5 способів збадьоритись на робочому місці без допомоги кави

0
1 661 Переглядів
Hillary-shop UA

Всім нам знайомі моменти, коли вся енергія зненацька вичерпується, і продуктивний робочий день перетворюється на виснажливе очікування, коли ж нарешті можна буде піти додому і завалитись спати. Причини для цього бувають різні: недостатня тривалість нічного сну, сімейні проблеми, професійне вигорання тощо. Однак, якими б не були причини втоми, аби закінчити роботу, потрібно швидко відновити запаси енергії.

Більшість з нас, відчуваючи брак сил, звикли одразу ж йти заварювати собі каву. Однак це дуже короткочасний засіб, і після закінчення дії кофеїну втома може охопити вас з подвійною силою. Коли це можливо, краще вдатись до прийомів з більш тривалим ефектом. Пропонуємо вам п’ять варіантів, як можна повернути бадьорість без допомоги кави.

Пийте воду

Навіть незначне зневоднення може викликати цілу низку неприємних симптомів: нездатність зосередитись, головний біль, нудоту, сонливість. Споживаючи достатню кількість води, ви збережете бадьорість та активність впродовж дня. Коли відчуваєте, що розумові сили вичерпуються, замість того, щоб прямувати до кавоварки, спробуйте спершу випити склянку води.

Сидіть рівно

Втомлюючись в процесі роботи, багато хто починає горбитись перед комп’ютером. Шия, плечі та верхня частина спини округлюються, і ми все глибше осідаємо в кріслі. Сутулячись, ми перешкоджаємо притоку крові до мозку, що призводить до посилення сонливості.

Кожного разу, як помічаєте, що починаєте горбитись, поправте осанку. Таким чином, енергія матиме можливість циркулювати вашим тілом. До того ж, правильна постава знімає навантаження з хребта. А ще краще, коли починаєте сутулитись і блукати думками деінде, встаньте з-за столу і зробіть невеличку розминку. Коли закінчите – повертайтесь на робоче місце.


Перекусіть

Один з найкращих способів поповнити запаси сил – поживний перекус. Найкраще віддати перевагу батончику з мюслі, горішкам чи фруктам. Однак дуже не захоплюйтесь, аби це не переросло у звичку  постійно щось жувати за комп’ютером.

Пройдіться

Щоб відчути приплив енергії, встаньте з-за столу та пройдіться. Якщо не маєте змоги вийти на свіже повітря, то хоча б прогуляйтесь по офісу. Це покращить циркуляцію крові та вивільнить хімічні елементи, що відповідають за відчуття бадьорості. Крім того, доведено, що такі короткі прогулянки позитивно впливають на здатність мислити творчо та справлятись зі складними завданнями і настроюють на позитивний лад.

Викресліть один пункт зі списку запланованих завдань

Постійний стрес та відчуття перенавантаження роботою – це одні з найбільш вагомих чинників, що призводять до виснаження. Занадто щільний робочий графік сприяє прискореній втраті енергії і веде до професійного вигорання. Тому один з найшвидших способів відчути полегшення та повернути ентузіазм – звільнення від одного з цілої низки завдань, які очікують виконання.

Почніть з меншого: делегуйте обов’язки іншим людям, якщо є така можливість, попросіть колегу приєднатись до роботи над особливо великим проектом, поговоріть з начальником про оптимізацію вашого навантаження на роботі. Як тільки позбудетесь одного з обов’язків чи побачите, що ваш шеф сприяє оптимізації вашої завантаженості роботою, одразу ж відчуєте приплив сил.

За матеріалами entrepreneur.com

Якщо стаття була для Вас корисною, поділіться нею з друзями!

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.