Що робити, якщо друзі заробляють більше (або менше) ніж ви?

0
1 422 Переглядів
Hillary-shop UA

Ви все ніяк не знайдете справу до душі, а ваш найкращий товариш на днях вкотре отримав підвищення? Різниця у фінансовому становищі може зруйнувати дружбу, якщо не бути обережним. Пропонуємо декілька порад, які допоможуть вийти з цієї непростої соціальної ситуації з мінімальною шкодою.

Гусак свині не товариш

Незалежно від вашого фінансового становища, ви чомусь стали друзями. От і зосередьтесь на тому, що у вас є спільного. Наприклад, якщо разом навчались в університеті, проводьте час, обговорюючи теми, що якимось чином стосуються вашого минулого.

Професор соціології Ян Ягер стверджує: «Є хороша давня приказка: гусак свині не товариш. Проведені мною дослідження підтверджують, що тривалі дружні відносини базуються в першу чергу на спільних цінностях. Навіть різницю у фінансовому становищі ваша дружба здатна пережити, якщо у вас однакова система цінностей.»

Озбройтесь припущенням, що ваш товариш досяг успіху завдяки економності

Не дайте дорогій машині та великому будинку ввести вас в оману: швидше за все, ви навіть близько не здогадуєтесь, скільки грошей на банківських рахунках вашого друга. Особливо, якщо ви не надто давно знайомі. Враження, що у вас склалось, може бути оманливим. Тому, в першу чергу, виходьте з припущення, що ваш товариш – людина заощадлива, навіть якщо підозрюєте наявність великих фінансових можливостей. Обираючи заклади для спільних відвідин та варіанти проведення часу, починайте з недорогих або безкоштовних. Поступово можете перейти до дорожчих, коли впевнитесь, що і ви, і  ваш товариш маєте таке бажання, підкріплене фінансовими можливостями.Будьте відвертими

Зовсім не обов’язково ділитись інформацією про стан вашого банківського рахунку чи розмір зарплатні. Однак сподіваємось, що незалежно від вашого фінансового становища, вам достатньо комфортно з вашими друзями, аби бути з ними відвертим, коли вас щось не влаштовує. Ваш більш заможний друг пропонує розваги, що вам не по кишені? Відверто зізнайтесь, що не хотіли б стільки витрачати на даний момент та відхиліть пропозицію, або ж запропонуйте дешевшу альтернативу.

Зустрічайтесь на нейтральній території

Зазвичай, домашні зустрічі є більш фінансово вигідними, аніж відвідини громадських закладів. Однак гарне дороге житло може спричинити психологічний дискомфорт та викликати заздрощі. В такому випадку, зустрічі поза межами дому можуть виявитись кращим варіантом. Професор Ягер стверджує: «Другу з невеликим доходом може бути не надто комфортно у вашому триповерховому особняку з дизайнерським інтер’єром. Особливо, якщо ви починали свою кар’єру приблизно однаково.»

Нехай плануванням зустрічей займається той, у кого менший дохід

Ви заробляєте більше ніж ваш товариш і вагаєтесь, чи він може собі дозволити розваги, які хочете запропонувати? То дайте йому можливість першому висловити своє бачення вашої зустрічі. Якщо у вас менші статки, аніж у приятеля, проявіть ініціативу та першим висловіть свої варіанти.

Головне – увага

Незалежно від рівня ваших доходів, намагайтесь уникати дорогих подарунків. Адже важлива не матеріальна цінність подарунку, а увага того, хто його дарує, та зусилля, прикладені до його вибору. Дійсно пам’ятні речі в житті переважно безкоштовні, або ж не дуже дорогі.

Проводьте більше часу на свіжому повітрі

Коли плануєте спільні розваги, намагайтесь віддавати перевагу тим, що сприяють здоровому способу життя. Приємний бонус: вони переважно недорогі або безкоштовні. Розваги на свіжому повітрі завжди цікаві, доступні та корисні для здоров’я. Заплануйте прогулянку чи похід на природу, виберіться разом на пляж чи влаштуйте пікнік у гарній місцевості.

Займіться волонтерством

Незалежно від товщини гаманця, волонтерство – це чудовий спосіб відчути, що приносиш користь суспільству. Є багато чудових способів допомогти тим, хто цього потребує, без значних фінансових витрат. Запропонуйте другові взяти участь в одному з волонтерських проектів й з користю проведіть час разом.

Започаткуйте клуб книголюбів

Непоганий варіант спільних розваг – обмін книжками. Вони відносно недорогі та доступні для людей з різним рівнем доходів. Діліться враженнями від недавно прочитаних новинок та обмінюйтесь примірниками, що варті уваги.

Платіть кожен за себе

Якщо у вас з товаришем різний рівень доходів, у ресторані краще просити окремі чеки для кожного з вас. Так ви зможете уникнути зайвого стресу та платити тільки за те, що вам по кишені.

Вечеряйте в домашній обстановці

Так ви зможете уникнути високих ресторанних цін, незручного обговорення того як ви будете розплачуватись та очікування моменту, коли принесуть рахунок. Приготування їжі вдома практично завжди набагато економніше, аніж харчування в кафе та ресторанах. Ви також зможете уникнути витрат на няню чи замовлення додаткової їжі, якщо у когось з вас є діти.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами rd.com

Якщо подобається стаття, розкажіть про неї друзям!

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.