Ризики та переваги використання криптовалюти

У чому переваги криптовалют

Кілька років тому мало хто вірив, що таке явище як криптовалюта має шанси на майбутнє. А більшість із нас взагалі про нього не чули. Останнім часом популярність криптовалюти набуває обертів; її починає використовувати все більша кількість світових компаній та платформ.

Як усе починалось?

Історія криптовалюти почалася з мрії Сатоші Накамото (автор або ж група авторів, які розробили протокол криптовалюти Біткойн, наразі відомі людству тільки під цим псевдонімом) зробити те, до чого ще ніхто не додумався: створити платформу, яка б дозволила перевести грошовий потік у виключно цифрову форму.  У певній мірі можна провести аналогії зі звичайним банківським рахунком. Ви у будь-який час можете використати ту кількість грошей, яка є на ньому, для оплати певних товарів чи послуг, або ж інших фінансових операцій.  В основі криптовалюти лежить той самий принцип: користувач має у своєму розпорядженні певний обсяг грошових знаків, який може використовувати на свій розсуд, однак, при цьому в операціях не бере участі жоден контролюючий орган.

За проведенням транзакцій стежать так звані «майнери», при чому майнером може стати практично будь-хто. Вони затверджують транзакції, що проводяться між власниками криптовалюти, і отримують за це винагороду у вигляді цифрових токенів.

Зацікавлення світової спільноти криптовалютою невпинно зростає

За словами Чарльза Боварда, публіциста та фінансового консультанта, що співпрацював з низкою провідних світових корпорацій, за останні кілька місяців інтерес до криптовалюти суттєво зріс.  Сам Бовард вже перевів частину своїх коштів у біткойни та ефіри, два найбільш поширених на сьогодні види цифрової валюти, і вірить у те, що за ними велике майбутнє. «Те, що її популярність росте, підтверджує статистика пошукових запитів Google Trends, а також невпинно зростаюча вартість цифрової валюти на ринку,» — зазначає він.

Зак Фрідман, засновник та гендиректор інформаційно-консультативного ресурсу makelemonade.co, в чиєму послужному списку також значиться посада фінансового директора глобальної енергетичної компанії, інвестування в хедж-фонди та інше, стверджує, що криптовалюта має низку безсумнівних переваг, однак, її перспективи передбачити неможливо. «Прибічники криптовалюти називають низку ключових козирів, а саме можливість децентралізації, анонімності, безпечності та автоматизації рахунків та операцій,» — розповідає Фрідман. «Думки інвесторів щодо її стабільності та переваг, однак, різняться. Дехто вірить, що це валюта майбутнього, інші заперечують і називають це величезною оманою.»

Переваги криптовалюти

В основі криптовалюти лежить технологія блокчейну, яка, за словами Фрідмана, має великі шанси витіснити грошовий обіг у тому вигляді, до якого ми звикли. «Технологія блокчейну — хребет цифрової валюти — має потенціал до витіснення традиційних фінансових послуг завдяки можливості зменшити вартість та складність проведення фінансових транзакцій, і при цьому збільшити їхню прозорість,» — пояснює він. «Технологія блокчейну має величезні перспективи не тільки у фінансовій сфері, але й у сфері охорони здоров’я, уряду, права, освіти, технології та інших.»

Двома найбільшими перевагами криптовалюти Бровард називає те, що її неможливо підробити, а транзакції не можуть бути оскаржені та відкликані платником. Крім того, транзакції з використанням криптовалюти є анонімними. Банківські операції побудовані за принципом стягнення: транзакція проходить ідентифікацію, і певна сума стягується з рахунку платника. Для криптовалюти, натомість, використовується принцип передачі, завдяки чому, власник цифрової валюти може передати її отримувачу без надання будь-якої супровідної інформації.

Ще однією перевагою криптовалюти є те, що вона дає можливість уникнути прив’язки до курсу валют, процентних ставок та комісії за транзакції. До того ж, операції з використанням цифрової валюти є моментальними, незалежно від фізичного розташування платника та отримувача.

Ризики, пов’язані з використанням криптовалюти

Незважаючи на її популярність та постійне зростання ціни, цифрова валюта все ж пов’язана з певним ризиком. Фрідман зазначає, що провідні інвестори, такі як Рей Даліо, засновник інвестиційної компанії Bridgewater Associates, називають Біткойн «спекулятивною бульбашкою», а Джеймі Дімон, генеральний директор банківського холдингу JPMorgan, розкритикував криптовалюту за те, що вона не забезпечується урядом жодної країни. Перед здійсненням інвестицій у криптовалюту, Фрідман радить зважити певні ризики, такі як коливання її вартості та не до кінця сформовану регуляторну політику зі сторони урядів різних країн.

«Коливання ціни криптовалюти не припиняється, — зазначає Фрідман. — Це цілком новий рубіж. Тому роздрібні інвестори мусять бути готовими до неминучих коливань її ціни, в тому числі й значних обвалів у процесі становлення ринку. Хоча останнім часом популярність криптовалюти набирає обертів, вона все ще представляє собою відносно незначну частину глобальної фінансової екосистеми. Регулятори та директивні органи продовжують спостереження за криптовалютою з метою визначити її потенційний вплив на фінансову стабільність та ризик для глобальної системи.»

Якщо криптовалюта займе істотну нішу у фінансових розрахунках в майбутньому, ми отримаємо повний контроль над власними фінансами, матимемо можливість довільно обирати отримувача переказів, сплачуючи при цьому мінімальну комісію.

З чого почати?

Якщо маєте бажання детальніше розібратись у всьому, що стосується цієї нової форми фінансових розрахунків, радимо почати з таких понять, як Біткойн (Bitcoin), Лайткойн (Litecoin), Блокчейн (Blockchain), Ефіріум (Ethereum) та ICO. Бовард також радить слідкувати за новинами на різноманітних сайтах, присвячених криптовалюті, аби залишатись в курсі поточних технологічних досягнень та подій в цій індустрії.

Завдяки своїм значним перевагам, криптовалюта має потенціал перевернути з ніг на голову звичні нам повсякденні операції, стерти географічні бар’єри у всьому, що стосується фінансів, а також заощадити користувачам немало грошей при здійсненні покупок. Однак не варто забувати й про пов’язаний з нею ризик, отож, перед тим як перетворювати свої фінанси на біткойни чи ефіри, обов’язково детально ознайомтеся з ключовими концепціями та принципом роботи криптовалюти.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами entrepreneur.com

Розкажіть про це друзям! Їм також буде цікаво.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.