8 хитрощів, які допоможуть опанувати нові вміння вдвічі швидше

0
1 725 Переглядів
Hillary-shop UA

Як швидко вивчити щось нове?

Не обов’язково бути вундеркіндом, щоб навчатися чомусь швидко. Врешті-решт, майстерність засвоєння нових знань можна відточити з часом, як і будь-яку іншу. Кожному з нас слід підібрати ті методики навчання, які підходять краще, однак, перепробувавши декілька й обравши свої, ви зекономите велику кількість часу у довготривалій перспективі. Пропонуємо ознайомитися з нашою добіркою корисних порад.

Починайте з елементарного

Беручись за опанування нового навику, краще починати з основ, найпростішого. Наприклад, якщо хочете навчитися грати на фортепіано, для початку поставте перед собою ціль вивчити мелодію з простою послідовністю акордів. Це може бути дитяча пісенька або ж нескладна композиція у стилі поп. Таким чином, ви одразу ж почнете використовувати отримані знання на практиці, замість того аби перечитувати та намагатися зрозуміти десятки сторінок теоретичного матеріалу, який однаково не зможете застосувати без ґрунтовної підготовки.

Розбийте матеріал на порції

Для більш комплексного засвоєння інформації найкраще розбити її на невеликі тематичні порції, які можна опанувати за один раз. Такий підхід був розроблений у 50-х роках минулого століття психологом Гарвардського університету Джорджем Міллером та вважається одним з найефективніших навчальних методів у педагогіці всього світу. Можливо, вам слід теж використати його собі на користь.

Проговорюйте нову інформацію

Якщо вам коли-небудь доводилось вивчати на пам’ять промову або ж вірш, то, швидше за все, вам відома ефективність такого підходу. Під час дослідження, проведеного при Університеті Монреалю, студентів попросили прочитати слова з екрану. Частина робила це вголос, інші – про себе. Результати показали, що процес читання та вербалізації спонукає мозок задіяти низку сенсорних зон для опрацювання тексту. Цей підхід може стати дуже ефективним, якщо використовувати його правильно і вірити у кінцевий результат. Особливо зручно використовувати його ідучи чи їдучи куди-небудь.

Конспектуйте

Але не в телефоні, планшеті чи комп’ютері, а за допомогою справжньої ручки на папері. Як зазначається у підсумку дослідження, проведеного Бетсі Сперроу на базі Колумбійського університету, коли ми занадто сильно покладаємось на комп’ютер у справі збереження інформації, то прикладаємо менше зусиль для її самостійного опанування чи запам’ятовування.

Робіть ефективні перерви 

Якщо б у вас з’явилася можливість поледарювати день або два в компанії Фейсбук, Ютюб чи їм подібним, ви би нею скористались? Мабуть, так. Однак нашою метою є надання мозку можливості відпочити, а отже краще буде запланувати більш ефективні перерви: подрімати, прогулятися чи помедитувати.

Не зациклюйтесь на повторенні

Мало хто не чув твердження на зразок: витратьте 10000 годин на певне заняття і доведете свою майстерність в ньому до досконалості. Однак воно не надто близьке до істини. Як показало дослідження, проведене у Принстонському університеті, ефективність такого підходу до навчання становить 1%-26%, залежно від предмету вивчення. У деяких випадках, зубріння, тобто методичне повторення інформації, дійсно приносить результат але більш корисним буде закатати рукава і почати застосовувати вивчене на практиці. Вам обирати, який підхід буде кращим для досягнення ваших цілей.

Визначте, яку користь принесе новий навик у вашому повсякденному житті

Часом дуже важко змусити себе запам’ятати те, що, як здається, не має жодного застосування у повсякденному житті. Скільки разів вам доводилось чути, що алгебра для підрахунку грошей в магазині не потрібна? Тим не менш, для деяких людей вона дійсно необхідна, якщо дивитись на речі глобальніше. Ваше завдання полягає в тому, щоб визначити, яку реальну користь принесе новий навик у вашому житті та загорітись пристрастю до його опанування.

Поєднайте навчання з медитацією

Хоча багато хто відноситься до медитації скептично, науково доведено, що вона є чудовим заняттям для мозку. У публікації результатів дослідження, проведеного Массачусетським Технологічним Інститутом, зазначається, що його учасники, які практикували медитацію впродовж 8 тижнів та більше, навчилися краще контролювати альфа ритми мозку, які відповідають за полегшення засвоєння нової інформації та відкидання відволікаючих подразників. Це непоганий спосіб підвищити зосередженість на навчанні, який варто спробувати та перевірити його ефективність.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами entrepreneur.com

Якщо вам сподобалось, не забудьте розказати про це друзям!:)

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.