8 поширених помилок, через які ви не відчуваєте ефекту від тренувань

0
1 410 Переглядів
Hillary-shop UA

Чи відомо вам, що майже всі початківці припиняють відвідувати тренажерний зал у середньому через шість місяців через брак часу або результатів від занять? Саме так, на жаль, більшість з нас розчаровується і припиняє роботу над собою тому, що не бачить результатів своїх зусиль. А все через одну або ж комбінацію з кількох помилок, які ми з вами зараз розглянемо більш детально.

1.     Зосереджуватись треба не на тривалості занять, а на їхній якості

Наступного разу, як прийдете у тренажерний зал, озирніться і зверніть увагу, скільки з його відвідувачів дійсно інтенсивно працює над своєю формою. Ви помітите, що багато людей просто блукає ним, поглядаючи на себе в дзеркало з різних ракурсів, робить селфі, неспішно йде по біговій доріжці, чи піднімає гирі не важче кілограма. Ці люди ходять до залу тому, що це модно, і зараз так роблять всі. Якщо це стосується і вас, спитайте себе чи дійсно воно варте вашого часу, який можна використати цікавіше та ефективніше.

Якщо хочете досягти відчутних результатів, доведеться попотіти. Ні, відвідування тренажерного залу не обов’язково має стати для вас каторжною мукою. Зосередьтесь на тому, що робите, та слідкуйте за якістю виконання вправ. При належному поєднанні силового та аеробного навантаження, результати обов’язково стануть помітними, якщо ж ні – є висока імовірність, що ви щось робите неправильно.

2.     Не варто переоцінювати фізичне навантаження, яке ви отримуєте в залі

Відвідувачі тренажерного залу часто занадто оптимістично оцінюють свої заняття фітнесом: інтенсивність вправ, їхню тривалість, частоту тощо. Звичайно ж, якщо до цього найбільшим фізичним навантаженням у вашому розпорядку дня було чищення зубів чи дорога на роботу, навіть 10-хвилинна пробіжка у помірному темпі здаватиметься вам неабияким досягненням. Аби відслідковувати реальні показники, варто вести щоденник занять, або ж користуватись фітнес-трекером.

Крім того, багато людей вірить, що півгодини занять у середньому темпі допомагають спалити велику кількість калорій та жиру. На жаль, все набагато складніше. Хоча фізичні вправи дійсно допомагають прискорити спалення калорій, і регулярні навантаження сприяють скиданню ваги, їх, все одно, недостатньо. Це логічно пов’язано з наступною поширеною помилкою.

3.     Не слід недооцінювати вплив вашого харчування

Багато людей не надто слідкує за тим, скільки і що з’їдає впродовж дня. Якщо хочете позбутися зайвої ваги, вам доведеться розібратись у тому, як та чи інша їжа сприяє чи перешкоджає досягненню вашої цілі, та змінити деякі звички. Для абсолютної об’єктивності варто завести щоденник харчування і записувати туди, що і в якій кількості ви з’їдаєте впродовж дня. Цілком ймовірно, що ваші записи вас сильно здивують. Також для ще кращих результатів можна використовувати калькулятор калорій.

4.     Неправильний вибір схеми занять

Звідки взявся той набір вправ, які ви виконуєте в залі? Підгледіли в інших відвідувачів (чий підхід, цілком ймовірно, теж є неправильним)? Їх показали вам друзі чи співробітники? Можливо, окремі вправи ви побачили в інтернеті, по телевізору чи в газеті? Чи може ви згадали, чому вас вчили на уроках фізкультури у 5 класі? Вправи, які ви виконуєте у тренажерному залі, безпосередньо впливають на результат, який ви отримаєте.

Найкраще буде визначити цілі, яких ви хочете досягти, наприклад, скинути 10 кг, попрацювати над біцепсами чи стрункістю талії та стегон – і знайти професійного фітнес-тренера, який розробить особисту схему тренувань з урахуванням ваших цілей та поточної фізичної форми.

5.     Відсутність змін у системі тренувань

Повторюючи одне й те ж день за днем, ми стаємо справжніми майстрами цього заняття. Це стосується і фізичних тренувань, що, безсумнівно, на руку професійним спортсменам. Однак для тих, хто прагне скинути вагу чи наростити м’язи, така закономірність має зворотній ефект.

Слідуючи одній схемі тренувань впродовж тривалого часу, ми рано чи пізно досягаємо ефекту плато, коли подальші позитивні зміни відсутні. Щоб оминути цей етап, необхідно вносити зміни у схему тренувань кожних кілька тижнів чи місяців. Ці зміни можуть стосуватись типу виконуваних вправ, їхньої тривалості, ваги, яку ви піднімаєте, чи кількості підходів.

6.     Неправильна техніка виконання вправ

Для досягнення результатів, необхідно виконувати вправи правильно, інакше вони не будуть ефективними. Особливо це стосується силових навантажень. Крім того, неправильне виконання деяких вправ може привести до травм та перевтоми. Щоб дізнатись, як правильно присідати, відтискатись, качати прес тощо, також слід звернутись до професійного тренера.

7.     Нереалістичні цілі

То яких же цілей ви хочете досягнути шляхом тренувань? Подумайте, чи є вони реалістичними. Якщо ви хочете позбутись пивного пуза і замінити його на кубики за два місяці, і готові виділити на це півгодини на тиждень; або ж хочете скинути 10 кг за місяць, мабуть вам варто трохи скорегувати свої прагнення. Тверезо оцініть свою поточну форму і зусилля, які ви готові прикласти, і вже виходячи з цього, ставте перед собою мету, якої дійсно можна досягнути.

8.     Неправильний підхід до оцінки результатів

Багато хто вирішує, що відвідування тренажерного залу не приносить результатів тільки тому, що не знає, на які результати слід звертати увагу. Зосередження на цифрах, які показує вага, часто веде до розчарування. Адже фізичні навантаження допомагають спалювати жир та нарощувати м’язи, а вага не здатна оцінити вашу фізичну форму. Краще звертати увагу на такі показники, як серцевий ритм при певному темпі занять, відстань, яку ви можете подолати за певний час, вагу, яку ви можете підняти, навіть своє фізичне самопочуття під кінець дня. Користь від вправ часто, на перший погляд, непомітна, однак, вони сприяють зниженню концентрації холестеролу в крові, стабілізації кров’яного тиску, бадьорості впродовж дня – все це допоможе зберегти мотивацію для продовження відвідин тренажерного залу.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами verywell.com

Якщо вам сподобалось, розкажіть про ці корисні поради друзям!

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.