Як звільнити члена родини і не зруйнувати сімейні відносини та бізнес?

0
2 000 Переглядів
Hillary-shop UA

Переважно членів родини звільняють дуже неохоче і набагато пізніше, аніж це варто було би зробити. Це, звісно ж, не залишається поза увагою інших працівників і не може не впливати на їхнє ставлення до керівника та роботи.

Що ж робити татові, мамі, дяді чи сестрі, коли закривати очі на погану роботу улюбленого родича більше немає можливості?

Перш за все, пам’ятайте: аби вам не довелось звільняти члена родини, беріть його на роботу тільки якщо в нього є необхідні для неї здібності. Однак, якщо все ж опинитесь у неприємній ситуації, коли без звільнення не обійтись, будьте максимально об’єктивними.

Ніколи не забувайте про ймовірність звільнення

Якщо ви наймаєте членів родини, будьте готовими до необхідності їх звільнити. При розлученні дуже допомагають шлюбні контракти. А от для сімейного бізнесу корисними можуть стати обговорення ситуацій, що стосуються звільнення. Під час таких обговорень варто акцентувати увагу на тому, що навіть якщо член родини опиняється за бортом сімейного бізнесу, це абсолютно не означає, що він – ганьба для родини, або його роль у ній стає менш значною. Звільнення – це не розлучення, ви залишаєтесь родичами, навіть перестаючи бути колегами.

Не тягніть зі звільненням

Чим довше ви чекаєте, тим більше це все ускладнює. «Я дала тобі ще один шанс проявити себе, а ти мене знову підвів.»

Якщо справа в браку знань чи вмінь, треба було надати родичу більше можливостей для професійного росту. Якщо ж він не підходить для своєї посади і не справляється з роботою, треба було звільнити його, як тільки це стало очевидним. «Другий шанс» не приведе ні до чого доброго, лише настроїть проти вас інших працівників, яким на поблажки чекати не варто і чиї зусилля оцінюються об’єктивніше.

Чим довше непродуктивний член родини залишається на своїй посаді, тим гірше для бізнесу і для сімейних стосунків.

Кажіть правду, однак, слідкуйте за тоном і словами

Батьки часом кажуть дітям, коли ті не слухаються: «Я тебе дуже люблю, тому мені іноді доводиться тебе сварити».

Начальник може сказати членові родини схоже: «Ти мені дуже дорогий, тому мені доводиться тебе відпустити. Оскільки ти мені не чужий, я хочу, щоб ти досяг успіху в житті.»

Звільнення ніколи не проходить абсолютно безболісно, однак, такий м’який початок розмови може його значно полегшити для обох сторін. Не зліться і не проводьте «розбір польотів», так після розмови ще надовго залишиться неприємний осад. Але будьте об’єктивними у своїх рішеннях.

Запропонуйте допомогу

Продемонструйте щире бажання не стояти у родича на шляху до блискучого успіху в кар’єрі. Зосередьтесь на нових можливостях, які відкриваються для нього тепер: «Ця робота не дає тобі можливості проявити твої природні здібності. Я хочу дати тобі свободу для пошуку більш підходящого місця.»

Пам’ятайте, що ви не розлучаєтесь і не прощаєтесь, а лише даєте члену родини свободу пошуку можливостей для більшого успіху на новому робочому місці.

Робота має залишатись на роботі

Наймати, управляти та звільняти членів родини набагато простіше, якщо ви розмежовуєте роботу та проведення часу у сімейному колі.

Не торкайтесь робочих питань і проблем в домашній обстановці. Це – ключовий фактор для збереження здорових та позитивних сімейних відносин.

Уникайте неприємних ситуацій шляхом об’єктивного підходу до оцінки природних здібностей членів родини та розмежування бізнесу і сім’ї.

Голова сімейного бізнесу мусить бути особливо обережним та уважним, коли збирається взяти на роботу когось із членів родини. Слід підібрати йому посаду, що відповідає його здібностям та вмінням. Так шанси на невдалу співпрацю будуть меншими.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами www.entrepreneur.com

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.