Ключові кроки до ведення ефективного сімейного та особистого бюджету

0
1 429 Переглядів
Hillary-shop UA

Бюджет повинен бути відображенням ваших пріоритетів та життєвих цілей.

Якщо маєте намір почати планувати домашній бюджет, перший крок – це зовсім не його безпосереднє написання. Це треба зробити трохи пізніше. А от в першу чергу візьміть чистий аркуш паперу та запишіть, у чому полягають ваші життєві пріоритети. Вирішення яких справ для вас є першочерговим? Яким ви хотіли б бачити своє життя? Це дуже важливий етап складання ефективного бюджету, ні в якому разі не ігноруйте його.

Можливо, для обдумування списку вам знадобиться кілька днів. Також не дивно, якщо вам захочеться обговорити його з членами сім’ї, друзями чи духовним наставником.

В результаті має вийти список такого типу:

  • Головний пріоритет: заощадити достатньо грошей, щоб гарантувати собі безбідну старість і не бути тягарем для дітей. Це важливіше, аніж придбання нової машини поточного року випуску, адже старіша модель, куплена з рук, служитиме не гірше.
  • Другий за важливістю пункт: заощадити достатню суму аби оплатити вищу освіту моїх дітей. Задля цього можна відмовитись від поїздок на море впродовж кількох років.
  • Третій важливий пункт: достроково виплатити кредит за житло. Це важливіше, аніж щосезонне оновлення гардеробу, за рахунок зекономлених на одязі грошей можна погасити кредит.

Звісно ж, ваші пріоритети, зазначені в списку, можуть бути абсолютно іншими, і, швидше за все, так і буде. Можливо, для вас мандрівки світом та можливість показати дітям як живуть люди в інших країнах є важливішими, аніж придбання власного житла, або ж навпаки. Це цілком ваша справа. Суть у тому, що задля успішного ведення сімейного бюджету, він має бути відображенням ваших основних життєвих цілей.

Час від часу вносіть невеличкі зміни у стиль життя

Якщо ставити перед собою занадто амбітні та глобальні цілі, мотивація їх переслідувати може досить швидко згаснути. Плани відвідувати тренажерний зал щодня для того, хто до цього не займався взагалі, можуть виявитись занадто оптимістичними та нереальними, а от намір відвідувати його хоча б двічі на тиждень, має шанси на успіх.

Так само й у веденні фінансів: якщо ви раптово вирішите кардинально врізати витрати, це рішення буде втілити важко. Не так то й просто звести до нуля витрати на розваги, якщо ви звикли щотижня «прогулювати» 300-500 гривень, а то й більше.

При складанні бюджету заплануйте невеличкі зміни у способі життя, які дозволять заощадити. Скажімо, почніть носити обід на роботу з дому, купуйте речі через інтернет тощо. Для кардинальних заощаджень більше підходять одноразові дорогі покупки. Наприклад, замість однорічної Acura придбайте шестирічну Honda Accord – малоймовірно, що за кілька днів у вас виникне спокуса передумати і купити ще одну машину.

Відслідковуйте свої досягнення

Що може бути приємнішим, аніж відчуття успіху? Складаючи бюджет, заплануйте певні ключові точки, досягнення яких дозволить вам відчути прогрес на шляху до мети. Вони можуть бути символічними, скажімо, понаднормово сплачені 10000 гривень за кредит. Хоча до повної його сплати ще далеко, однак, ви на 10 тисяч наблизились до цієї мети, чим не причина відсвяткувати?

Пам’ятайте, що не варто відзначати досягнення тієї чи іншої ключової точки, здійснюючи незаплановані витрати. Це те ж саме, що з’їсти половину шоколадного торта на честь того, що позбулись зайвих 10 кг. Хоча ми й звикли, що святкування передбачає витрати, це зовсім не є обов’язковим. Натомість, розділіть радість з близькими людьми. Увімкніть приємну музику, перегляньте гарний фільм, чи проведіть день в улюбленому парку.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами thebalance.com

Якщо Вам сподобалась наша стаття, розкажіть про неї друзям!

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.