Мій стартап зазнав фіаско. 3 поради, щоб уникнути тієї ж долі для вашого

2
1 926 Переглядів
Hillary-shop UA

Стаття розповідає історію Kelly Burton, відомої жінки-підприємця, яка має великий досвід розвитку бізнесу та запуску успішних стартапів.

Готуючись запустити в роботу мій стартап в далекому 2014 році, я була абсолютно впевнена, що його чекає вибуховий успіх. Досвідчений підприємець, власник консалтингової фірми, озброєна чіткими ідеями, я доклала максимум зусиль, тим не менш, мій стартап зазнав краху. Тепер, коли чую, що хтось хоче відкрити власну справу, перше що спадає на думку – це: «З Богом». Вперше працюючи над запуском проекту, неможливо навіть уявити, наскільки складним може видатись шлях попереду. Стихія стартапів всіяна підводними каменями, які легко збивають з ніг навіть найбільш підготованих та зводять нанівець найперспективніші починання. Ось три поради, які б дуже допомогли мені свого часу.

Вивчіть свого клієнта вздовж і впоперек

Мій стартап став породженням моїх власних потреб. Захворювання щитовидної залози призвело до припливів та жахливої пітливості, через які я ніяк не могла підібрати комфортний одяг. Тому я вигадала спеціальну білизну, при виготовленні якої використовувалась та ж технологія, що застосовується у спортивній термобілизні.

Немає нічого поганого в тому, щоб створити продукт, виходячи зі своїх власних потреб, однак потрібно завжди пам’ятати головне: ваш клієнт – не ви, не ваші родичі та друзі.

Однією з найбільших моїх помилок було те, що я розробила лінійку білизни, опираючись виключно на власні вподобання. Я думала, що прекрасно розумію потреби своїх клієнтів, оскільки провела маркетингове дослідження своєї цільової аудиторії. Однак я не врахувала, що сухі дані могли не відображати безліч нюансів споживчої поведінки моїх клієнток. Я приклала замало зусиль до вивчення їх потреб та побажань. Необізнаність та стереотипи – це закляті вороги успішного бізнесу.

Серйозно підійдіть до вивчення своїх конкурентів

«У мене немає реальних конкурентів» – це те, що я чую від стартаперів-початківців чи не найчастіше. Вони схильні вірити, що першими додумались до свого проекту та є єдиними, або одними з небагатьох, хто займається його втіленням.

Я слухаю і киваю з розумінням, теж так колись думала. Та чим довше працювала над проектом, тим більше переконувалась, що конкуренти є, і вони роблять щось дуже схоже, якщо не точно те саме, що й я. Але всі вони такі ж дрібні як і мій бізнес, тому й не відомі широкому загалу.

Повірте, конкуренція є завжди. Навіть якщо ніхто не пропонує точнісінько такий самий продукт, є безліч фірм, які можуть з легкістю переключитись на його виготовлення, якщо з’явиться достатній попит. Отож, проводячи вивчення конкурентів, постарайтесь на славу. Не соромтеся вийти в люди та порозпитувати, чи хтось щось чув про виробників схожої продукції. І останнє, не дуже радійте першості на ринку. Якщо звернутись до історії, першопрохідці переважно тонуть, а процвітають ті, хто йде протоптаною ними стежкою.

Думайте в першу чергу про продажі

Ніби й очевидно, що головна мета бізнесу – продажі, однак я часто бачу, що початківці про це забувають. На початкових етапах стартаперам здається, що їхній продукт настільки цінний та жаданий, що клієнти будуть відривати його з руками. Крім того, велика кількість зусиль йде на запуск процесу виробництва. От нарешті вже все й організовано та налагоджено, а ніхто чомусь не рветься у вас щось купувати.

До того моменту, як я усвідомила, що варто було б підготувати чітку стратегію продажів, більша частина мого стартового капіталу вже розійшлась. А якісний маркетинг та реклама – недешеве задоволення; дилетантський підхід до них може завдати непоправної шкоди вашому бренду.

Врешті решт, я зрозуміла, що виготовити продукт набагато простіше, аніж потім його збути. А також те, що без ґрунтовної стратегії продажів, стартап швидше за все довго не проживе.

Вчіться з моїх помилок, та мрія про перетворення вашої ідеї у прибутковий бізнес стане на кілька кроків ближчою.

Переклад підготувала Наталя Фадєєва

Оригінал статті за посиланням

http://www.huffingtonpost.com/entry/my-startup-failed-but-yours-doesnt-have-to-3-lessons_us_58b6d55fe4b02f3f81e44e81?utm_hp_ref=small-business

Якщо стаття була для Вас корисною, поділіться нею з друзями!

2 КОМЕНТАРІ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.