Ви коли-небудь заглядали у список компонентів того чи іншого косметичного засобу? Чудернацька абракадабра, яка вам ні про що не говорить, чи не так? А чи не здається вам, що добре було б розуміти, що саме ви наносите на шкіру? Давайте розберемось у найбільш поширених косметичних складниках і дізнаємось, що саме вони роблять.
Ретинол (Retinol)
Якщо ви іноді поглядаєте на перелік складників, обираючи косметику, то напевно чули про ретинол, який полюбляють додавати до антивікових засобів. Ця синтетична форма вітаміну А відома завдяки здатності усувати ознаки старіння, зменшувати зморшки та вікові плями, а також прискорювати регенерацію шкіри. Вирушаєте на пошуки засобів з цим диво-складником? Його часто можна зустріти у кремах, зволожуючих засобах та сироватках, особливо тих, що обіцяють ефект омолодження.
Ніацинамід (Niacinamide)
Ніацинамід є формою вітаміну В3, яка часто зустрічається у продуктах харчування, а також використовується в косметичній продукції через свої протизапальні властивості. Це ефективний засіб проти гіперпігментації та акне, який користується прихильністю виробників косметики через відсутність довгого списку неприємних побічних ефектів. Ніацинамід можна часто зустріти у сироватках та кремах проти вугрів та прищів, а також у біологічно активних добавках.
Фруктові кислоти (AHA)
Фруктові, або альфагідроксидні кислоти – це природні кислоти, що використовуються у широкому діапазоні косметичних засобів. Вони знімають верхній шар клітин шкіри, що робить їх досить ефективними при лікуванні низки косметичних проблем: вугрів та шрамів від них, сухості шкіри та її пігментації. Вони також допомагають зробити шкіру пружною та гладенькою. Оскільки фруктові кислоти використовуються для усунення цілої низки дефектів, ви знайдете їх у багатьох косметичних продуктах: лосьйонах, кремах, сироватках і тоніках.
Резвератрол (Resveratrol)
Знаєте чому кажуть, що вино корисне для здоров’я? Тому що червоні сорти винограду містять антиоксидант під назвою резвератрол, який, як виявилось, є також корисним для шкіри. Він блокує вільні радикали та ультрафіолетові промені, а також стимулює вироблення колагену і прискорює загоєння, завдяки своїм протизапальним властивостям. Отже, він запобігає завданню шкоди та допомагає усунути шкоду, вже завдану шкірі. Якщо вважаєте, що з вином у ваш організм надходить недостатньо резвератролу, швидше хапайте з полиць лосьйони з цим чудовим інгредієнтом.
Бутилгідроксіанізол (BHA)
Також відомий як бета-гідроксикислота та саліцилова кислота. Має протизапальні властивості, що й не дивно, адже отримується з аспірину. Цей компонент діє на поверхню шкіри та проникає в пори, завдяки чому є хорошим ніжним скрабом та засобом від вугрів. Він не тільки лікує вже наявні вугрі, але й позитивно впливає на пори шкіри. Саліцилова кислота нейтралізує бактерії ще до того, як вони перейдуть у прищики, що робить її ефективним засобом для профілактики появи вугрів. Оскільки вона має ефект сушіння, то найкраще підходить для жирної шкіри. Знайти цей компонент можна в багатьох масках та засобах для очищення шкіри, а також у деяких лікувальних зволожуючих кремах.
Кераміди (Ceramides)
Кераміди – це природна хімічна речовина, присутня в нашому організмі у формі жиру, який є частиною зовнішнього шару шкіри та утримує вологу всередині неї. Під впливом сонця, старіння та пошкодження цей природний захист може руйнуватись, і тоді шкіра виглядає сухою. Застосування кремів з керамідами допомагає відновити цей бар’єр, повертаючи шкірі м’якість, зволоження та молодість. Цей інгредієнт можна часто знайти у засобах для зволоження шкіри.
Статтю підготувала Наталя Фадєєва
За матеріалами sheknows.com
Якщо стаття була для Вас корисною, розкажіть про неї друзям!