Як обрати подарунок на День Святого Валентина? Поради науковців

0
1 158 Переглядів
Hillary-shop UA

Вчені сходяться на думці, що ціна має не першочергове значення, важливіші емоції, отримані від подарунку.

Якщо ви маєте кохану людину, то подарунок на 14 лютого є обов’язковим, але це не повинно створювати для вас незручності. Згідно з поведінковими дослідженнями виходить, що вартість подарунку та “вау” ефект, який ви справите, не є першочерговим. Набагато важливіше, якщо ви подаруєте щось потрібне, що буде ще довго викликати позитивні емоції. Тому ми зібрали для вас сім порад від науковців, що пояснюють , які подарунки отримають найвищу оцінку від другої половинки.

Віддавайте перевагу емоціям та досвіду, а не просто речам

Вам непотрібно наукове підтвердження того, що найприємніші спогади викликають моменти, проведені з друзями та близькими. Дослідження каже, що такі зустрічі приносять людині більше щастя і задоволення, ніж матеріальні подарунки. 57% опитаних повідомили, що приємні зустрічі означають для них більше, ніж коштовні речі, в той час як лише 34% вважають навпаки. Крім того, опитування, яке проходило після дослідження, показало, що люди більше задоволені покупками, які приносять позитивні емоції. Тому краще інвестувати у щасливі спогади.

Розкажіть трохи про подарунок

Після того як ви приготували подарунок, можете трохи натякнути вашій другій половині, чого їй чекати. «Очікування дарунку може посилити позитивні емоції від його отримання», – кажуть вчені. Вони вказують на недавнє дослідження, де студентам запропонували з’їсти шматочок шоколаду відразу, або через 30 хвилин. Коли студенти чекали, щоби з’їсти шоколад, вони насолоджувались ним більше, чим ті, хто скуштував його одразу. Незважаючи на те, що шоколад був звичайний, у процесі очікування у студентів вже склалося позитивне враження від нього. Вам не потрібно розкривати всі таємниці. Достатньо просто сказати вашій половині: «Не плануй нічого на вечір 14-го та одягни свою улюблену сукню».

Подаруйте щось корисне

За словами Джеффа Галака, асистента професора з маркетингу та автора одного з тематичних досліджень, найбільше розчаровують подарунки, якими хотіли вразити. Це трапляється через фундаментальну розбіжність між тим, хто дарує, бо він прагне досягти “вау” ефекту, та одержувачем, бо він хоче отримати щось більш практичне. Іншими словами, можуть бути випадки, коли пилосос – подарунок, який навряд чи викличе подив та захоплення з першого погляду, буде часто використовуватися у майбутньому та викличе більше позитивних емоцій.

Ближче до справи: дайте їм те, чого вони бажають

Ваша друга половинка натякає, що вона прагне отримати у подарунок? Прислухайтесь до неї. Декілька досліджень показали, що у більшості випадків одержувачі подарунку воліли б отримати те, що вони просили, аніж подарунок-сюрприз. Біля витоків цієї дилеми – різниця у поглядах на подібні натяки: ті, що дарують, вважають що незвичайний сюрприз буде вважатися більш цінним його одержувачу, ніж є насправді. Тож нема ніякої проблеми у тому, щоб подарувати людині бажану річ. Те ж дослідження показало, що у разі, якщо людина каже, що конкретно їй потрібно, а не надає цілий список подарунків, це більше спонукає до покупки цієї конкретної речі.

Замислюйтесь над вибором подарунку

Якщо ви вирішили здивувати та купили подарунок, якого одержувач не просив, то будьте готові пояснити, чому ви купили саме цю річ. Дослідження показало, що люди, які отримали небажаний та непотрібний дар (наприклад, дерев’яна лінійка з магазину сувенірів), починають цінувати його більше, якщо ви скажете, що підбирали цю річ саме для них. Поділіться, чому ви вибрали саме це, аргументуйте свою позицію, і навіть якщо доводи очевидні, подарунок стане більш зрозумілим.

Ціна не перевищує задоволення

У кількох дослідженнях вчені попросили людей оцінити їх рівень вдячності за набір подарунків, що включав книги, ювелірні вироби та мобільні пристрої. Незважаючи на очевидні відмінності у ціні, опитані не отримали більше задоволення від дорожчих подарунків. Тож гарна книга може принести стільки ж позитивних емоцій, як і новенький ноутбук.

А стрічки та банти – можливо

Чиє серце не завмирало, коли ви бачили подарунок, гарно запакований та прикрашений стрічками? На думку дослідників Єльського Університету, даруючи комусь гарно спакований подарунок, ви буквально підсилюєте позитивні очікування, особливо якщо ви скористалися нашими правилами та придбали дійсно потрібний подарунок.

Статтю підготувала Ксенія Фіфіна

За матеріалами Purewow.com

Якщо Вам подобається, діліться з друзями! 🙂

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.