7 простих способів показати дитині, що вона може завжди розраховувати на вашу підтримку

0
1 422 Переглядів
Hillary-shop UA

Виховання дітей – це, без сумнівів, найскладніша робота у світі. Однак це також і джерело найприємніших емоцій. Велику кількість батьків постійно гризе страх, що вони прикладають недостатні зусилля для того, аби діти відчували, що можуть завжди розраховувати на їхню підтримку.

Незважаючи на те, наскільки старанно ви огортаєте свою дитину турботою та любов’ю, вона рано чи пізно зустрінеться з жорстокістю та безпощадністю цього світу. Дуже важливо, аби вона в цей момент була впевнена, що її цінують, сприймають такою, як вона є, і найголовніше – люблять.

На щастя, цього досягти не так вже й складно, як здається на перший погляд. Ось кілька ідей на щодень, які допоможуть вселити таку впевненість у вашу дитину.

1.     Записки зі словами підбадьорення

Напишіть кілька теплих, надихаючих слів на клаптику паперу та залишіть там, де ваша дитина їх точно знайде: у шкільному пеналі для ручок, на столику біля ліжка тощо. Можливо, саме ваша записка стане поштовхом для натхнення та гарного настрою, якого так потребує ваш син чи донька.


2.     Таємний шифр

Незалежно від того, скільки друзів має ваша дитина, неможливо переоцінити важливість впевненості, що коли все навколо піде не так, ви двоє завжди залишатиметесь міцною командою, яка ладна протистояти будь-чому. Вигадайте таємне кодове слово, значення якого буде відомим тільки вам двом, це допоможе зміцнити тісний зв’язок між вами.

3.     Дозвольте дитині самій обирати собі зацікавлення

Можливо, ви у захваті від фортепіано та з щемом у серці згадуєте сім років у музичній школі. Однак цілком ймовірно, що вашу дитину цікавить щось зовсім інше. Даючи їй можливість самостійно обирати собі захоплення, ви показуєте, що цінуєте її вибір і сприймаєте її індивідуальність. Різних дітей цікавлять різні речі, і завдання батьків – підтримати та розділити їхнє захоплення.

4.     Розділяйте захоплення дитини

Цей пункт логічно випливає з попереднього. Краще не просто визнати право дитини на власні захоплення, але й розділити їх. Це один з найкращих способів показати, що ви цікавитесь життям дитини та завжди готові надати підтримку в її починаннях.

5.     Слухайте свою дитину

Не просто будьте присутніми, поки він чи вона щось розповідає, а дійсно уважно слухайте. Звичайно, щоденні потоки фантазій маленького мрійника часом втомлюють. Однак, якщо прикладете зусилля і вслухаєтесь у те, що він вам розповідає, коментуючи почуте і задаючи уточнюючі запитання, ваша дитина відчує, що ви не просто терпите її розповіді, а дійсно цікавитесь тим, що її турбує.

6.     Не забороняйте різноманітні дивацтва

Ваш малюк тягне додому всі цікаві камінці, які знайде на вулиці? Чи всюди носиться з іграшкою-лизуном, яка вам здається гидотним слизом? А може донька-підліток копіює образ та манеру поведінки улюбленої співачки, хоча вам здається очевидним, що вони їй зовсім не пасують? Намагайтесь не реагувати гостро на різноманітні дивацтва, дайте дитині можливість проявляти свою індивідуальність та можливість бути собою без побоювань, що ви її за це засудите та розлюбите.

7.     Говоріть своїй дитині, як сильно ви її любите

Так, іноді все настільки просто. Не соромтесь говорити своїй дитині, що ви її любите, не бійтесь її цим розбалувати. Нехай чує це навіть частіше, ніж вам здається потрібним. Розповідайте, що саме ви в ній любите, і як сильно радієте, що у вас є така чудова дитина.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами workingmother.com

Знайшли корисну інформацію? Поділіться з друзями!

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.