Зустрічайте робота, який стане вам особистим помічником, діджеєм та фотографом за цілком прийнятною ціною

0
1 192 Переглядів
Hillary-shop UA

Незважаючи на значний технологічний прогрес останніх кількох десятиліть, ми все ще не побачили роботів-покоївок та домоуправителів, яких нам пророкували в далекому двадцятому столітті. Йосі Вольф, співзасновник неймовірно успішної компанії Roboteam, яка постачає тактичних роботів військовим організаціям всього світу, сприйняв це як особистий виклик. Він поставив перед собою мету створити першого «дійсно розумного та мобільного домашнього робота, який дасть вам можливість відчути сповна всі можливості технологій вашої оселі.» У листопаді 2017 року перший робот особистого користування під назвою Темі (Temi) стане першим кроком на шляху до втілення цього задуму в реальність. І найцікавіше те, що його ціна не буде космічною: виробники обіцяють, що коштуватиме він не більше ніж півтори тисячі доларів – стільки ж коштує ноутбук MacBook Air, для прикладу.
Йосі Вольф каже, що робот відгукуватиметься на ваші звернення та стане центром управління всіма технологіями, контентом та пристроями у вашому домі. Він працює на основі операційної системи Android, а отже є сумісним зі всіма вашими улюбленими програмами та додатками. Крім того, для його побудови була використана низка алгоритмів, які дозволяють йому самонавчатись та вдосконалювати своє розуміння потреб і звичок власника.

Крім штучного інтелекту, в Темі закладена спеціальна програма «автономної навігації,» завдяки якій він зможе зорієнтуватись у вашому помешканні та визначати ваше місцезнаходження. Це означає, що коли ви його покличете, він зможе дістатись до вас, не перевертаючи при цьому все на своєму шляху. Своїм головним досягненням Йосі Вольф називає те, що цей робот надає людям можливість управляти всіма пристроями в домі без допомоги рук. «За безконтактним управлінням велике майбутнє,» – стверджує Йосі, адже воно дозволить позбутися звички втуплюватись в екран телефону одразу після повернення додому, а отже люди почнуть вести більш активний спосіб життя.

Однак давайте все ж розберемось, що саме робить Темі таким особливим. Він оснащений вбудованою камерою на 8 мегапікселів та динаміками Harman Kardon; продаватиметься з низкою інтегрованих сервісів, таких як Facebook, Uber, Spotify та YouTube, а також є відкритим для додаткового програмного забезпечення, яким його забажають спорядити користувачі та програмісти. Він зможе програвати для вас музику, зв’язувати з близькими та друзями за допомогою відео-конференцій, нагадувати, що треба купити молоко, чи відтворювати ваш улюблений фільм або телевізійне шоу, слідуючи за вами з однієї кімнати в іншу.  Слід зауважити, що Темі відкриє нові можливості не тільки для звичайних користувачів, але й для людей з особливими потребами. Він стане у пригоді тим, хто не має змоги тримати в руках планшет чи взаємодіяти з екраном смартфону. Добряче нагадує описи фантастів-класиків, чи не так?

Офіційна дата виходу Темі у світ запланована на листопад. Тисяча екземплярів буде розподілена  між авторитетними особами та «першими випробувачами.» Ця обмежена партія роботів стане об’єктом для бета-тестування в домашніх умовах, адже Вольф хоче переконатись, що розроблений ним продукт максимально відповідає потребам користувачів. Для досягнення цього необхідні відгуки та коментарі тих, хто випробує  його на практиці. Хоча поки що призначення Темі зводиться до полегшення взаємодії з друзями, родиною, музикою, відео, новинами тощо, Вольф переконаний, що цей робот відкриє величезні перспективи у сфері телекомунікації, освіти та вивчення мов.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами popsugar.com

Якщо Вам було цікаво дізнатися про новітнього робота, поділіться новиною з друзями!

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.