Перший у світі велосипедний міст, надрукований на 3D принтері!

0
1 150 Переглядів
Hillary-shop UA

У голландському містечку Гемерт нещодавно відбулось урочисте відкриття мосту для велосипедистів, який вперше за історію людства було надруковано з бетону на 3D-принтері. Глядачі привітали гучними оплесками чиновників у шоломах, які першими проїхались по ньому.

«Міст не дуже великий, однак те, що його було створено за допомогою 3D-принтеру, робить його унікальним,» – зазначає Тео Салет, представник Технічного університету Ейндговена. Зведення мосту, що складається з 800 шарів попередньо напруженого бетону, почалося в червні і зайняло близько трьох місяців.

«Одна з переваг використання технології 3D-друку для зведення моста – значно менші затрати бетону, адже принтер укладає його тільки там, де потрібно,» – говориться на сайті університету.

Восьмиметровий міст, зведений завдяки співпраці науковців університету Ейндговена та спеціалістів з будівельної компанії BAM Infra, пройшов випробування, які підтвердили, що він може безпечно витримувати вагу до двох тонн.

«Ми з оптимізмом дивимося в майбутнє,» – ділиться керівник BAM Infra, Маринус Шиммель, та додає, що його компанія перебуває у постійному пошуку більш новітніх та ефективних підходів до задоволення потреб інфраструктури та внесення значного вкладу в забезпечення мобільності та добробуту нашого суспільства. Він також зазначає, що використання технології 3D-друку веде до «економії дефіцитних ресурсів та зменшення кількості відходів.»

Нідерланди разом з США та Китаєм входять до трійки лідерів у впровадженні передової технології 3D-друку об’єктів та конструкцій з нуля за допомогою комп’ютерів і роботів. Минулого року голландський архітектор представив унікальний 3D-принтер, за допомогою якого він планує збудувати безшовний будинок.

Ще один голландський стартап під назвою MX3D передбачає зведення мосту з нержавіючої сталі, третина якого вже готова. Завершення підготовки його елементів, яка ведеться за допомогою технології 3D-друку, запланований на березень. У червні їх змонтують над одним з каналів Амстердаму.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами theguardian.com

Сподобалась цікава новина? Швиденько розкажіть про неї друзям!:)

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.