9 факторів, які діють на жінок та чоловіків абсолютно по-різному

0
1 554 Переглядів
Hillary-shop UA

Походеньки по барах

Через менші розміри та вищий індекс маси тіла, жінки швидше починають відчувати дію алкоголю і потребують для цього меншої його кількості, аніж чоловіки. Однак за результатами дослідження, оприлюдненого на щорічній зустрічі в Європейському коледжі нейропсихофармакології, довготривале інтенсивне споживання алкоголю має більш пагубний вплив саме на чоловічий мозок. Автори дослідження відмітили значні зміни в електричних та хімічних показниках роботи мозку учасників чоловічої статі. У жінок такі зміни помічені не були. Але слід зауважити, що науковці відмічають сильні негативні відхилення в роботі мозку алкоголіків і однієї й іншої статі, тому дамам не варто сприймати цю інформацію, як зелене світло для активнішого споживання алкоголю.

Знеболюючі засоби

Маємо погані новини для представниць прекрасної статі: жінки набагато більш схильні до виникнення хронічного болю, аніж чоловіки; більше того, їм потрібна вища доза знеболюючого засобу, щоб цей біль усунути. За даними, опублікованими у науковому журналі «Journal of Neuroscience», у жінок в ділянках мозку, що відповідають за больові відчуття, спостерігається більш інтенсивна нейронна активність, що мабуть і є поясненням того, чому жінки часто потребують вдвічі більшої дози морфію, аніж чоловіки.

Фізичні навантаження

Коли мова йде про фізичні навантаження, чоловіки мають суттєву перевагу, завдяки більшому об’єму легень та серця і більшому індексу м’язової маси. Однак, хоча жінкам і важко змагатися з чоловіками у підйомі тягарів та легкій атлетиці, за результатами двох нещодавніх досліджень, вони отримують більше користі для здоров’я від серцево-судинних навантажень (таких як біг) та сеансів тренувань високої інтенсивності (чергування більш та менш інтенсивних вправ). Показники покращення роботи серця у жінок були вищими та зберігались впродовж довшого часу, аніж у чоловіків. Третє дослідження, однак, показало, що чоловіки більш схильні зберігати фізичну активність впродовж усього життя.

Азартні ігри

Те, що азартні ігри – це суто чоловіча згубна пристрасть – не більше, аніж застарілий стереотип. У наш час кількість чоловіків та жінок, які полюбляють азартні ігри, приблизно однакова. І в тих, і в інших, також однакові шанси здобути залежність від цього заняття. А от симптоми такої залежності у представників двох статей проявляються по-різному. Як показали результати нещодавнього дослідження, чоловіки більш схильні впадати у гнів та виливати його на навколишні предмети і людей, а от жінки частіше тримають негативні емоції від програшу в собі, що нерідко приводить до депресії.

Зниження температури

Коли ваша супутниця чи співробітниця одягає куртку в кінотеатрі, ресторані чи офісі у розпал літньої спеки, не сприймайте це як черговий вибрик. Жінки дійсно фізіологічно більш чутливі до дії холодного повітря, наприклад, від кондиціонеру, аніж чоловіки. Базальна температура тіла у жінок в середньому трішки вища, ніж у чоловіків, а от середня температура кінцівок приблизно на три десяти градуси нижча. Саме тому, за даними кількох досліджень, жінки мерзнуть швидше, аніж чоловіки. Тепер ви маєте науково обґрунтовану причину зігріти руки вашої прекрасної дами в своїх.

Відтінки

Як виявилось, жарти стосовно того, як жінки та чоловіки сприймають різні відтінки кольорів, базуються не тільки на стереотипах. Вчені виявили, що чоловічий мозок гірше розрізняє відтінки, особливо ті, що відносяться до середини спектру. Більше того, жінки не тільки краще бачать відмінності у кольорі, але й у 5 разів рідше страждають на частковий та повний дальтонізм.

Фільми в жанрі екшн

Крім вибухової кількості насичених тестостероном сцен, є ще одна причина, чому чоловіки так люблять фільми у жанрі екшн: вони краще засвоюють усі дрібні деталі того, що відбувається на екрані.  За результатами дослідження, що були опубліковані в журналі «The Biology of Sex Differences», чоловічий мозок має більшу чутливість до  дрібних деталей та підвищену здатність до реакції на подразники, які швидко рухаються. Науковці пояснюють це тим, що історично чоловіки відігравали роль мисливців, отже здатність помічати найменші зміни та відстежувати рух – це базовий навик, необхідний для виживання.

Звуки

Як би це не було сумно, за результатами дослідження, проведеного на базі Університету Джона Хопкінса, чоловіки мають у п’ять з половиною разів вищі шанси втратити слух. Причини для цього не є суто біологічними, просто чоловіки набагато частіше працюють у шумних умовах без належного захисту. Невеличкою втіхою є те, що мужня половина людства має відповідно більші шанси виспатись, не просинаючись, то через шумних сусідів, то від нявкання котів.

Запахи

«Що це пахне?» – цю фразу ви частіше почуєте від жінки. І справа не в тому, що чоловіки через свою мужність ігнорують неприємні запахи – вони мають значно менші шанси взагалі їх відчути. У тих ділянках мозку жінок, що відповідають за сприйняття запахів, нараховується на 43% більше клітин та майже на 50% більше нейронів, аніж у таких же ділянках мозку чоловіків. Можливо, саме через це, жінки першими вловлюють признаки, що час міняти брудний підгузок?

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами rd.com

Якщо вам було цікаво, розкажіть про статтю друзям!

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.