Як насолодитись святами, якщо мусите працювати без вихідних?

0
1 227 Переглядів
Hillary-shop UA

Підприємцям та фрилансерам доводиться щодня балансувати між роботою та особистим життям. Ще складніше зберігати цей баланс з наближенням свят. До роботи додаються закупки в магазинах, приготування святкових страв, походи в гості, прикрашання оселі та саме святкування. В такому темпі на отримання задоволення від свят не залишається ані сил, ані часу.

Якщо хочете знизити навантаження та не дати роботі зруйнувати святковий настрій, радимо прислухатись до наших порад.

  1. Розставте пріоритети

Першим кроком у досягненні балансу між роботою та особистим життям, особливо в період свят, є розстановка пріоритетів. Для початку подумайте, що приносить вам найбільше задоволення та радості: проведення часу з друзями та сім’єю, дотримання традицій, чи може ще щось? Це допоможе вам зрозуміти, чому саме ви хочете приділити максимум часу.

Після того, як визначились, що для вас є найважливішим, задумайтесь, на що ви витрачаєте час. Можете впродовж кількох днів записувати, куди його йде найбільше. Можливо, ви помітите, що забагато часу проводите в соцмережах чи перед телевізором. Замість того, щоб кілька годин на день листати новини у фейсбуці, ви могли б витратити цей час на розмальовування крашанок з сім’єю, похід на ринок за продуктами для святкового столу, чи роботу над важливим проектом. Все, що не відповідає вашим пріоритетам, варто відкласти до того часу, як усі першочергові справи будуть завершені.

Нагадуйте собі, що такий ритм життя не назавжди, а тільки на період свят. Не треба бути занадто вимогливими до себе та заганяти себе в жорсткі рамки до кінця життя.

  1. Економте час на переїздах

Під час свят ми частіше їздимо до магазинів та на ринок, відвідуємо родичів та друзів в інших містах тощо. В дорозі проходить більше часу, ніж зазвичай. Якщо зменшити час, який доводиться витрачати на переїзди з одного місця в інше, то з’явиться більше часу на роботу та святкування з дорогими людьми. Цього можна досягти трьома способами:

  • Працюйте з дому. Якщо зазвичай ви працюєте в офісі, спробуйте домовитись з керівником про більш гнучкий графік впродовж наступного тижня або двох. Навіть якщо вдома ви працюватимете лише два чи три дні на тиждень, таким чином зможете зекономити багато часу.
  • Не виїжджайте за межі міста. Спробуйте обмежити чи повністю скасувати дальні поїздки під час свят. Не залишаючи межі міста, ви зекономите гроші та час, а також уникнете стресу від кардинальної зміни середовища. Обміркуйте можливість їздити до родичів не кожного року, а через один.
  • Закупки в інтернет магазинах. Останнім часом з’явилось багато інтернет супермаркетів, а також віртуальних аналогів реальних магазинів, що пропонують доставку додому. З їхньою допомогою вам не доведеться витрачати час на те, аби кудись їхати та відстоювати чергу на касі; можете купити все необхідне навіть не вилазячи з піжами.
  1. Перенесіть роботу на інший час

Впродовж свят спробуйте працювати рано вранці або ж пізно ввечері, аби вдень мати можливість провести час з рідними. Швидше за все, більшість ваших бізнес-партнерів теж змінить робочий графік або візьме вихідний, тому зробити це буде не надто важко.

  1. Встановіть години відпочинку

Виберіть для себе години, які будете присвячувати виключно роботі, та години, коли ви від неї будете відпочивати. Насичений справами період свят чи не найбільш слушний аби нарешті завести робочий графік, якщо ви досі цього не зробили. Наприклад, визначтесь, що в неділю та суботу з 6 до 8 вечора проводите час зі своєю сім’єю.  Повечеряйте разом чи сходіть кудись, подивіться разом фільм чи прикрасьте кошики. Що б ви не обрали, занесіть це в свій календар та виконайте. Це час виключно для вашої сім’ї, забудьте про роботу.

З іншого боку, визначте, які години ви будете присвячувати виключно роботі. Якщо працюєте вдома, ваші рідні мають знати, що, наприклад, з 9 ранку до 3 по обіді ви працюєте. Якщо маєте окрему кімнату, яку можна використати як кабінет, відішліть всіх за її межі та замкніть двері. Наголосіть, що в цей час вас турбувати не можна, хіба ж сталось щось дійсно надзвичайне, на зразок пожежі. Коротше кажучи, встановіть графік роботи і дотримуйтесь його.

Якщо у ваші обов’язки входить прийом телефонних дзвінків, попередньо узгодьте з колегами, хто на час вашого відпочинку буде вас заміняти. Або ж заведіть автовідповідач з поясненням, що ви перетелефонуєте при першій можливості. Обидва варіанти мають право на життя, ніхто ж не вимагає від вас працювати цілодобово?

  1. При перших симптомах застуди, відкладіть всі справи

Висока температура та погане самопочуття аж ніяк не сприятимуть підвищеній працездатності в поєднанні з участю у святкових заходах. Тому тільки-но відчуваєте, що ось-ось захворієте, беріть відгул та проведіть день у ліжку, скасувавши всі плани. Краще вже взяти вихідний та дати організму можливість у спокої здолати мікробів, аніж потім тиждень боротися з проявами застуди.

Статтю підготувала Наталя Фадєєва

За матеріалами entrepreneur.com

Якщо Вам знайома подібна ситуація, і наші поради були корисними, діліться з друзями! Їм буде приємно:)

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.