5 звичок, яких слід позбутись аби підвищити власну продуктивність

0
1 824 Переглядів
Hillary-shop UA

Корисні поради для збільшення продуктивності праці

Світ навколо нас стрімко рухається вперед та вимагає високої продуктивності від тих, хто хоче залишатися на коні. Більшість із нас, щоб більше встигати, намагається методом спроб та помилок корегувати свій підхід до виконання повсякденних завдань. Однак часто проходить багато часу перед тим, як це дає якісь позитивні результати. Якщо хочете зекономити зусилля на інтуїтивних пошуках найоптимальнішого робочого ритму, спробуйте прислухатись до наших порад та позбутися декількох поганих звичок, що знижують продуктивність.

1.     Припиніть розплановувати свій день до секунди

У це важко повірити, але звичка складати чіткий план дня з урахуванням найменших дрібниць, негативно впливає на результативність. Можливо, ви й отримуєте задоволення від самого процесу планування та відчуття, що все тримаєте під контролем. Однак за відсутності простору для імпровізацій, ви рано чи пізно зненавидите такий життєвий ритм.

Крім того, при виникненні незапланованих обставин вам може забракнути енергії для виконання незавершеної роботи. При найменших збоях у робочому графіку день перетвориться на хаос, та в результаті ви встигнете зробити набагато менше, ніж запланували

Що ж робити? Спробуйте простіший підхід до планування дня: перед тим як лягати спати, виділіть п’ять важливих справ, які хочете виконати завтра. Коли прокинетесь, у загальних рисах подумайте, як саме будете їх виконувати, однак, не плануйте все аж надто детально.

Слухайте свій організм, зосередьтеся на найважливіших завданнях та не забувайте зранку поснідати.

2.     Не починайте кілька нових проектів одночасно

Саме у цьому полягає велика помилка багатьох людей. Звичайно ж, ми всі хочемо досягти успіху у різноманітних аспектах життя: втілити декілька бізнес-ідей, натренувати своє тіло, поїздити країнами світу тощо.

Хапаючись за декілька різних можливостей одночасно, ви розпорошуєте зусилля та збільшуєте шанси на невдачу. Краще виділити одну ціль, яка допоможе вам досягнути інших та стане каталізатором до змін у вашому житті, та зосередити на ній всю свою енергію.  Коли досягнете успіхів в одному напрямку, зможете зменшити об’єм спрямованих на нього зусиль та виділити час на інші справи. Крім того, успіх має великий рушійний потенціал. Наприклад, коли налагодите власний бізнес та отримаєте стабільних дохід, зможете використати його для досягнення інших цілей: втілення інших стартапів, мандрівку світом чи зможете присвятити час спорту, не турбуючись про потрібні для цього фінанси.

3.     Вгамуйте свій перфекціонізм

Більшості з нас знайоме прагнення довести роботу до досконалості перед тим, як оголосити її завершеною.  Буває так, що запускаєш проект і помічаєш декілька незначних недоліків, тоді підступний черв’ячок перфекціонізму починає вигризати дірочки сумнівів.

Можна годинами вдивлятись у своє творіння та вишукувати дрібні недоліки, однак, таким чином легко досягнути протилежного ефекту. Виправлення однієї дрібнички часто призводить до появи низки інших, що також потребують вдосконалення. Це може продовжуватися безкінечно, виціджуючи з вас енергію, необхідну для якісного виконання роботи, та відтягуючи її завершення.

Повірте, ніхто не помітить всі дрібні нюанси, які так сильно кидаються в очі вам. Навіть якщо хтось таки знайде кілька недоліків, ви від цього втратите набагато менше ніж якщо так і не здасте роботу. Навіть якщо ваші зусилля завершаться невдачею, ви придбаєте новий досвід.

Намагайтеся довести проект до 90% готовності та запускайте його в роботу. Зміни та виправлення можна вносити і в процесі його функціонування.

4.     Не відмовляйтесь від перерв, щоб більше встигнути

Працюючи більше, виконуєш більше, правильно? А от і ні.

Науковці довели, що обсяг виконаної роботи дорівнює різниці витраченого на неї часу та коефіцієнту інтенсивності зусиль. Тобто, якщо ви витрачаєте 10 годин на виконання завдання з коефіцієнтом інтенсивності 2, то можете виконати ту ж роботу за 2 години при коефіцієнті інтенсивності 10. Те ж завдання можна виконати в чотири рази швидше, якщо підвищити інтенсивність роботи над ним.

Спробуйте попрацювати в такому ритмі: 25 хвилин інтенсивно працюєте, потім 5 хвилин перерви; після чотирьох таких циклів влаштовуєте собі довшу перерву.

5.     Нагороджуйте себе за виконану роботу

Як це може вплинути на продуктивність? Маленькі нагороди надихають на збереження високого рівня інтенсивності праці. Після двох годин напруженої роботи нагородіть себе чимось простим, наприклад, шматочком шоколаду. Довший період інтенсивної роботи можна відзначити чимось більш суттєвим, наприклад, переглядом нового фільму тощо.

Завчасне планування таких маленьких нагород за прикладені зусилля допоможе уникнути небезпеки швидкого перегорання та втрати значної частки продуктивності. Адже ви наперед знатимете, що після завершення роботи вас чекає щось приємне.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами entrepreneur.com

Розкажіть про наші корисні поради друзям! Можливо, вони їм знадобляться:)

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.