12 порад, які допоможуть виспатись молодій мамі

0
2 043 Переглядів
Hillary-shop UA

Найбільш важливим фактором, який допомагає молодим мамам отримати достатню кількість сну – це регулярний сон дитини. Хоча легше це сказати, ніж зробити, але до цього варто прагнути. “Ніщо не може перетворити молоду маму на зомбі, який хоче спати, швидше ніж дитина, що постійно прокидається посеред ночі та не хоче засинати,” – говорить Дана Облеман, автор програми, яка допомагає молодим матусям висипатись. Ми пропонуємо вам дізнатися кілька ефективних порад від експертів, які допоможуть досягти міцного сну для мам та їхніх малюків. Деякі з них можуть вас здивувати.

Встановіть розпорядок дня

Дуже важливо, щоби новонароджені їли та спали стільки, скільки вони забажають протягом перших тижнів життя. “В ідеалі, ви повинні зробити для ваших дітей такий розпорядок дня, при якому дитина буде чотири-п’ять разів на добу спати протягом трьох годин,” –  говорить Дана Облеман. Більшість новонароджених може не спати максимум 45-60 хвилин. Вони сплять лише 2-3 години навіть вночі, а все тому, що їх шлунки ще дуже маленькі, і через кілька годин сну вони вже відчувають голод та прокидаються.

Дивіться на речі реалістично

Майте реалістичні очікування, і тоді відсутність часу для сну не буде здаватися такою критичною. “Абсолютно нормально, коли немовля не спить всю ніч. Не думайте, що ви щось робите не так, або вашій дитині погано.” – Каже  доктор Мішель Беннет, засновниця сайту для молодих мам. “Після того як матері приймають той факт, що їхня головна місія зараз – це догляд за дитиною, і вони повинні робити це добре, вони відчувають себе краще,” – каже вона. Вам все ще не буде вистачати сну, але ви більше не будете відчувати розчарування та обурення з цього поводу.

Приділіть дитині увагу перед сном

Приблизно 20-30 хвилин перед сном ви повинні бути поруч з дитиною, пригорнути її, заспокоїти, можливо, заспівати колискову. Коли ви зробите одні і ті ж дії кілька разів, то дитина запам’ятає та зрозуміє, що потрібно спати. Поступово ваш малюк стане спати довше, а, отже, буде висипатись і молода мама.

Звертайте увагу на настрій дитини

“У перші тижні життя малюка, коли активний період у нього дуже малий, варто приділяти увагу його настрою,” – каже Челсі Гледу, засновник сайту для мам. “Як тільки маля втрачає зоровий контакт і починає плакати, варто погойдати його та покласти спати,” – говорить Гледу.

Розділіть обов’язки з вашим партнером

“Розподіл обов’язків має вирішальне значення”, – каже Деніз Стерн, керуюча проектом “Нехай мама спить.” Якщо один з партнерів постійно опікується дитиною, а інший тільки грається з нею у часи відпочинку, то це не є гарним прикладом системи підтримки. Це прямий шлях до виснаження, поганого самопочуття та стресу молодої мами. Консультант з виховання дітей Челсі П. Гледден каже, що існує декілька методів вдалого спільного догляду за дитиною. Наприклад, один з партнерів займається нічним годуванням, у той час як інший спить. Можливий варіант, коли мама годує малюка вночі, а тато піклується про дитину після першого ранкового годування, коли мама трохи відпочине.

Заспокойте дитину перед сном

Деніс Стерн радить молодим мамам знаходити вільний час та заспокоїти дитину. “Цій задачі варто приділяти достатньо уваги”, – каже вона. Спокійно нагодуйте малюка, потім зробіть легенький масаж. “Коли ви бачите, як дитина прокидається через 20 хвилин, це, як правило, через проблеми зі шлунком, – говорить Стерн – в організму не було достатньо часу, щоби запустити процес травлення.” Вона рекомендує тримати дитину у вертикальному положенні і класти її спати не менше ніж через 20-30 хвилин після прийому їжі. Хоча це не дуже зручно, але у результаті ви будете мати спокійний сон протягом декількох годин.

Годуйте груддю протягом дня

“Якщо дитина не отримає достатньої кількості їжі протягом дня, вона буде просити їсти вночі”, – каже Мішель Беннет, засновниця сайту для молодих мам. Звичайно, деякі діти, що звикли їсти протягом ночі, будуть прокидатися по звичці, але більшість немовлят 4-6-місячного віку в змозі отримати достатню кількість калорій протягом дня, і цього буде достатньо для 5-6 годинного сну.

Виберіть доречний час для сну

Те, що ваш малюк пізно засне не означає, що немовля буде спати весь ранок. Не варто дозволяти дитині засинати глибоко вночі, тому що це може призвести до погіршення самопочуття і виснаження. Вчені у Японії дійшли подібного висновку у ході дослідження у 2007 році, виявивши, що пізнє засинання та часті нічні пробудження немовлят можуть призвести до пізнього формування добових ритмів.

Частіше пригортайте до себе немовля протягом дня

Малюки мають величезну потребу у близькості з мамою та комфорті. “Діти, які не отримують достатньо уваги протягом дня, будуть намагатися отримати її вночі,” – каже Мішель Беннет. Однак це може бути складно для мам, що рано виходять на роботу – їм можна рекомендувати збільшити фізичний контакт з дитиною у вільний час. Тримайте дитину на руках, колисайте її та пригортати до себе.

Використовуйте білий шум та сучасні техніки сповивання

“Сповивання та білий шум йдуть рука об руку, – каже Деніз Стерн, керуюча проектом “Нехай мама спить,” – це тому, що поєднання цих компонентів дозволяє почуватися дитині наче в утробі матері, створюючи комфорт та безпеку для неї.” До того ж, новонароджені не в повній мірі контролюють власні рухи, тому сповивання допомагає запобігти можливому травмуванню дитини.

Спіть, коли з’явиться вільний час

“Кожна мама повинна відпочивати, як мінімум, 2-3 рази на добу,” – каже консультант з виховання дітей Челсі Гладден. Звичайно, ця порада зустрічається дуже часто, але для цього є причина: молода мама повинна відпочивати завжди, коли для цього є можливість. “Мами потребують відпочинку, – каже Гледу, – від цього виграють всі.” Це також корисно для дитини – дослідження у 2013 році показали, що матері, які часто відпочивали, краще взаємодіяли зі своїми дітьми ніж ті, хто не відпочивав удень.

Погодуйте немовля перед сном

«Більшість дітей, яких годували перед сном, не прокидалися протягом ночі», – каже Мішель Беннет, засновниця сайту для молодих мам. Тому що це останнє годування може дати мамі кілька годин сну. Треба просто піднести пляшечку до губ дитини та дозволити їй інстинктивно взяти те, що їй потрібно, продовжуючи при цьому дрімати.

Статтю підготувала Ксенія Фіфіна

За матеріалами Livestrong.com

А які методи використовуєте Ви? Поділіться у коментарях своїм досвідом, щоби допомогти іншим молодим матусям і татусям!:)

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Вкажіть важ коментар
Вкажіть ваше ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.