На сніданок вівсянка і яблучко, на обід – пісний овочевий супчик, на вечерю – три бутерброда, смажена картопля, пляшка кока-кола та два шматка торта. Знайомо?
Дотримуватись здорового харчування цілими днями без збоїв не так вже й легко. Усі ми люди. Ніхто вас не засудить за те, що дозволяєте собі трохи розслабитись, коли приходите додому голодні як вовк. Це так само приємно, як скинути взуття на високих підборах, повернувшись з роботи.
Якщо вас турбує ця ваша звичка переїдати у вечірній час, і вас не надто влаштовують пов’язані з нею наслідки: набір ваги, здуття живота та проблеми зі сном, пропонуємо добірку порад від сертифікованого дієтолога Леслі Лангевін, співвласниці компанії Whole Health Nutrition, що надає консультативні послуги у сфері здорового харчування. Вони допоможуть вам тримати потяг до вечірнього переїдання під контролем.
Не заганяйте себе в залізні рамки впродовж дня
У всіх з нас є маленькі слабкості і важко втримувати себе від них без зривів. Аби не дати їм заполонити ваші думки та стати настільки жаданими, що в результаті ви готові підчистити всі запаси в холодильнику ближче до опівночі, дозволяйте собі улюблені смаколики невеликими порціями впродовж дня. Чіпси чи шоколад, хліб чи сир – неважливо що саме ви любите, побалуйте себе трішечки впродовж дня, щоби під вечір не стати жертвою спокуси наїстись смакоти до важкості у животі.
Споживайте достатньо калорій
Іноді причиною бажання об’їстись стає недоїдання впродовж дня. Таке буває, якщо ви надто захоплюєтесь підрахунком калорій, або ж настільки зайняті роботою, що не маєте часу на обідню перерву. А може просто перерва між обідом та вечерею є занадто довгою. Не забувайте снідати та обідати, а також влаштовуйте післяобідній перекус біля 3 години, щоб втримати голод під контролем.
3 кити повноцінного харчування
Аби ваше харчування було повноцінним, потрібно при кожному прийомі їжі споживайте білки, жири та вуглеводи. Якщо уникатимете одного з компонентів цієї тріади, голод та нестача енергії змушуватимуть вас надолужити за вечерею. При цьому, їжі не обов’язково має бути багато. Білкових продуктів достатньо з’їдати хоча б 20-30 грамів за один підхід. Вуглеводи – це джерело енергії, однак, краще віддавати перевагу продуктам, що містять «складні вуглеводи»: цільним злакам та фруктам, які також містять цінну клітковину. Продукти, що містять корисні жири: авокадо, горіхи, насіння та оливкова олія –допоможуть досягнути відчуття ситості.
Зробіть перерву
Ваші шанси переїсти також залежать від того, як ви їсте. Леслі радить їсти повільно і прислухатись до свого організму до того як він насичується з кожним шматочком їжі. Можете навіть зробити 10-хвилинну перерву, коли подужаєте половину своєї порції, щоб оцінити, чи треба продовжувати трапезу, чи може ви вже наситились. Переставайте їсти, коли відчуваєте, що наситились на 80%. Решту їжі покладіть в холодильник, нехай чекає до сніданку.
Статтю підготувала Наталя Фадєєва
За матерілами purewow.com
Знайшли для себе корисну інформацію? Поділіться з друзями!