Як провести відпустку, якщо Ви – трудоголік?

0
1 151 Переглядів
Hillary-shop UA

Стаття для трудоголиків, які ще досі не поїхали у відпустку, а тільки про неї мріють!

Бути трудоголіком не так вже й погано, за умови, що ви вмієте тримати баланс між роботою та відпочинком. Якщо ви всією душею любите свою роботу, то вона приносить вам почуття впевненості у собі та власної значущості. Крім того, кожного разу коли прокидаєтеся під деренчання будильника, вам не доводиться з ненавистю обмірковувати, чи не час звільнитись.

Однак слід пам’ятати, що трудоголізм значно позначається на стані розуму, тіла та загальній продуктивності. Дослідження показали, що він часто веде до зниження фізичного та розумового добробуту, крім того, він є частою причиною розлучень та нещасливих шлюбів. Щоб уникнути негативних наслідків, необхідно час від часу робити перерви у роботі.

Ще варто відмітити, що коли мова йде про справжніх трудоголіків, є велика різниця між звичайною та ефективною перервою в роботі. Щоб відпустка принесла користь, треба навчитися повністю дистанціюватись від робочих обов’язків.

Отже, пропонуємо декілька порад, які допоможуть не лише зробити перерву в роботі, але й зроблять її максимально ефективною, цікавою для Вас та вашої сім’ї, та допоможуть стимулювати продуктивність на цілий рік.

Поставте на паузу все, що стосується роботи

Це чи не найважче завдання для трудоголіка. Скільки разів ваша відпустка замість справжнього відпочинку перетворювалась на зміну підходу до ведення роботи, і перебуваючи за сотні кілометрів від офісу, ви продовжували дистанційно контролювати все, що там відбувається, та постійно перевіряти пошту?

Якщо ви справді вирішили зробити перерву, подбайте про те, аби всі робочі процеси продовжувались без вашої участі. Налаштуйте автовідповідач в електронній пошті. Переставте в телефон сім картку, номер якої знає тільки дуже вузьке коло осіб, що повідомлять вам про виникнення катастрофічної ситуації, яка потребуватиме вашого особистого втручання. Призупиніть контакти з людьми, яких з вами пов’язують суто ділові відносини.

Для таких заходів є як мінімум дві причини:

  • Будьте певні, що компанія не збанкрутує, і робота буде далі виконуватись без вашої особистої присутності, навіть якщо вас не буде впродовж тижня, а то й місяця.
  • Як і будь-який механізм, людські тіло та розум мають здатність зношуватись і втрачати продуктивність при надмірній експлуатації. Іноді слід зробити перерву та перезавантажити їх для більш ефективної роботи.

Дайте відпочити мозку

Плануючи відпустку, подбайте про поживу для мозку. Подорожуйте та збирайте нові враження, пробуйте нове та спостерігайте за красою природи, архітектури тощо. Можливо, варто спробувати додати перцю в ваше життя за допомогою банджи-джампінгу чи рафтингу. Ви будете здивовані, який стрибок у продуктивності виявите, коли повернетесь в офіс.

Крім того, під час відпустки виділіть деякий час на те, щоби обдумати майбутнє та цілі вашої роботи. Цілком можливо, що в спокійній обстановці та без постійного стресу, у вас народяться нові ідеї та переосмислення того, як ви ведете справи.

Подбайте про тіло

Розглядайте своє тіло, як інструмент для виконання роботи, яку ви вважаєте головною частиною вашого життя. Не ігноруйте найменші ознаки можливих проблем зі здоров’ям. Звертайте увагу на періодичний головний біль, біль у плечах чи очах.

Погана якість та недостатня тривалість сну, постійні мігрені, зайва вага, високий кров’яний тиск, підвищена тривожність, погіршення зору, депресія, підвищений ризик інсульту та діабет – всі ці проблеми часто вражають трудоголіків. Про здоров’я слід дбати постійно, однак відпустка – це ідеальний час приділити йому особливу увагу. Пройдіть медогляд, проконсультуйтесь з дієтологом, відіспіться та намагайтесь побільше рухатись.

Надолужте в особистому житті

Багато працюючи, ви маєте менше часу на інші важливі аспекти життя. Відпустка – це чудова можливість заповнити прогалини. Відвідайте друзів, проведіть час зі своєю другою половинкою, обдзвоніть старих знайомих та відновіть втрачені контакти. Використайте паузу в роботі, щоб показати людям, як ви їх цінуєте та подбати про те, аби у житті на вас чекала не тільки робота.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами entrepreneur.com

Якщо Вам подобається, швиденько поділіться з друзями! Вони будуть вдячні 🙂

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.