Стів Джобс постійно розвивав своє вміння мислити творчо. Пропонуємо взяти з нього приклад

0
1 606 Переглядів
Hillary-shop UA

Бренд Apple вже давно став синонімом креативності, нестандартних рішень та уваги до деталей. Більшою частиною свого успіху ця торгова марка, безсумнівно, завдячує своєму засновнику Стіву Джобсу та його здатності мислити творчо і оригінально та надихати на те саме оточуючих. Окрім природного таланту до креативності, він також інтуїтивно використовував техніки, які її стимулюють, і якими може скористатись кожен з нас.

Високий рівень креативності особливо важливий у сучасному динамічному світі технологій. Компанії, не здатні до постійних інновацій, швидко стають аутсайдерами. Пропонуємо огляд трьох методів, які Стів Джобс використовував для забезпечення постійного притоку натхнення.

Різноманітність зацікавлень

Після того як його відрахували з коледжу, Джобс вирішив записатись на курси з предметів, які його цікавили. Одним з них було навчання каліграфії. Хоча в той час ця навичка і не мала абсолютно ніякого практичного застосування в його житті, пізніше, у своїй відомій промові на церемонії вручення дипломів у Стенфорді, він відзначив, що саме цим курсам Макінтош завдячує своєю красивою типографікою.


Джобс пояснив це так: «Творчість – це вміння зводити різні елементи докупи. Якщо запитаєте творчу людину, яким чином вона щось вигадала, швидше за все їй стане трохи незручно, адже насправді вона нічого сама не вигадувала, а десь підглянула. Рано чи пізно кожен це усвідомлює.»

Сучасні дослідження підтверджують те, що Джобс розумів інтуїтивно. Психолог Скотт Баррі Кауфман стверджує, що відкритість до нових вражень та знань – це риса характеру, яка з найбільшою ймовірністю гарантує, що людина досягне значних висот у галузях, які вимагають творчого підходу.

В той час як прагнення до нових вражень – це риса, яка формується на етапі дорослішання людини, прийняти рішення збагатити свій досвід новими знаннями може кожен з нас. Якщо прислухатись до Джобса, то головне не обмежувати свій вибір тими знаннями та навичками, які мають перспективи негайного застосування у житті. Натомість, краще віддати перевагу вивченню того, що вас особисто цікавить. Запишіться на курси, які не мають ніякого відношення до вашого теперішнього роду занять. Періодично змінюйте заведений розпорядок дня, щоб відкрити дорогу новим джерелам натхнення.

Треба також взяти до уваги підхід Джобса до збереження зосередженості при наявності різноманітних зацікавлень. Він любив казати: «Інновації вимагають вміння відмовлятися від тисяч речей навколо.» Урізноманітнюючи своє життя новими заняттями, важливо зберігати рівновагу між ними і вмінням рішуче відкидати все, що може врешті-решт може відволікти вас від вашої головної цілі.

Прогулянки

У книзі «Становлення Стіва Джобса» Брент Шлендер зазначає, що Джобс часто вирушав на прогулянки з колегами, під час яких ініціював заняття мозковим штурмом. Сучасні дослідження підтверджують, що такі прогулянки дійсно можуть стати ключем до творчих рішень.

У книзі «Нейросприйняття» (Neurowisdom), дослідники у галузі неврології Марк Уолдман та Кріс Менінг демонструють різницю між роботою мозку в режимах «прийняття рішень» і «творчого мислення». Фокусуючись на виконанні завдання чи досягненні мети, людина перебуває в режимі «прийняття рішень». Моменти прозріння та несподіваного відкриття трапляються переважно тоді, коли ми робимо перерву та вмикаємо «режим творчого мислення,» дозволяючи думкам вільно блукати в голові. Згідно з висновками дослідників Стенфордського Університету, ходьба може стимулювати здатність до креативності на 60%.

Отже для підвищення креативності варто використовувати прогулянки, як на самоті, так і з компанією. Якщо зайшли у глухий кут в роботі над певним завданням, коротка прогулянка дозволить прочистити голову та може спровокувати несподіване «прозріння». Якщо вирушити на прогулянку немає можливості, можна просто зробити невеличку перерву в роботі, розслабитись і дати волю думкам.

Медитація

Після відрахування з коледжу Рід в Портленді, Джобс провів кілька місяців в Індії, де  познайомився з медитаційними практиками дзен-буддистів та захопився ними. Це захоплення виявилось настільки серйозним, що він навіть думав над тим, аби перебратись в Японію для більш детального занурення у вчення дзен.

Джобс ділився зі своїм біографом Уолтером Айзексоном: «Якщо зупинитись і задуматись, ви помітите, наскільки невгамовним є мозок. Якщо спробуєте впорядкувати та заспокоїти потік думок, стане ще гірше. З часом, вам все ж це вдасться, і тоді з’явиться місце для більш тонких матерій – саме тоді прокидається інтуїція, і ви починаєте бачити речі чіткіше і більш повноцінно жити теперішнім.»

Медитації допомагала Джобсу стимулювати креативність. Медитативні практики заохочують багатогранне мислення, яке в свою чергу допомагає генерувати нові ідеї.

Деякі медитативні практики, крім стимуляції креативності, також сприяють розвитку емпатії. Саме здатність Джобса до емпатії та розуміння потреб його клієнтів допомагали йому задовольняти їхні бажання, навіть якщо вони самі не могли чітко сформулювати, що саме їм потрібно. Вдумлива медитація допоможе покращити здатність до творчого мислення, вміння розуміти емоції оточуючих та зняти стрес.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами entrepreneur.com

Знайшли для себе корисні поради? Розкажіть про них друзям!

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.