www.rd.com

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.